Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek a dolga...

Szerintetek kinek a dolga gondoskodni a nyugdíjról?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal élek, idén kezdtem el dolgozni, de már az előző években is adtam a rezsibe 20-30 ezer ft-ot havonta diákmunkából és az egyetemi ösztöndíjamból. Anyu nettó 120 ezer ft-ot keres, most mióta dolgozom, havi 60-at adok neki, így kb. 180-ból élünk. A közös élelmiszereken kívül persze nekem mást nem is kell vennie, minden egyéb kiadásomat magamnak fizetem. Albérletet nem fizetünk, hitelünk nincs szerencsére, mégsem elég ez a pénz sem, hónap végén van, hogy még adnom kell 10-20 ezret. Anyukám 53 éves, és már régebb óta mondogatom neki, hogy tegyen már félre a nyugdíjára, ami nemsoká itt van, legalább havonta 10 ezer ft-ot, pár év alatt abból is lesz megtakarítása (most nincs egy fillér se). Persze így, hogy egy hónapban is alig jövünk ki, nem is tesz félre. Erre mindig az a válasz, hogy 10 ezer ft az semmi, havi 20-nak lenne értelme minimum, ha még annyit tudnék adni azon felül, amit most adok. Én azért ezt már elég soknak érzem, havi 80 ezer ft-ot. Azért élek itthon, hogy tudjak félretenni, de ebből már egy albérlet ára is bőven kijönne. És persze van egy olyan gyanúm, hogyha többet adnék, az is ugyanúgy elmenne hó végéig, nem rakná félre, mert jaj de jó, hogy végre nem kell úgy számolgatni az ezreseket. Egész életében kb. minimálbérre volt bejelentve, tehát nagyon kevés nyugdíjat fog kapni, és hiába mondom neki, hogy aztán majd 50 ezer forintból hogy tartja fent egyedül a lakást. Szerintetek kellene még adnom neki rá?
2018. dec. 13. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Úgy beszélsz erről a 180 ezerről,mintha milliók lennének,és nagyon félre lehetne tenni.Én egyedül élek,de a kajára nagyon sok pénz elmegy,alig veszek valamit a boltban,hopp 5 ezer,hopp 7 ezer,nincs teríts-meríts.Ott vannak a háztartási dolgok ezen kívül,takarítószer,mosószer,stb.Amennyit adsz,abból te nem jönnél ki albérletben,hogy fizeted az albit,a kajád,meg mindent.Más munkát nem tud találni ? Még egy gyárban is sokkal jobban fizetnek.Más nem lesz,ha nyugdíjas lesz,vannak szövetkezetek,ahol nyugdíjasként lehet állást vállalni,annyi napot,amennyit szeretne egy hónapban,az lesz egy darabig a kiegészítő keresete,de nagy valószínűséggel támogatnod kell majd őt.
2018. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
A tévében is elhangzott az hogy mi lesz a minimálbérre bejelentett vagy be sem jelentett emberek nyugdíjával. Felmerült az alanyi jogon járó alapnyugdíj gondolata is. Persze az utóbbiból valószínű nem lesz semmi, hanem már most dolgozhatnak a nyugdíjasok.
2018. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Lehet hogy azzal a feltétellel adnék, hogy az egy megtakarítási számlára menjen. Nagyon kevésből éltek, nem csodálom, hogy nem tud takarékoskodni, és gondolom anno belement abba a butaságba, hogy ne ugy legyen bejelentve, ahogy ténylegesen dolgozott.
2018. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Már ne is haragudj, de szemmel láthatólag fogalmad sincs a valós pénzügyi dolgokról.

Egy felnött ember havi kajája - nagyon szerényen számolva is - 40000 Ft minimum.

A rezsi szintén legalább 20-30 ezer.

(Szóval amit adsz, az eddig el is fogy rád.)

Kettötökre ez eddig 120000, de anyukádnak emellett még egy csomó egyéb dologra (tisztítószerek, stb) is kell költenie, szóval az teljesen érthetö, hogy nem tud félretenni, metr nincs miböl.


Az meg, hogy ennyiböl albérletet tudnál magadnak fenntartani, megintcsak igen naív elképzelés, mert ahogy írtam, amit otthonra fizetsz, az csak a megélhetési költséged, akár egy szoba bérlete is még legalább ennyi lenne pluszban ehhez, azaz havi 120 ezer semmire se lenne esélyed.

2018. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
180ból simán ki lehet jönni, anyád nem tudja beosztani a pénzt vagy mire költi el?
2018. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"kb. 180-ból élünk...hónap végén van, hogy még adnom kell 10-20 ezret"


Anyád igen nagyot fog koppanni, ha majd a kis-nyugdíjából kell majd megélnie, amikor havi 200ezret sem tud normálisan beosztani!!

2018. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
300ból 5en élünk, 90nmes házban, mégsem éhezünk. Anyukád valamit nagyon rosszul csinál.
2018. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyedül nem jövök ki 160 E-ből.

Rezsi, bérlet, áruhitel..kajára kb 50 ezer marad.

2019. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!