Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a fiatok egy ilyen lánnyal szeretne hosszútávon együtt lenni?

Figyelt kérdés

18 éves a lány. a rossz családi háttere miatt, amint betöltötte a felnőttkort otthagyta a középiskolát és munkába állt árufeltöltőként, hogy elkezdhessen szobát bérelni.

mielőtt otthagyta az iskolát letett egy nyelvvizsgát és ugyanabból a nyelvből előrehozott érettségit. de az csak egyetlen tárgy. már megvan az időpontja a következő nyelvvizsgára, vagyis ugyanaz a nyelv csak felsőfokon. mégis ha megkérdezem tervezi-e esti iskolában letenni az érettségit azt mondja képtelen lenne a fizikát és matekot munka mellett megtanulni mert nappalin is nehézségei voltak vele. a jellemén egyébként egyáltalán nem látszik a családi háttere, kedves lány aki jótékonykodik sokat, jó látni hogy ezzel a fiamra is jó hatással van. én mégsem vagyok nyugodt a karrierje miatt.


2018. dec. 14. 17:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális lány ahogy leirtad. Sose értettem a szülők felől ezt a végzettség minden áron felfogást. Dolgozik, önálló, akkor mi a probléma? Hogy nincs végzettsége? Ezért már kevesebb? Örülj hogy 18 évesen sokkal érettebb és felnőttebb mint manapság a hasonló korú fiatalok. És ha a fiad szereti és így fogadja el őt, akkor pláne nincs semmi beleszolasod! Nekem semmi bajom nem lenne egy ilyen lánnyal a fiam mellett!
2018. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem mi választunk párt a gyerekünknek,azzal legyen akivel boldog. Én támogatnám a lányt,mivel dolgozik hogy fent tartsa magát,és mivel nekem is le kellett anno lépnem alkoholista verekedő és társai szülőktől megértem mert nagyon nehéz egyedül,igaz én lediplomáztam közben a belem kidolgozva,de nem ez a lényeg. Van ismerősöm aki tanulatlan elvileg, mégis értelmesebb némelyik több diplomás funkcionális analfabétánál, kettő saját cége van már..

40N

2018. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
engem aggaszt mi lesz ha egész életében nem lesz már jobb munkája? 150 vagy nem tudom hány ezer forintos fizetése lesz egész életében?
2018. dec. 14. 17:34
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

A diploma jobb munkakörülményekre és több fizetésre adhat esélyt. De diplomásként mondom hogy van annál jobb is. Ha önálló családi vállalkozásba kezdenek, ahhoz meg nem kell érettségi sem. Például itt ez a lány aki mangalica tenyésztő:

[link]

Ma már nem "szotyializmus" van, hogy csak alkalmazotti létből szabad megélni.

2018. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
És akkor mi van? Ha szükségét érzi egy szakmának majd leteszi. 18 éves mi a kutyafülét vársz tőle diplomát? Amúgy meg ott lesz a fiad, ha a lány csak 150-et keres is, a fiad kereshet mondjuk 200-at, abból ketten már megélnek. Miért kötsz bele?
2018. dec. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%

Örülnék neki hogy egy szorgalmas, jó lelkű, normális lányt sikerült találnia.

A végzettség nem jelent semmit, mondom ezt diplomásként egy olyan autista fiútestvérrel a hátam mögött aki zseni annak ellenére hogy 8 osztálya van. A tanulátság és az intelligencia nem ugyanaz.

Karrierről meg annyit, hogy ha szeretne majd anya lenni, akkor nagy valószínűséggel annak lőttek eleve.

2018. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy nyugodt a karrierje miatt?

Hát, én eleve nem örülnék, ha egy karrierista nővel tervezné a fiam a jövőjét!

Annál inkább örülnék annak, hogy ha egy jólelkű, tisztességes, dolgos, gyerekszerető nővel.


Egyébként pedig természetesen bárkit választ, tudomásul venném. Nem nekem választ párt, hanem magának.

2018. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

És mióta szégyen a kétkezi munka?! Dolgozik, ez a lényeg. Nem kell lenézni senkit a munkája miatt, mert ha ők nem dolgoznának akkor igencsak éhen halnál.

Ha 150ezret keres, akkor annyit keres. Ha összeköltöznek és a fiad is dolgozni kezd, lesz elég pénzük arra hogy megéljenek.

2018. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

"150 vagy nem tudom hány ezer forintos fizetése lesz egész életében?"


És? Nem veled lesz közös kasszán (legalábbis remélem), hanem a fiaddal.

Lesülne a bőr a képemről, ha a gyerekem párjának a zsebében turkálnék.

2018. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

Sajnálom a lányt,lesznek még gondjai egy ilyen anyóssal..

40N

2018. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!