Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a kérésem apám felé a...

Jogos a kérésem apám felé a cigarettázást illetőleg?

Figyelt kérdés

Sajnos ez már igazából nem is kérés...

Apám már legalább 30 éve láncdohányos, tehát én mondhatni születésemtől fogva szívom ezt a mérget. Kisebb koromból nem emlékszem, hogy ez ilyen nagy probléma lett volna nekem és anyukámnak, mert apukám alkoholista volt, szóval ezt a problémát kellett elsősorban orvosolni....


Engem igazából csak annyira érdekel, hogy ő szívja-e vagy sem, hogy ha meghal anyagilag nehezebb lesz nekem és anyukámnak (én jövőtől egyetemre készülök). A másik, hogy ugye pénzbe kerül, nemcsak a cigi, hanem a betegségek is, amiket maga után vont (2x agyvérzés, agyérgörcs, szívalulműködés, magas vérnyomás - persze, hogy szednie kell egy csomó gyógyszert).


Viszont ami a legzavaróbb, hogy BENT A KONYHÁBAN szívja. Nincsen konyhaajtónk, ezért az egész házban füstszag van. Én otthon tanulok, így napközben be vagyok zárva a szobámba, rendesen hányok attól, ha ki kell mennem valamiért. Arról nem is beszélve, hogy amikor cigizik, nyitva van az erkély ajtó, és télen vígan fűtjük az utcát... Nem lehet leülni az asztalhoz enni, mert ő szívja. Ha anyukám otthon van, akkor néha-néha kimegy az erkélyre.


Ne gondoljátok, hogy anyukám és én nem mondtuk el az álláspontunkat, a kérésünket, nem rimánkodtunk neki... Annyira önző, elvakult és függő, hogy csak támadásnak veszi, mikor elmondjuk, hogy zavar, amit tesz. Azt hiszi csak piszkálni akarjuk. De bezzeg ha én fokhagymát kezdek el vágni a KONYHÁBAN, mert mondjuk meg vagyok hűlve, és immunerősítőnek beveszem, akkor egyből kezdi, hogy mi ez a szag, és minek kell ilyen bűzt csinálni...


Nem, a szüleim nem fognak elválni. Bármennyire is megutálnák egymást, mind a kettő annyira lojális, hogy nem tennék meg. Nem tudom viszont, hogy mi lesz, ha én jövőre elmegyek. Anyukám bírni fogja-e, és ha nem, ki fog elkölzöni, és hova. Én rendesen már ujjongok, mikor apukám elmegy pár napra valahova, mert ilyenkor mindenki nyugodtabban ül otthon (és nem csak a cigi miatt).



2018. dec. 19. 09:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
33%
A legfontosabbal kezdted: ha meghal kevesebb lesz a lóvé. GRATULÁLOK.
2018. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%

Jogos, de egy roncs, egy nulla tekintet nélkül másokra.

Én megértem, hogy a halálán töprengsz.

2018. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
26%

NEM, nem jogos a kérésed - habár semmilyen kérést nem fogalmaztál meg -, ugyanus apád felnött ember, és ö dönti el, mit csinál.

HA tönkreteszi magát, az is magánügye, neked ebbe nincs beleszólásod, ahogy abba sem, hogy a saját maga keresett pénzt mire költi, illetve a saját lakásában hol és mennyit dohányzik.

Az, hogy szerinte neked jobban kellene a pénze, mint neki, a TE problémád, de ettöl még nem jogos.

Ha anyukádnak nem tetszik, akkor ö beszél vele, és utána eldönti, hogy marad vele, vagy külön költözik (de ahogy írtad, ez valószínütlen).


HA téged zavar, akkor az egyetlen megoldás, hogy elköltözöl (akár kollégiumba) és megoldod a saját megélhetésedet.


(Ezt annak ellenére íromm hogy igencsak dohányzásellenes vagyok)

2018. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Én anyám is ilyen. Nem tudsz vele mit kezdeni. Aki meg izél ezen a pénz kérdésen: ne tudja meg milyen egy alkoholista emberrel élni.
2018. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Ha tönkreteszi magát, az az ő magánügye?

TESSÉK?

Családja van, akik számítanak rá, mert ha már családi programokban nem szeretne sűrűn részt venni, nem érdeklődik különösebben a lánya, felesége után, legalább annyit megtesz, hogy a pénzt megkeresi, és próbál nem meghalni, ezáltal szarban hagyni nemcsak a feleségét, de a szüleit is, akik még előtte szeretnének szerintem eltávozni az életből.


Nem nekem kell jobban a pénz. Szüleim mindig is házban szerettek volna lakni, de sosem adták rá a fejüket, hogy elkezdjenek tervezni, főleg apám "ha majd lesz hozzá elég pénz" alapú felfogáson. Hát remélem nem kell leírnom, hány házat lehetett volna építeni a sok évi cigire költött pénz helyett...

2018. dec. 19. 10:18
 6/36 anonim ***** válasza:
26%
Mi a kérdésed?
2018. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Miért annyira nagy kérés az, hogy hagyja abba a cigizést?
2018. dec. 19. 11:00
 8/36 anonim ***** válasza:
11%

Uhh... sajnállak. :(

Esetleg próbáld meg azt, hogy kamucigivel rágyújtasz előtte, hátha rádöbben, hogy "basszus, ez milyen gáz"


De amúgy miért kezdett el cigizni? Haverok miatt, a szüleinél is ezt látta, menőnek érzi, ebbe menekül, vagy miért?

Ha tudnátok az okát, akkor talán könnyebben orvosolható a probléma.


Meg ha jól rémlik, (de ebben nem vagyok biztos), akkor van a leszokóknak cigarettához hasonlo valami. Arra megprobálhatnád kicserélni a cigijét.


De egyébként ameddig ő nem akarja, addig nem lesz szerintem változás. :(


16/L


PS: Vegyel neki karácsonyra "jerikó rózsáját" a dohányosok szeretik elvileg, mert magába szívja a dohányszagot. :)

2018. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%
Aki azt irta maganugy annak nyilvan igaza van, de a korhazbol kiengedes utan ne reklamaljon a beteg hogy miert sz...nak rá! Mert azt kéne tenni, nem foglalkozni vele, ha nem tud felkelni nem adni neki a cigit. Undorito amikor a nemdohanyosnak kell tekintettel lenni a dohányzora!!!
2018. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
65%

Figyelj, ez halott ügy.

Apukám is ilyen volt, de amikor elég nagy lettem, hogy megmondjam neki, mennyire zavara füst (hisztiztem, sírtam), rávette magát, hogy onnantól ne a lakásban a wc-n gyújtson rá, hanem lemenjen a ház elé.

Függő volt, önző (mellette ő is alkoholista), de csak szerette a lányát.

2018. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!