Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a kérésem apám felé a...

Jogos a kérésem apám felé a cigarettázást illetőleg?

Figyelt kérdés

Sajnos ez már igazából nem is kérés...

Apám már legalább 30 éve láncdohányos, tehát én mondhatni születésemtől fogva szívom ezt a mérget. Kisebb koromból nem emlékszem, hogy ez ilyen nagy probléma lett volna nekem és anyukámnak, mert apukám alkoholista volt, szóval ezt a problémát kellett elsősorban orvosolni....


Engem igazából csak annyira érdekel, hogy ő szívja-e vagy sem, hogy ha meghal anyagilag nehezebb lesz nekem és anyukámnak (én jövőtől egyetemre készülök). A másik, hogy ugye pénzbe kerül, nemcsak a cigi, hanem a betegségek is, amiket maga után vont (2x agyvérzés, agyérgörcs, szívalulműködés, magas vérnyomás - persze, hogy szednie kell egy csomó gyógyszert).


Viszont ami a legzavaróbb, hogy BENT A KONYHÁBAN szívja. Nincsen konyhaajtónk, ezért az egész házban füstszag van. Én otthon tanulok, így napközben be vagyok zárva a szobámba, rendesen hányok attól, ha ki kell mennem valamiért. Arról nem is beszélve, hogy amikor cigizik, nyitva van az erkély ajtó, és télen vígan fűtjük az utcát... Nem lehet leülni az asztalhoz enni, mert ő szívja. Ha anyukám otthon van, akkor néha-néha kimegy az erkélyre.


Ne gondoljátok, hogy anyukám és én nem mondtuk el az álláspontunkat, a kérésünket, nem rimánkodtunk neki... Annyira önző, elvakult és függő, hogy csak támadásnak veszi, mikor elmondjuk, hogy zavar, amit tesz. Azt hiszi csak piszkálni akarjuk. De bezzeg ha én fokhagymát kezdek el vágni a KONYHÁBAN, mert mondjuk meg vagyok hűlve, és immunerősítőnek beveszem, akkor egyből kezdi, hogy mi ez a szag, és minek kell ilyen bűzt csinálni...


Nem, a szüleim nem fognak elválni. Bármennyire is megutálnák egymást, mind a kettő annyira lojális, hogy nem tennék meg. Nem tudom viszont, hogy mi lesz, ha én jövőre elmegyek. Anyukám bírni fogja-e, és ha nem, ki fog elkölzöni, és hova. Én rendesen már ujjongok, mikor apukám elmegy pár napra valahova, mert ilyenkor mindenki nyugodtabban ül otthon (és nem csak a cigi miatt).



2018. dec. 19. 09:47
1 2 3 4
 11/36 Mansour ***** válasza:
78%

"HA tönkreteszi magát, az is magánügye, neked ebbe nincs beleszólásod"

Egy családban semmi sem magánügy, mert nagyon is érinti a többi családtagot. Ne dőljünk már be ennek a divatos individualista maszlagnak!

2018. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Hát anyukámmal mi már évek óta hisztizünk, hogy zavar a füst, mégis elengedi a füle mellett, vagy felkapja a vizet, hogy megint csak szekálni akarjuk...
2018. dec. 19. 11:30
 13/36 anonim ***** válasza:
24%

"HA tönkreteszi magát, az is magánügye, neked ebbe nincs beleszólásod"


Egy családban semmi sem magánügy, mert nagyon is érinti a többi családtagot. Ne dőljünk már be ennek a divatos individualista maszlagnak!"


Ez nem maszlag, hanem egyszerüen TÉNY - ha nem akar leszokni, akkor nem fog és mivel MAGÁNÜGYE, ezért semmi módon nem lehet rá kényszeríteni sem.

2018. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Aha. Értem.


Tegyük fel, hogy van olyan, hogy hangoszene-függőség. Egy illetőnek az van a fejében, hogy csak akkor érzi jól magát, ha időközönként hangosan hallgatja a kedvenc dalait. És megteszi ezt otthon a családi asztalnál ebéd közben, az utcán, tömegközlekedésen. Ez nyilván ZAVARJA a körülötte levőket. De hagyjuk rá, hiszen magánügy. Tehát fogadjam el, hogy annak ellenére, hogy apám tevékenysége rám nézve káros, ez egy magánügy, nem illik piszkálni??

