Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazából miért baj az, ha...

Igazából miért baj az, ha valakinek a szülei a "feneke alá teszik" a lakást, kocsit stb?

Figyelt kérdés

Ha az illető kérkedik vele másik rovására,akik nem olyan gazdagok, az más, hiszen az érthetően zavar másokat. De ha valaki csak éli az életét, miért kell belekötni? Értem én, hogy van, akinek sokkal nehezebb, de nem igaz, hogy akit segítenek a szülei, az rögtön egy nagyképű idióta lesz, vagy akár életképtelen lesz. Például lehet, hogy önállóan karriert épít, vagy tehetséges valamiben, és önállóan járja azt az utat.

Mielőtt valaki félreérti: nem rólam van szó, én átlagos családból jövök, nem vagyunk se szegények se gazdagok. De sokszor látok itt olyan megjegyzéseket, hogy valakinek a feneke alá tesznek egy kocsit vagy akár egy lakást, és ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ha egyszer a szülők megtehetik ezt, mégse támogatnák a gyerekeiket, akkor ugyanezek a kommentelők lennének az elsők, akik belekötnének, hogy mégis milyen szülők ezek. Szerintem úgy is lehet élete nevelni valakit, hogy azért vesznek neki lakást. Pl. ismerek olyat, aki nem kapott lakást, albérletben él, de hétvégén hazaviszi a szennyesét kimosni. Na, ő nem mondhatja, hogy az életre nevelték.


2018. dec. 18. 17:50
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is a "seggem alá lett tolva."


Egyáltalán nem vagyunk gazdagok, több helyről gyűlt össze rá a pénz. Ráadásul akkor vettük a lakást, amikor nagyon a béka feneke alatt voltak az ingatlanárak: 2013 szeptemberben. Akkor volt 3,5 millió (+adók ilyesmik), Budapest külvárosában, kiváló közlekedéssel a lakás, persze felújítandó. De simán költözhető lett volna akkor is. WC-vel, meg árammal volt baj (most azok nagyrészt jók). Most simán vinnék 15M-ért, mint a cukrot.


De ahogy írtam, több helyről kaptuk a pénzt. Az apai nagyapám külön hagyott rám pár milliót (szigorúan rám írva), mert ha nem tette volna, elhappolták volna az "apám" új "családja" (ki fogja dobni a cig. asszony, csak idő kérdése).


Plusz az anyai nagymamám eladta a régi nyaralójukat, azt is titokban, hogy a féltestvérem mellett maradjon nekem is. Ez önmagában is nagy segítség volt.


2013-ban így összejött valamennyi pénz, meg a rokonoktól kaptunk kölcsön.

Lett lakás, de mindketten "szenvedtünk" érte édesanyámmal, 1-1,5 évig iszonyú szegények voltunk.


Ezzel párhuzamosan, az (anyai) nagymamám hosszú éveken keresztül intézte a vidéki telkünk ügyét... Meg sem merem számolni, mennyi ment bele (még ki is toldottuk az ingatlant egy kicsit, megvettük a szomszédos telket távoli rokonoktól olcsóbban). Ő sem gazdag...


Vagy az idősebb nagynéném, aki 2011-ben vette a lakását, akkor szült, hát több mint egy évig hordtuk a bejáratuk elé titokban az ételt... Annyira szegények voltak.


Ez az egész lakás/telek história a szerencsének, rengeteg keresésnek és a felismerésnek! köszönhető, hogy hoppá, annyira "jól" teljesít a gazdaság, hogy senkinek nincs pénze/késztetése lakást venni, most kell venni!


Ma pedig mehetnék a szßrhoz sírni, semmire nem lenne elég az a 4-5 millió... A mai árakkal még egy falusi düledező kalyiba is 6-7 millió... Pest megyében persze.


Csak hálát adni tudok mindenkinek, aki a későbbi lakhatásomba/megélhetésembe így besegített, nagyon sokat jelent nekem.


Amit tanultam ebből az az, hogy én is hasonlóképpen fogom támogatni a gyerekemet (ha lesz), igyekszem neki megadni mindent, amit tudok.


18F

2018. dec. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

"Plusz az anyai nagymamám eladta..."


Az az apai volt. Tök mindegy, nagyon zavaros a sztori, lényeg, hogy számtalan helyről jött össze a pénz anno.

Előző voltam.

2018. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
10%

11

Ha 25 éves munkaviszonyod alatt csak nyomorogsz, de netfelhasználó vagy, akkor .... fogadjunk, hogy h-p dolgozol, mint közalkalmazott, és fel nem merült 25 év alatt sem 2 ingyenes OKJ, sem ingyenes netes nyelvtanulás, sem másodállás.

