Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tegyem ezen végérvényes...

Hogyan tegyem ezen végérvényesen túl magamat?

Figyelt kérdés

Állítom hogy a földön nincs még egy ilyen gáz családja senkinek mint nekem.

Az anyám születésem óta utál,sosem szeretett.

Állandóan mártírkodott hogy felnevelt,ezt hallgattam 35 évig,aztán idén februárban végleg kizártam az életemből és eldöntöttem hogy nem akarok vele semmilyen kontaktusba lenni.

Velejéig romlott gonosz nő.

Három csodaszép,okos lányom volt,ha ő eljött hozzám akkor x órán keresztül csak azért tette hogy valamelyik testvéremet szapulja.

Elegem lett ebből hogy hol ezt hallgatom hol azt hogy az apám egy mocskos szemétláda.

Mégis fáj és úgy érzem felemészt ez az egész hogy nem sül le a pofájáról a bôr,a testvérem kb 5 percre lakik tőlem őt pátyolgatja de február óta egyszer nem jutottak eszébe az unokái.

Véletlenül ha megenyhülnék emlékeztetem magam mindig hogy mennyi szörnyüséget tett velem,minden erőmmel azon vagyok hogy soha ne legyek olyan mint ő egy szikrányira sem.

Soha életemben semmiben nem segitett,csak hátráltatott mindenben ès nekem mégis fáj vajon miért?


2018. dec. 15. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Nem csak ebben az életben való dolgokra emlékszünk, hanem előző életünkre, vagy felmenőink életében megélt dolgokra (örököljük). Valamire emlékszel, ami nem kapcsolódik szorosan a vele való kapcsolatodhoz.
2018. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3%

Mondok egy példát.

Nagymamám mindig azzal fenyegetett, hogy legyek vele sokat, mert ha ő meghal, nagyon meg fogom bánni, hogy keveset voltam vele. De az életem 90%-a azzal telt, hogy a felmenőimmel voltam, ebből nekem ez nagyon, nagyon sok volt. De akár érezhetné azt is, hogy túl keveset voltam, és megbántam, hogy azt a maradék 10%-ot is miért a kortársaimmal töltöttem helyettük.

Ennek logikailag semmi értelme nem lenne, hiszen velük voltam. De nagymamám nem véletlenül mondogatta ezt, mert ő így volt a saját felmenőivel. Ő valóban hátat fordított nekik, hogy szórakozzon, és utólag megbánta. Ezt AZ ÉRZÉST akár örökölhettem volna tőle, és minden ellenkező történés ellenére érezhetnék így.

Az első hozzászóló voltam.

2018. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Átérezlek, bár ennyire nem extrém az anyám de sose éreztem a szeretetet.

Én is tudom hogy hagynom kéne es nem foglalkozni vele, szerintem azért fáj Neked mert úgy érzed a szeretete hiánya fáj.

2018. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6%

A szülők akármit is követnek el , akkor is emberek és meg van a maguk története. Nem jó a gyűlöletet az embernek magával hordozni, felemészti az embert. Bocsáss meg neki, próbáld elképzelni az ő történetét és tényleg átérezni , az ő szemével látni, hogy mi vezetett ahhoz az emberhez akit ma látsz. Lásd a meg nem oldott / fel nem dolgozott sebeket.

A gyülölet másik részét pedig úgy tudod elengedni ha meggyógyítod a benned lévő gyereket. Az emlékekben szeretettel fordulsz magadhoz és megmondod a gyereknek, hogy nincs egyedül és szeretve van.

nem mondom hogy ne húzd meg a határokat, de ha tényleg megbocsátasz akkor meglátod az embert abban a személyben aki világra hozott. Nem könnyű folyamat, de szeretet jobb út.

2018. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!