Hogyan fogadjam el?

Figyelt kérdés

Már pszihológusnál is voltam, de csak azt tudja mondani, hogy ezt el kll fogadnom. Ezt én is tudom..De senki nem mondja meg, hogy hogyan.

Édesanyámmal nagyon megromlott a kapcsolatunk fél évvel ezelőtt. Mindent elmondtam neki, szinte barátok voltunk. Apával 6 éve mentek szét, voltak gyengébb kapcsolatai, de egyiket sem mutatta be soha, persze mesélt róluk. Az első normális pasija apu után, tényleg normális, viszont nekem nagyon fura, hogy nálunk alszik. Ráadásul tesóm szobájában, ő pedig ki van téve a nappaliba a kanapéra. Illetve van hogy anyu alszik nála. 20 éves vagyok, nem gyerek már, de kezdem azt érezni hogy anyukám teljesen el van ragadva tőlem, fél éve nem ültünk le egy jót dumálni, mert folyton a telefont nyomkodja, vagy épp telefonálnak..A karácsonyt is, 20 éve együtt töltjük, én pedig szó szerint el vagyok zavarva apához, hogy ők együtt tölthessék a karácsonyt. Már azon gondolkozok hogy 24.én egyedül akarok lenni itthon és elhúzódom sírni. Egyetem után fel kell költöznöm Pestre, így kb ezek az utolsó hónapok amiket együtt tölthetnénk, de teljesen azt érzem, hogy anyukám új családra vágyik. Már egyáltalán nem érzem hogy fontos lennék neki.



2018. dec. 16. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Bocs, de húsz!!! évesen már felfoghatnád, hogy anyádnak is VAN párkapcsolata, és az teljesen jogos, hogy nem a testvéreddel közös szobában alszanak, emellett ha ennyire elutasító vagy vele szemben, akkor nem akarják, hogy tönkretedd a karácsonyt is ezzel.


Úgy viselkedsz, mintha legfeljebb 10 éves lennél, ideje lenne felnönöd!

2018. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%
Mozaik.. A régi nem illik hozzá-.
2018. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Anyád hót szerelmes. A szerelem egy más állapot, mindent visz. Vagy csak baromian örül, hogy végre fogott egy megfelelő pasit, és nem akarja elengedni. Unintelligensen, anyához nem méltóan viselkedik, mert mindezek ellenére kötelezettségei vannak a saját lánya iránt, joggal várod el, hogy veled is beszélgessen, töltsön időt, például a megszokott karácsonyt, ez nem zárja ki, hogy a barátjával is együtt legyen. Ez az ő sara, és nem tudod másképp elfogadni, mint hogy érzelmileg eltávolodsz tőle, nem is akarsz olyasmit, amit úgyse fogsz megkapni. Hosszú távon ez kártékony, mert annyira elidegenedtek egymástól, hogy már nem lehet visszafordítani. Ez egy veszteség, gyász, tulajdonképpen elhagyott a saját anyád. Nézz előre, éld a saját életedet, lesz még neki szüksége rád, de ezt a sebet nem fogja tudni meg nem történtté tenni.
2018. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Nem azt mondtam, hogy a testvéremmel közös szobába aludjanak, de az, hogy a saját gyerekedet kiteszed a SAJÁT szobájából, az helyén való? Ő a 10 éves egyébként.

Illetve a karácsonyt nyilván én teszem tönkre..Mit csinálnék? Ki tenném a pasit a hóba? Nem is értem, hogy lehetne tönkre tenni egy karácsonyt. Én szeretném, ha VELÜK tölthetném, megszokottan, ha a pasi is jön, akkor is. De amikor azt mondja, hogy "te most apádnál karácsonyozol, mert én Pistikével akarom tölteni a karit" az egy rosszul eső dolog.

2018. dec. 16. 17:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Harmadik! Köszönöm, hogy figyelmesen elolvastad a kérdésemet. Igazad van és egy kicsit segítettél is jobb belátásmódot találni. Valóban úgy gondolom, ahogy írtad.
2018. dec. 16. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerelemes és kész. Egyébként megmondhatod neki , hogy együtt szereted volna tölteni a karácsonyt. Kompromisszumot is köthettek hogy 24.-én legyetek együtt és utána elmész apukádhoz, gondolom oda amúgy is mennél , ők együtt lehetnek utána. Örülj neki hogy anyukád boldog és akkor jobban fogod érezni magad akkor is ha most nincs annyi ideje rád.
2018. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm
2018. dec. 16. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!