Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások életéről engeded dönteni...

Mások életéről engeded dönteni, de a sajátjáról nem?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a GYIK-en a sok fiatal (főleg lány) és idősebb (főleg pasi)kérdést, és a válaszolók 99%-a keményen kikel, hogy ő bizony megtiltaná a 18+-os gyerekének az idősebb partnert, plán férfit.


De ha azt nem engeded, hogy a saját életében ő válasszon partnert, akkor miért engeded, hogy közben mások életéről dönthessen?

Pl.: 18-tól jogosítványa lehet, lőfegyvere lehet, milliós szerződéseket írhat alá, ihat, cigizhet, szülhet, házasodhat, vagy olyan munkát választhat/tanulhat, ahol szó szerint életek múlnak rajta (rendőr, orvos, őr, katona, jogász,...). Pláne érthetetlen, ha a partnere nem egy lúzer, 4 pujás, 2X elvált, minimálbéres fazon, hanem egy független, egzisztenciával rendelkező, FÉRFI.(Vagy NŐ.)



2018. dec. 17. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen lényegtelen, semmiben nem dönthet a szülö a 18+ gyereke életében, sem a munka, szerzöés, továbbtanulásban, sem a párválasztásban.


Viszont a szülö nem köteles egyik döntéssel sem egyetérteni, és ha nem fogadja el, akkor nem kell a gyereket sem támogatnia, sem tartani vele a kapcsolatot.

2018. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Lőfegyvere jópár év múlva lesz csak, kapcsolstok nélkül, ez itt Magyarország (sajnos), nem az USA
2018. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell neked mások életével foglalkoznod.
2018. dec. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem más életéröl kérdez, hanem ö az a éppen 18 éves lány, akinél a szülök nem díjazzák, hogy egy nagypapa korú férfi tartja ki.
2018. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2.-nak.


18-től mehet a vadász vizsga!

2018. dec. 17. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Pontosan ahogy az első mondja. 18+ évesen azt csinál amit akar, felőlem nagyapja korú fazonnal is lehet, de akkor tartsa el az és velem kommunikálni se akarjon utána. Többnyire azért mert nem kell nekem egy ostoba pics a lány aki nyilván rbnckodik a csávó pénzéért. Bár nehezen fordulhatna elő ilyen, mert nem így nevelném. Jah, meg ha dönteni akar bármiről is, akkor először is legyen szépen tőlem független. Imádnak a kis újfelnőttek azzal jönni, hogy jaj de 18+ vagyok, tegnap töltöttem beee, közben meg még mindig anyuci nyakán lógnak. Ha felnőtt vagy akkor legyen saját kerested, saját lakásod albérleted, fizesd szépen a rezsit egyedül, vedd meg és csináld meg a kajádat, ilyenek. Na majd akkor felnőtt vagy. Amíg a mamahotelben ingyenélsz, addig ugyanolyan gyerek vagy mint 17 évesen, és ugyanúgy a mami dönti el hogy mit csinálhatsz és mit nem. Gyanítom hogy a kérdező vagy ez a kategória, vagy a másik fél, a középkorú fa szi aki kislányokat szeretne kefélni de az anyjuk nem engedi. Mindkét esetre csak ezt tudom mondani - függetlenedj, vagy keress olyan kislányt aki már le tudott szakadni anyuci mellbimbójáról. Ugyanez ha kisfiúról és vénasszonyról van szó.
2018. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint amikor a 19éves kiscsaj 45éves anyjához odament az újdonsült 39éves bikuci és szólt egy ilyet:

-A szülők dolga támogatni anyagilag a fiatalokat.


Szerinted?

2018. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tiltani annak lehet aki hagyja.
2018. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!