Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a fiatok egy ilyen lánnyal szeretne hosszútávon együtt lenni?

18 éves a lány. a rossz családi háttere miatt, amint betöltötte a felnőttkort otthagyta a középiskolát és munkába állt árufeltöltőként, hogy elkezdhessen szobát bérelni.

mielőtt otthagyta az iskolát letett egy nyelvvizsgát és ugyanabból a nyelvből előrehozott érettségit. de az csak egyetlen tárgy. már megvan az időpontja a következő nyelvvizsgára, vagyis ugyanaz a nyelv csak felsőfokon. mégis ha megkérdezem tervezi-e esti iskolában letenni az érettségit azt mondja képtelen lenne a fizikát és matekot munka mellett megtanulni mert nappalin is nehézségei voltak vele. a jellemén egyébként egyáltalán nem látszik a családi háttere, kedves lány aki jótékonykodik sokat, jó látni hogy ezzel a fiamra is jó hatással van. én mégsem vagyok nyugodt a karrierje miatt.

2018. dec. 14. 17:12  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Teljesen normális lány ahogy leirtad. Sose értettem a szülők felől ezt a végzettség minden áron felfogást. Dolgozik, önálló, akkor mi a probléma? Hogy nincs végzettsége? Ezért már kevesebb? Örülj hogy 18 évesen sokkal érettebb és felnőttebb mint manapság a hasonló korú fiatalok. És ha a fiad szereti és így fogadja el őt, akkor pláne nincs semmi beleszolasod! Nekem semmi bajom nem lenne egy ilyen lánnyal a fiam mellett!

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/32Időpont 2018. dec. 14. 17:18 Privát üzenet

Nem mi választunk párt a gyerekünknek,azzal legyen akivel boldog. Én támogatnám a lányt,mivel dolgozik hogy fent tartsa magát,és mivel nekem is le kellett anno lépnem alkoholista verekedő és társai szülőktől megértem mert nagyon nehéz egyedül,igaz én lediplomáztam közben a belem kidolgozva,de nem ez a lényeg. Van ismerősöm aki tanulatlan elvileg, mégis értelmesebb némelyik több diplomás funkcionális analfabétánál, kettő saját cége van már..

40N

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/32Időpont 2018. dec. 14. 17:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

engem aggaszt mi lesz ha egész életében nem lesz már jobb munkája? 150 vagy nem tudom hány ezer forintos fizetése lesz egész életében?

# 3/32Időpont 2018. dec. 14. 17:34 Privát üzenet

A diploma jobb munkakörülményekre és több fizetésre adhat esélyt. De diplomásként mondom hogy van annál jobb is. Ha önálló családi vállalkozásba kezdenek, ahhoz meg nem kell érettségi sem. Például itt ez a lány aki mangalica tenyésztő:

[link]

Ma már nem "szotyializmus" van, hogy csak alkalmazotti létből szabad megélni.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/32Időpont 2018. dec. 14. 17:35 Privát üzenet
És akkor mi van? Ha szükségét érzi egy szakmának majd leteszi. 18 éves mi a kutyafülét vársz tőle diplomát? Amúgy meg ott lesz a fiad, ha a lány csak 150-et keres is, a fiad kereshet mondjuk 200-at, abból ketten már megélnek. Miért kötsz bele?

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/32Időpont 2018. dec. 14. 17:37 Privát üzenet

Örülnék neki hogy egy szorgalmas, jó lelkű, normális lányt sikerült találnia.

A végzettség nem jelent semmit, mondom ezt diplomásként egy olyan autista fiútestvérrel a hátam mögött aki zseni annak ellenére hogy 8 osztálya van. A tanulátság és az intelligencia nem ugyanaz.

Karrierről meg annyit, hogy ha szeretne majd anya lenni, akkor nagy valószínűséggel annak lőttek eleve.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/32Időpont 2018. dec. 14. 17:39 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

Nem vagy nyugodt a karrierje miatt?

Hát, én eleve nem örülnék, ha egy karrierista nővel tervezné a fiam a jövőjét!

Annál inkább örülnék annak, hogy ha egy jólelkű, tisztességes, dolgos, gyerekszerető nővel.

Egyébként pedig természetesen bárkit választ, tudomásul venném. Nem nekem választ párt, hanem magának.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/32Időpont 2018. dec. 14. 17:39 Privát üzenet

És mióta szégyen a kétkezi munka?! Dolgozik, ez a lényeg. Nem kell lenézni senkit a munkája miatt, mert ha ők nem dolgoznának akkor igencsak éhen halnál.

Ha 150ezret keres, akkor annyit keres. Ha összeköltöznek és a fiad is dolgozni kezd, lesz elég pénzük arra hogy megéljenek.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/32Időpont 2018. dec. 14. 17:42 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

"150 vagy nem tudom hány ezer forintos fizetése lesz egész életében?"

És? Nem veled lesz közös kasszán (legalábbis remélem), hanem a fiaddal.

Lesülne a bőr a képemről, ha a gyerekem párjának a zsebében turkálnék.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/32Időpont 2018. dec. 14. 17:43 Privát üzenet

Sajnálom a lányt,lesznek még gondjai egy ilyen anyóssal..

40N

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/32Időpont 2018. dec. 14. 17:49 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet még esélyünk hogy együtt légyünk? Ha igen, mit cselekedjek? 19/f,17/l
Együtt maradni vagy menni?
Egy domináns és egy félénk szuka hosszútávon kijönne egymással?
Működhet hosszútávon egy kapcsolat két különböző ember között? Elsősorban azok tapasztalata érdekelne, akik már hosszú ideje együtt vannak és a különbözőségük ellenére működik a...
Hatásos lehet hosszútávon ez a fogyókúra tornával együtt?
Mit gondoltok erről? Van egy barátom 1 éve vagyunk együtt nagyon szeretjük egymást és együtt képzeljük el a jövőnket. Én 19 a barátom fél évvel fiatalabb nálam, de nagyon érett...

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!