2018. dec. 19. 12:31
 15/36 anonim ***** válasza:
80%

Mit nem értesz azon, hogy nem szeret titeket egyáltalán?

Hogy mindennél erősebb a függősége?

Senki más nem bírhatja változtatásra, csak ti. Törvény nem szeg azzal, hogy ekkora gané, így külső segítségre nem számíthatsz.

2018. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Mansour ***** válasza:
32%

"Ez nem maszlag, hanem egyszerüen TÉNY - ha nem akar leszokni, akkor nem fog és mivel MAGÁNÜGYE, ezért semmi módon nem lehet rá kényszeríteni sem."

Az tény, hogy ha nem akar leszokni, akkor nem fog, de ettől még nem a magánügye. Családban maximum olyan dolog lehet magánügy, amiről a többi családtag nem tud és/vagy ami semmilyen módon nem érinti a többi családtagot. Kényszeríteni nem lehet, de az ő felelőssége, hogy mit tesz a családtagjaival. És ha valaki felelősséggel tartozik egy másik ember felé, akkor az már nem magánügy.

2018. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
88%

Az magánügy, hogy magát tönkreteszi valaki. Az nem magánügy, hogy tönkreteszi két másik ember életét, nem csak lelkileg, hanem egészségügyi szempontból is, ugyanis a passzív dohányzás minimum olyan káros, mint annak aki szívja és van aki rosszul is van a füstjétől. Mit csináljanak a nemdohányzók, járjanak le a ház elé levegőt venni? Az meg már csak plusz, hogy például az undorító szagot átveszi minden, a lakás, a bútorok, a ruhák, a haj, stb. Én biztosan szégyellnék olyan büdösen menni bárhová is. Ettől függetlenül a pénzen való lovaglás valóban nem hangzott jól, ezt szerintem felesleges volt kiemelni.


Apukád egyértelműen nem fog leszokni a dohányzásról. Gondolj csak bele, ágyvérzés és egyéb súlyos problémák mellett ha még nem szokott le, akkor valószínűleg nem tudtok neki olyat mondani vagy mutatni aminek a hatására leszokna. Az ivásról milyen módszerrel szokott le? Azt, vagy ahhoz hasonló dolgot nem tudnátok alkalmazni, akárcsak a probléma mérséklésére? Gondoljátok ezt végig, addig is anyukád próbálja meg megbeszélni vele, hogy az erkélyen dohányozzon, vagy legalábbis nagyrészt csak ott.

2018. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Mansour ***** válasza:
20%

"Mit nem értesz azon, hogy nem szeret titeket egyáltalán?

Hogy mindennél erősebb a függősége?"

Én azért azt nem merném kijelenteni, hogy egyáltalán nem szereti őket, de az biztos, hogy a függősége erősebb a szeretetnél. És már ez is éppen elég rossz dolog.

2018. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
18%

Azért lepontozni, mert megkérdeztem, hogy mi a kérdésed... hmm, érdekes. Ugyanis a fenti szövegből nem derült ki, mire vagy konkrétan kíváncsi. Legalább írd meg, hogy szimplán a panaszkodás a célod, ezzel szerintem nincs is baj.

Te hamarosan elköltözöl otthonról, a szüleid pedig változtatni fognak az életükön - ha akarnak. Egy perccel sem előbb. Az ő életüket te nem tudod megmenteni, ha ők nem hajlandóak tenni érte. Elhiszem, hogy sajnálod őket, főleg az anyukádat, de amíg nincs bennük minimális akarás sem, addig te sem tudsz sokat tenni értük.

A magad életét meg úgy intézed majd, ahogy akarod.

Annak idején rám (ránk) sem volt tekintettel az apám, nem cigivel, hanem zajongással, elköltöztem és ez volt a legjobb lépés.

2018. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
63%

#12: "Hát anyukámmal mi már évek óta hisztizünk, hogy zavar a füst, mégis elengedi a füle mellett, vagy felkapja a vizet, hogy megint csak szekálni akarjuk..."


Vigyázz, mert ha idegesíted, attól is infarktust kaphat, és máris ugrott a fizetése!

Első válaszoló nagyon helyesen írta, amit írt. :DDDD

2018. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!