Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám kezd teljesen rászokni...

Apám kezd teljesen rászokni az alkoholra!?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom, hogy mióta kezdődött el Nála ez az egész, arra emlékszem, hogy régebben sosem volt ilyen problémája. Már akár naponta is megiszik egy-egy üveg bort, de kétnaponta biztosan fogyaszt alkoholt. Egyrészt, rengeteg pénz megy el erre, karácsonyra azért nem vettünk nagyobb ajándékot senkinek, mert apám elitta az arra félrett pénzt. Másrészt, mikor ittas, szörnyen agresszív. A legapróbb dolog miatt is üvölteni kezd, nekünk ugrik, tör-zúz. Múltkor pl. az esküvőre kapott porcelánkészletetüket vágta földhöz. És ha ez még nem lenne elég, anya apja alkholoista volt, és emiatt nagyon ellenzi eleve ezt az egész alkohol dolgot. Állandó dühkitörései és sírógörcsei miatt sosincs itthon nyugalom, a szomszédok már szó szerint nem állnak velünk szóba. A szemetet csak késő este merem kivinni emiatt.


Szörnyű így élni, normálisabb pillanatikban mindig megelmítem nekik, hogy próbáljunk már normál ember módjára élni, olyankor mindig fűt-fát megígérnek, de sajnos még mindig ott tartunk, ahol. Fáradtan iskola, munka után hazajövök, pihenni, kikapcsolódni szeretnék, és azon kell rettegnem, hogy mikor hívják ránk a rendőröket.


Kérem, segítsetek! Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

16/L


2018. dec. 15. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

semmit nem tudsz tenni, a fater a szemed előtt megy majd tönkre. majd írják itt, h költözz el rokonhoz, de ezt könnyebb leírni, mint megvalósítani.

kitartás!

én is túléltem, 40 felett vagyok, próbálom elkerülni, h a gyerekemnek ilyen fiatalkori élményei legyenek.

2018. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

tipikus magyar család. Mi a kérdés? enyém ennél sokkal rosszabb volt.

Tanács: menj át kollégiumos középsuliba messze, tedd le az érettségit, azután munka/egyetem +albérlet.

2018. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Valami otthonban esetleg el tudnának helyezni, csak szólnod kéne valamelyik segítőszolgálatnak. Vagy a gyámügynek. Nevelőszülőknél ellennél, amíg 18 nem leszel.
2018. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

"tipikus magyar család" azért ne általánosíts ennyire, mert ez baromság...


—-------------


Válasz:

Valószínűleg alkoholista igen, nagyon sajnálom. Egy szakembert mindenképpen keress fel, mert önmagától nem fog, és kérj tőle is tanácsokat!

2018. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Van csendes alkoholista. Ő bambán bámul maga elé, csendben van. A másik vigyorog, ölelget, csókolgat, vidám. Legrosszabb az agresszív, amilyen az apád is. Mellette nincs nyugalom, mindenen felkapja a vizet, tör, zúz, üt.

Kérdezd meg anyudat, hogy szerinte mi lehet az oka. Munkahelyi probléma, probléma a baráatival, másik nő stb., stb. ...

Amikor színtiszta józan, beszélj vele te is. Kérdezd meg, hogy szerinte mi vitte rá az alkoholizálásra. Szomorú képpel (nem lesz problémád kimutatni!) említsed meg neki, hogy neked ez mennyire fáj. Mondjad neki, hogy előre félsz attól, hogy a leendő férjed is ilyen lesz... Hazajőve nyugalmat akarsz, nem civakodást! Említsed meg azt is, hogy miatta lesz szerény a karácsonyi ajándék, mert az ára lement a torkán. Ügyelj arra, hogy ne vádolóan lépj fel, hanem szomorú képpel add elő a mondandódat. Kérdezd meg őt, hogy ilyen fiatalságot akar-e neked nyújtani, vagy boldog gyerekkort? Említsed meg, hogy ha ilyen agresszív lesz, akkor rövidesen nem lesz tányérotok, tehát neki sem, amiből enni kellene... Megemlítheted neki, hogy az agresszivitása rövidesen odáig fajul, hogy életeteket, testi épségeteket mentve téli zimankóban, éjjel kell majd előle menekülnötök a házból (lakásból) szomszédokhoz, rokonokhoz Kérdezgess rá közbe-közbe, hogy akarja-e mindezt.

Ha még nem hatalmasodott el rajta az alkoholizmus, akkor talán célt értek nála. Esetleg alkoholelvonóba is mehetne (ha rááll...). Testvére, sógora, rokonotok, barát stb. nem tudna vele ugyancsak beszélni, a szívére hatni?

Sajnálom, de csak ezekkel szavakkal tudok segíteni (ha segítek egyáltalán. Szorítok Nektek!

2018. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

A szenvedély betegek mindig azért nyúlnak a szenvedélyükhöz mert elmenekülnek a gondok elöl és mivel nem oldják meg azt és a szenvedély egy múló jó érzést ad ezért még inkább hozzá fordulnak és kizárják a külvilágot. És elindul egy ördögi spirál.

Egy nagy fokú szeretet hiány és önutálat van a dologban és persze a fel nem dolgozott élmények. Ezt most csak azért irtam h megértsd a dolgot és mennyire nehéz ebből kitörni.

Ülj le velük beszélgetni olyankor amikor senki nem indulatos vagy legalábbis egy normálisabb állapotban van. A beszélgetés alatt végig próbálj meg nyugodt maradni és ha elkap az indulat akkor próbálj meg a szeretetre koncentrálni.

Próbálj meg őszintén beszélni, mondd el hogy szereted őket, de ez a viselkedés nem oldja meg a problémákat. Szeretnéd ha végig gondolnák hogy miért viselkednek így és milyen problémákat akarnak ezzel elkerülni. Ebben apukádnak segítségére lenne ha elmenne az anonim alkoholistákhoz. Az édesanyádnak sem ártan bizonyos dolgokat feldolgozni, hogy tényleg meggyógyuljanak.

Sok erőt kívánok!

2018. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Még most nem késő,mikor tiszta nem ivott beszélj vele, mond meg neki hogy ha így fojtatja tönkre megy a család és alkoholista lesz, saját magát is tönkre teszi, te ezt nem akarod nagyon szereted sírj neki egy kicsit, tudom nem szép de muszáj, mond meg hogy te segíteni szeretnél neki és támogatod őt amiben csak tudod,nagyon szereted őt, szokjon le az alkoholról folyamatosan, ha nem tud orvosi segítséget is kérhet, nem szeretnéd ha tönkre menne a kapcsolatotok, keresnie kéne valamilyen hobbit ivás helyett, ivás helyett menjetek el vele sétálni stb..

Lehet hogy hülyességet írtam de legalább te próbálkozol.


Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.

Bertold Brecht


Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha.

Johann Wolfgang von Goethe

2018. dec. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!