Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrülök attól, hogy "én...

Megőrülök attól, hogy "én lettem anyám". Genetikai öröklöttség vagy mentális betegség?

Figyelt kérdés

Édesanyám az én szemszögemből nézve (is!),:életunt,negatív gondolkodású ember.

A korom előre haladtával észlelem magamon ezeket a viselkedés formákat (párom is).Borzasztó vele szembesűlni.Nagyon szeretem anyukámat jelenleg is nagyon sajnálom.

De nem akarom hogy hasonlitsak rá,akkor miért hasonlítok? Egészséges dolog ez?


2018. dec. 14. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
"Genetikai öröklöttség vagy mentális betegség?"- Egyik sem. Tanult viselkedési minta. Ezeken tud az ember változtatni, de ez nehéz folyamat, amihez igen magas szintű önismeret és tudatosság szükséges. Ezeket ha nem tudod egyedül elsajátítani, akkor javasolnám, hogy keress egy pszichodráma csoportot vagy egy terapeutát.
2018. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Igaza van az elsőnek.

Annyival azonban ki kell egésziteni, hogy először azért mindig a testi okokat vizsgáljuk meg. Lehet valamelyik hormonodból túl sok vagy túl kevés, és ez lehet genetikai is akár. De akármilyen túl- vagy alulműködés is előfordulhat, ami pl. valamilyen hiánybetegséget okoz bennetek. Meg még pár 100 dolog lehet. Ha egy alapos kivizsgálás sem talál semmi ilyesmit, akkor célszerű elgondolkozni az egyéb megközelitésekről. De alapból nem helyes gyakorlat az, hogy egyből mentális betegséget diagnosztizálunk mindenféle vizsgálat nélkül.

2018. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem édesanyád lettél, hanem őt használod kifogásnak erre. Ez szimpla gondolkodásbeli dolog, amin lehetne változtatni viszonylag könnyen, ha persze akarnád.
2018. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Még annyit tennék hozzá, hogy egyáltalán nem vagy ezzel egyedül, nagyon gyakori, hogy felnőttként az ember éppen azokat a személyiségjegyeket veszi észre magán, ami a szüleiben zavarta és minden erejével próbálta elkerülni őket. A legszomorúbb példa erre, mikor az italozó/erőszakos szülő gyermeke ugyanilyen párt választ, pedig gyerekként hetente háromszor megfogadta, hogy nem esik ebbe a hibába.


Abban nem értek egyet a harmadik válaszolóval, hogy a változtatás könnyű vagy viszonylag könnyű lenne, marha nehéz is lehet. De az igaz, hogy most, felnőttként egyedül te vagy a felelős érte, hogy nekiláss és beletedd a szükséges erőfeszítést. Ha esetleg nem engedheted meg magadnak, hogy most azonnal kicsengesd egy pszichológus óradíját, akkor amíg összegyűjtöd a pénzt rá, nézelődj a neten, hogy milyen egyedül is használható módszerek vannak. Én most egy CBT-nek nevezett módszerről olvasok egy könyvet, el is kezdtem, és nagyon tetszik. Elvileg ezt simán lehet önállóan is csinálni, de a tapasztalatokról még nem tudok sajnos beszámolni. A háziorvoshoz kivizsgálásra elmenni meg ingyen van szerencsére, azt ne halogasd :-)

2018. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem akartam olyan lenni mint az apám, nem rosszból,vagy is örültem volna ha a rossz tulajdonságokat nem örököltem volna, csak hát ugyan olyan lassú vagyok mint ő,sokan észre is veszik és meg is szólnak érte, lassabban csinálom a dolgokat stb..
2018. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!