Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermeketek az egyetem...

A gyermeketek az egyetem elvégzése után két évnyi munka után ott akarja hagyni a szakmáját. Helyette egy egy éves tanfolyamot szeretne elvégezni és nyelvet tanulni közben. Támogatnátok anyagilag?

Figyelt kérdés
Szüleim rengeteg pénzt öltek az egyetemi éveimbe, de sajnos én úgy érzem, hogy 18 éves koromban nem tudtam olyam döntést hozni, ami az akkor még kiforratlan személyiségemhez illett. Most úgy érzem, hogy az diplomám csak egy B terv lenne, mást szeretnék tanulni, emberekkel foglalkozni. Egy éves, nappali tagozatos tanfolyamon tudnám elsajátítani. Ti mit szólnátok, ha a gyerek ezzel állna elő?
2018. dec. 12. 22:17
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Azt mondanám, hogy nálunk lakhat, rezsibe, kajába nem kell beszállnia, de a tanfolyam díját teremtse ő elő.
2018. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
98%
Ha többet keresne vele,akkor igen.
2018. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
98%
Támogatnám,főleg ha én eröltettem rá az egyetemi szakot..
2018. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim válasza:
80%
Bárhogyan is alakulnak a dolgok, szerintem egy szerető szülő mindig azt nézi, hol és hogyan tud épp segíteni a gyermekének, nem pedig "alkudozik" vele, mint valami ócska piaci kofával. (Nem azt mondom, hogy alátol egy jachtot, vagy elnézi, hogy bűnöző lesz, de hogy azt számolgassa, hogy hány éve van már az egyetemen, és mennyi utána a villanyszámla, az egy kicsit erős. Ha valakinek ez a mentalitása, akkor nem kötelező gyereket csinálni.)
2018. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim válasza:
14%
Azért nem teljesen így van. Járjon ki egy iskolát, de ne 35 éves koráig akarjon tanulgatni.
2018. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
88%
#5: A kérdező egy szóval nem írta, hogy 35 éves koráig szeretne tanulni. Miért kell mindenkibe belekötni?
2018. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
51%

nem

és nem azért mert nem tehetem meg

hanem tanulja meg h van értéke a dolgoknak vagyis akkor kezdjen bele ha egy évre fedezni tudja a kiadásait


25-27 évesen azért ez elvárható mert már régen nem gyerek hanem felnőtt ember...

2018. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
40%

Nem.

Vagyis nem teljesen: szálljon be a költségekbe és munka mellett tanuljon.

2018. dec. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
72%

Felnőtt ember, egyetemi végzettséggel és már van munka-háttere is, meg tudja oldani. Ha ezt akarja, persze, hogy támogatnám, csinálja csak, nyilván végiggondolta, hogy miként fogja megszerevzni az életét a nappalis tanfolyam mellett, milyen munkát tud vállalni mellette, gyűjtött annyit, amennyi ahhoz szükséges, hogy akár egy évig eltartsa magát+addig amíg az új végzettséggel el fog tudni helyezkedni. Felnőtt ember így csinálja.

Ha arról van szó, hogy vissza akar költözni a mamahotelbe, és el akarja tartatni magát, mint egy gyerek, na, az már más tészta, ilyenbe nem mennék bele. Mellesleg milyen az a szakma, ahol egy év okj kell ahhoz, hogy emberekkel foglalkozhasson? Még ha orvosira akarna menni, érteném a dolgot, meg munkanélküli lenne, de egy egyéves okj tanfolyam miatt feladni munkát úgy, hogy a most kinézett területen mégcsak nem is dolgozott, és nem munka mellett akarna valami érdemi végzettséget elsajátítani? Pesze, teljes mellszélességgel támogatnám, hogy elérje, amit szeretne, de nem megyünk vissza gyerek szintbe.

2018. dec. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk én kíváncsi lennék, hogy melyik az az egy éves tanfolyam amit csak nappali tagozaton lehet elvégezni huszonévesként. Szinte minde tanfolyamot képzést indítanak levelező vagy esti képzésen, vagy csak én tudom rosszul? Másik kérdésem az, hogy mi lesz akkor ha a kérdező a tanfolyam elvégzése után megint két éves munka mellett meggondolja magát és újra akar tanulni mert meggondolta magát?

Én bizonyos keretek közt támogatnám a gyerekemet. Például lakhat ingyen otthon, de saját magát kell eltartania. A tanfolyam árát ha nem vágna földhöz kifizetném de ha máról holnapra élnénk akkor nem (hitelt semmiképpen sem vennék fel).

2018. dec. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!