Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves kortól el lehet...

16 éves kortól el lehet költözni gyámhatóság által?

Figyelt kérdés

Mármint úgy gondolom hogy egyedül lennék egy lakásban.

A szüleim miatt. Kikészítenek, és bántanak folyamatosan. Ezt a suliban is észrevették. Ajánlottak pszichológust de nem engednek el a "kezelésekre"

Keletkezett egy hatalmas seb a kezemen amit 3 helyen össze kellett varrni, kedves nevelőfaterom miatt. Ez örökre itt marad és evvel megpecsételve a hátralevő életemet.

Nagyszülőkhöz nem mehetek mert ellenem fordították őket..

Előzmények: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Elköltözhetek így?

Gyámhatóság által?

(Nem tudom hogy menjek be. Oda sem engednek.. Szóval kicsit nehézkes)

Kérem a negatívakat hagyjuk el, eleget kaptam már..

Köszönöm


2018. dec. 16. 11:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy azért nem merek bemenni rendőrségre/gyámügyesekhez mert elvennék a 2 gyereket akivel nagyjából jól bánnak.
2018. dec. 16. 11:41
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Betöltött 16 éves kortól kérelmezheted. De: indokolni kell és csak a szavad nem elég. Környezettanulmányt készítenek otthon és ott, ahova költözni akarsz. Meghallgatják a szüleidet és azt is, akihez költöznél. A gyámhivatali határozhat kötelező érvényű, tehát ha nem költözhetsz, akkor nem lesz sehova
2018. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A kiegészítést nem láttam. Ha az indokaid megállnak és bántalmazásról van szo egy kiskorú őt sem fognak a caaaladban hagyni
2018. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%

" Ez örökre itt marad és evvel megpecsételve a hátralevő életemet."


Ez MIT AKAR jelenteni????? Ugyanis semmi sem indokolja, hogy ez befolyással lenne az életedre!

2018. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül egy lakásban még a gyámhatóság sem fogja engedni.

Ha rosszul bánnak veled, akkor jelezheted a gyámügyeseknek akik kivizsgálják az ügyedet. Ha indokolt a panaszod akkor elhelyezhetnek nevelőszülőkhöz, vagy nevelőintézetbe. De nem fognak egy üres lakást biztosítani , és hagyni, hogy egyedül élj ott.

2018. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#4

De

Csak nyisd meg a linket amit csatoltam

És ott a kommentben is van egy link, a kép a kezemről

2018. dec. 16. 11:47
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
És hogy "keletkezett" az a seb? Ha megsebesített nevelőapád, miért is nem lett feljelentve? Nem szeretem a félinfókat....
2018. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

megnéztem a régi kérdésedet, a képet is amin nem jövök rá, hogy melyik testrész. Bár én úgy tippelem, hogy az a csuklód környéke. Írtad, hogy védelem alatt állsz. Ha így van akkor egy ilyen varrattal miért nem mentél a gyámügyesekhez? Ezt már anyád sem titkolhatja el.

De mint korábban írtam, ha indokolt a panaszod akkor kiemelhetnek a mostani környezetedből, nevelőszülők vagy intézet. De azt nem fogják engedni, hogy egyedül élj egy lakásban vagy ha van barátod akkor hozzáköltözz.

2018. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, az a csuklóm :/
2018. dec. 16. 12:13
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy keletkezett az a seb? Miért nem teszel feljelentést?
2018. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!