2018. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
74%

Fogadjunk, mennyit teszel rá?

Másod állás... No igen. 6-18ig dolgozom. Belefér akár még 8 óra munka.

2018. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk ez off. Úgyhogy ha van ötleted, priviben folytassuk.
2018. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként én sem szólok egy szót erről egy ismerősömnek sem.


Egyszer véletlenül kicsúszott a számon, de ezt gyorsan elintéztem azzal, hogy "csak poén, bárcsak így lenne..." De a hangom persze nem volt őszinte.

2018. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Sokféle válasz érkezett, köszönöm szépen.


Erre azért reagálnék:


"Azzal viszont egyetértek, hogy indirekt is leszólják az embert, gondolom akaratlanul is. Pl az élj, legyél fiatal, utazz, kalandozz, vedd meg azt a kissé drága ruhát, egyszer élsz biztatásokkal. Sajnos nekem keserves évek spórolása, hogy egyszer meglegyen az önrész. "


Szerintem ezt némi logikával azért fel lehet mérni. Pl. én, mint mondtam nem származom extra gazdag családból, de nyaralni tudtunk több alkalommal. Amiről tudom, hogy nem minden volt osztálytársamra igaz. És ezt már gyerekként is tudtam, igazából az az ember, aki ilyen tanácsokat ad, nem tudom, hogy élhet ennyire burokban. Hiszen csak iskolába kell járni: nekem már általánosban leesett, hogy az egyik osztálytársam két testvérével lakik egy szobában nekem meg saját szobám van stb.

2018. dec. 20. 09:34
 28/40 A kérdező kommentje:

"Vagy amikor leszólják a csóri kis otthoni kajám, hát rendelhetnék velük a hipiszupi vegán-bio-trendi étteremből, szállítással 3-4k meg is van..."


Na, ilyen nekem is volt. Láttam, hogy néznek rám, hogy mirelit húst eszem. Van, aki nagy szájjal mondja, miért megy be X vagy Y dolgozni, miért nem vesz ki betegszabadságot, ha amúgy nincs nagy baja, de kicsit náthás. Hát azért, mert kevesebb pénzt kap, szerintem ezt nem kell annyira csodálni. Nyilván nem örülök, ha megfertőz, de ő se jókedvében van itt. De ezek a dolgok inkább olyanok, hogy az emberek nem tudnak belehelyezkedni más helyzetébe, és ez a kevésbé jó anyagi helyzetűekre is igaz. Nem tudják elhinni, hogy amikor Józsika elővesz egy menő telefont vagy beül a jó kocsijába, azt nem azért teszi, hogy neki villogjon vele, hanem mert épp telefonálni akar. Persze, tudom, hogy vannak kivételek, de hangsúlyoztam a kérdésben,hogy nem róluk van szó. Szerintem sok ember azt hiszi,minden miatta történik. Amikor valaki drága ruhát, telefont stb. vásárol, nem feltétlenül azért teszi, hogy neked mutogassa.

2018. dec. 20. 09:38
 29/40 A kérdező kommentje:
Még egy megjegyzés: valaki írta kommentben (nem itt), hogy mennyire tiszteli az egyik színészt, talán Jackie Chan volt az, mert hogy ő kijelentette, hogy nem fog pénzt hagyni a gyerekére, hanem az keresse meg maga. Nekem ettől nem lett Jackie Chan szimpatikusabb. Nem ismerem a magánéletét, ha pl. a gyereke kórosan pénzköltő, vagy drogfüggő vagy vásárlásmániás, akkor megértem. De nekem ez nem szimpatikus. Szerintem ha az életre akarod nevelni a gyerekeidet, ne azzal tedd, hogy nem adsz nekik semmit, hanem pl. hogy a kérdésben említett példában nem mondod neki, hogy hozza haza a szennyesét, vagy ha tényleg nagyon gazdag vagy, akkor ennek ellenére küldd el nyári munkázni. Ha már sztárokat hozok fel példának: sokkal szimpatikusabb ilyen szempontból Jon Bon Jovi, akinek a gyerekei valószínűleg jól élnek, viszont az anyjuk éttermében kell önkénteskedniük a hidegkonyha részlegen vagy mosogatniuk. Ezzel szerintem látják, hogy másoknak milyen az életük, kerülnek olyanok társaságába, akik nem gazdagok, látnak szegényeket (mert ez egy ilyen jótékonysági célokat szolgáló étterem, szegényeknek is adnak ételt), de nem arról van szó, hogy "nem hagyok rád semmit".
2018. dec. 20. 09:54
 30/40 anonim ***** válasza:

"Pl. én, mint mondtam nem származom extra gazdag családból, de nyaralni tudtunk több alkalommal."


Hangsúlyos az extra :)

2018. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!