Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a kérésem apám felé a...

Jogos a kérésem apám felé a cigarettázást illetőleg?

Figyelt kérdés

Sajnos ez már igazából nem is kérés...

Apám már legalább 30 éve láncdohányos, tehát én mondhatni születésemtől fogva szívom ezt a mérget. Kisebb koromból nem emlékszem, hogy ez ilyen nagy probléma lett volna nekem és anyukámnak, mert apukám alkoholista volt, szóval ezt a problémát kellett elsősorban orvosolni....


Engem igazából csak annyira érdekel, hogy ő szívja-e vagy sem, hogy ha meghal anyagilag nehezebb lesz nekem és anyukámnak (én jövőtől egyetemre készülök). A másik, hogy ugye pénzbe kerül, nemcsak a cigi, hanem a betegségek is, amiket maga után vont (2x agyvérzés, agyérgörcs, szívalulműködés, magas vérnyomás - persze, hogy szednie kell egy csomó gyógyszert).


Viszont ami a legzavaróbb, hogy BENT A KONYHÁBAN szívja. Nincsen konyhaajtónk, ezért az egész házban füstszag van. Én otthon tanulok, így napközben be vagyok zárva a szobámba, rendesen hányok attól, ha ki kell mennem valamiért. Arról nem is beszélve, hogy amikor cigizik, nyitva van az erkély ajtó, és télen vígan fűtjük az utcát... Nem lehet leülni az asztalhoz enni, mert ő szívja. Ha anyukám otthon van, akkor néha-néha kimegy az erkélyre.


Ne gondoljátok, hogy anyukám és én nem mondtuk el az álláspontunkat, a kérésünket, nem rimánkodtunk neki... Annyira önző, elvakult és függő, hogy csak támadásnak veszi, mikor elmondjuk, hogy zavar, amit tesz. Azt hiszi csak piszkálni akarjuk. De bezzeg ha én fokhagymát kezdek el vágni a KONYHÁBAN, mert mondjuk meg vagyok hűlve, és immunerősítőnek beveszem, akkor egyből kezdi, hogy mi ez a szag, és minek kell ilyen bűzt csinálni...


Nem, a szüleim nem fognak elválni. Bármennyire is megutálnák egymást, mind a kettő annyira lojális, hogy nem tennék meg. Nem tudom viszont, hogy mi lesz, ha én jövőre elmegyek. Anyukám bírni fogja-e, és ha nem, ki fog elkölzöni, és hova. Én rendesen már ujjongok, mikor apukám elmegy pár napra valahova, mert ilyenkor mindenki nyugodtabban ül otthon (és nem csak a cigi miatt).



2018. dec. 19. 09:47
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

#19-es! Nem pontoztalak le, hanem az első kommented után beírtam mi a konkrét kérés, kérdés.


Úgy, hogy igen, érdekes...

2018. dec. 19. 13:44
 22/36 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy a fizetésére is kitértem, nem hiszem, hogy aljas, kétszínű, semmit nem érdemlő p. csa lennék (Tudom nem így fogalmaztatok, de így is lehetett volna akár...). Egyszerűen csak őszinte voltam. Nem hiszem, hogy nektek egy ilyen kérdésnél az anyagi háttér nem szempont... És miért sajnos fő szempont? Miért nem tartom fontosabbnak, hogy az ÉDESAPÁMRÓL van szó, akinek az egészségéért kéne főként aggódnom? Akkor én visszakérdeznék: ő aggódik az én egészségemért? Ő aggódik a saját egészségéért? Hát nem. Nos és zsörtölődik azért, amiért teszem azt egy nagy kaja bevásárlásnál többet költöttem, mint ami szerinte megengedett? A válasz: igen. Nos akkor?
2018. dec. 19. 13:49
 23/36 anonim ***** válasza:
13%

Anyukád a fő hibás aki hozzá ment szült neki és lojálisan tűri .. Én már az első ultimátum után páros lábbal kirúgtam volna. A volt férjemet is kirúgtam a házamból,a ház az enyém volt,mehetett Isten hírével, mikor már annyira nem tisztelt h a nőket haza hozta az ágyamba.. Itt nem csak a bagós senki nincs tekintettel apád a hibás..

