Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hívjam fel az apámat...

Hogy hívjam fel az apámat másfél év után azzal, hogy terhes vagyok? "Azért, mert az apám. "

Figyelt kérdés

Kb másfél éve nem beszéltünk, nem találkoztunk. Előtte sem volt igazi a kapcsolatunk, 1-2 havonta beszéltünk telefonon 3-5 percet, találkoztunk Karácsonykor és a szülinapomon, névnapomon és ennyi volt. Ugyanis még kiskoromban elváltak a szüleim apa szeretője miatt. A válást követő években még foglalkozott velem, keresett, vitt mindenhová, de aztán lett ott is gyerek, és a nő közölte, hogy nem akar engem ott látni, nekem ott semmihez nincs közöm (miközben minden apáé volt) és hogy apa "lépjen tovább", vagy lelép a gyerekkel együtt. Apának bűntudata volt nyilván, mert anyagilag támogatott, sokkal jobban, mint normális esetben teszi a szülő a gyerekével. Teltek az évek, évente párszor láttuk egymást, közben az ő lányuk is egyre nagyobb lett, és átlátta a helyzetet. Mondta, hogy szeretne engem jobban megismerni, mert szerinte én is a családhoz tartozom, és ugyanúgy apa gyereke vagyok, mint ő. Akkor elég nagy veszekedés volt náluk, ő akkor volt 13 éves, én 19. És akkor szakadt meg apával úgy teljesen a kapcsolatom, mert mondtam, hogy nem igaz, hogy egy általános iskolás kislány jobban látja a problémát, mint ő közel 50 évesen, és jobban kiáll értem náluk, mint ő bármikor is tette. Aztán a nagyszüleim (apa szülei) is beszéltek apával, mert a féltesómat elkezdték tőlük is tiltani, hogy biztos mamáék beszélték tele a fejét azzal, hogy velem jóban kell lennie. Azóta nincs közös karácsonyozás, szülinapozás sem, tavasszal lesz 2 éve, hogy nem beszélünk.


Viszont kisbabám lesz, és az anyám szerint igenis el kell mondanom az apámnak, ne mástól tudja meg. De igazából régen sem érdekelte, hogy vagyok, mi van velem, melyik egyetemre vettek fel, stb. Most, ennyi idő után hívjam fel, hogy "szia, képzeld nagypapa leszel"? Szerintem még a páromról sem tud. A féltestvérem is azt mondta, hogy szerinte ha fel is hívnám, hidegen hagyná és ugyanúgy maximumegy 5 perces telefonbeszélgetés lenne az egész.


2018. dec. 13. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
Hát én biztos nem mondanám el a leírtak után.
2018. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs köztetek már 2 éve kapcsolat, nem kell felhívni.
2018. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ hogy mi a szándékod, ha szeretnél javítani a kapcsolaton akkor talán ez lehet nyitás felé ha nem akkor meg ne mond el. Egyébként én kétlem hogy emiatt hirtelen érdeklődővé válna.
2018. dec. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én tőle már nem szeretnék semmit. Nem érdekel a pénze sem.
2018. dec. 13. 11:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmondani. Minek? Féltestvéred a legértelmesebb abban a családban úgy néz ki, pedig még gyerek, elég az ha ő tudja. Másnak onnan nem kell, az elbeszélésed alapján neked ott nincs senkid. 50 évesen valakinek ennyi esze legyen... 6-7 éves gyereket leépíteni ennyire mert az új anyu nem szereti a "konkurenciát". Nem egy mintaapa.
2018. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
A helyedben nem mondanám el, nem sok köze van hozzá.
2018. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg írj egy karácsonyi üdvözletet és tegyél bele egy fényképet, ha látszik már a hasad.

Te megtetted, amit a gyermeki tisztelet megkövetel. Apád dolga legyen, hogy mit kezd ezzel az információval...

2018. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
Ha te úgy érzed el akarod mondani tedd azt! Mégis csak az unikáját hordozod! Lehet hogy nektek ez egy új fejezet is lehet az életetekben egy friss kezdte! Hiszen itt már ez nem rólatok a multról, sérelmekröl, fájdalmakról szól hanem egy új élet! Mostmár felnött vagy és vedd kezedbe a te és gyermeked sorsát! Találkozz apával személyesen egy kávéra és személyesen újságold el! Mond meg neki hogy szeretnéd hogyha részt venne az életetekben mert a nagyszülö fontos a gyermek életében! Az “új” feleségének pedig köze nincs ehhez! Remélem apukád már leszokott arról hogy befojásolható legyen általa..
2018. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

Első unokája lesz? Szerintem próbáld meg, maximum letudod az alatt az 5 perc alatt, de hátha mégis számítana neki valamit. nem is a te érdekedben, vagy mert akarnál tőle valamit, inkább a gyerek miatt, hiszen neki joga lenne a nagypapáját is ismerni, legalább a lehetőséget meg kellene adni neki.

Légy nagylelkű, tegyél egy próbát, és végül is, történhetnek még csodák. ;)

2018. dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Mivel ők mindent csak veszekedéssel meg drámával tudnak csak lereagálni a leírásod alapján, pont erre van szükséged terhesen, hogy legyen egy jó adag veszekedés meg dráma az életedben.


Anyukád ne a te gyerekeden keresztül harcoljon már a szeretővel - jöhet a lepontozás, de erről van szó... Te meg a féltestvéred jól kiismertétek apádat, nem is vártok tőle semmit, anyád is, csak ő még mindig harcban van, úgy látszik.

2018. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!