58N

2018. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Senkire*
2018. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Milliószor fogsz olyan helyzetbe kerülni, amikor önző emberekkel találkozol, akik nem lesznek rád tekintettel. És hiaba lázongsz, nem feltétlenül fogod tudni megváltoztatni őket. Apád hülye, csak a saját szempontjai érdeklik, tudja mindenki. Nem kell beletörődnöd, csak egyszerűen lépj túl rajta és a megoldásra koncentrálj.
2018. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24%

13

Nem, nem a "MAGÁNÜGYE", hiába ordibálsz. Akkor lenne az esetleg, ha úgy dohányozna, hogy azzal másokat nem mérgez.

2018. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
18%

Senkit nem lehet megváltoztatni. Nagyon kesarkítva, anyáddal 30 éve hisztiztek, hogy ezt ne csinálja. De miért?

Anyád ezt így elfogadta. Már rég el kellett volna váljon.

Kezdjük ott, hogy hozzáment egy alkeszhoz. Aki gondolom akkor is dohányzott. Akkor jó volt, 30 év után rájön, ez zavarja. Eddig jó volt, arra a maradék kis időre már nem mindegy? Különben is, ha nem tetszik, változtasson. El kell válni, nem sírni hogy jajjj de rossz. Inkább nevelt téged is a rosszban.

Öregségére már senki nem fog megváltozni.

Nem tudom, te hány éves vagy, de ha nagykoru, el is költözhetsz. Te döntésed.

Igen, apád önző, ti meg asszisztáltok hozzá. Igaz, jobban belegondolva mindegyikőtök önző, nem egymás hanem csakis saját érdekeiteket nézitek. Szép kis család.

2018. dec. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
58%

Apám is ilyen. Egyszer beteg voltam és mellettem rágyújtott. Ott fulladoztam mellette és annyit mondott, hogyha nem tetszik menjek ki.

Azóta minden dohányzó embernek azt kívánom, hogy dögöljön bele abba a büdös sz**ba

2018. dec. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

#27!


"Nagyon kesarkítva, anyáddal 30 éve hisztiztek, hogy ezt ne csinálja." Öööh, sose mondtam, hogy 30 éve házasok.

--> "Apám már legalább 30 éve láncdohányos"


"Kezdjük ott, hogy hozzáment egy alkeszhoz" Mielőtt én megszülettem is iszogatott, de kb a születésem után lett nagyon gyakori, kiskoromra meg szinte napi szintű.

Ezt sem tudom honnan szedted btw.


"Akkor jó volt, 30 év után rájön, ez zavarja. Eddig jó volt, arra a maradék kis időre már nem mindegy? Különben is, ha nem tetszik, változtasson. El kell válni, nem sírni hogy jajjj de rossz. Inkább nevelt téged is a rosszban." Ez annyiban nem igaz, hogy régebb nemcsak, hogy kevesebbet szívott, de legtöbbször, ha kellett neki szívnia, kiment az erkélyre, aztán visszajött. Egy fél éve kábé nagyon sokat játszik laptopon, ezért inkább bent szívja, míg nyomja a laptopot. Így nyilván több is elmegy.

Fél éve volt, hogy szívalulműködéssel diagnosztizálták, egy hónapig kb nem cigizett (vagy ha igen, elment "sétálni", és elintézte). Hát 1-2 hónap alatt sokat javult a szíve is, de nyilván ő a sikert nem kötötte össze a nemcigizéssel... És így lassan megint visszaszokott. Egy ideig itthon nem szívta, majd csak akkor ha anyukám nem volt otthon. Akkor sem érdekelte az egészsége. Abban az időszakban mi sem azért örültünk, hogy talán vége a ciginek, mert többet nem kell szagoljuk (persze ez is benne volt), hanem, hogy hátha rendbe jön a szíve, nem fog 5 éven belül szívinfarktusban meghalni... Aztán mostmár megint cigizik itthon anyukám előtt is.


"Öregségére már senki nem fog megváltozni." Nagyapám apámnál sokkal idősebb volt, mikor letette a cigit, kávét. Talán 55-60 éves volt.


"Igen, apád önző, ti meg asszisztáltok hozzá. Igaz, jobban belegondolva mindegyikőtök önző, nem egymás hanem csakis saját érdekeiteket nézitek. Szép kis család." "Csakis" Oké :)))

2018. dec. 20. 06:37
 30/36 anonim ***** válasza:
5%
A 27-es hozzászólónak, ha információ híján voltak is tárgyi tévedései, összességében teljesen igazat adok. Aki akar valamit, az lép. Ha nem is azonnal, mert nem tud, de keresi a lehetőségeket. Aki csak nyafog, annak még nem fáj eléggé.
2018. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!