Elköltözzek vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Édesanyámmal 2-en élünk az ő lakásaban édesapámat nem ismertem meghalt mikor pici voltam.

Panelban lakunk anyukám lakásában.

4 éve elhunyt a nagymamám aki ugyan ebben a tömbben lakott, a lakását én örököltem. Eddig ki volt adva a lakás, most nincs albérlő. Úgy érzem egyre nagyobb az igényem saját, személyes térre amire a lehetőség adott is. Csakhogy... ha leköltöznék a másik lakásba, anyukám itt egyedül marad és félek, hogy magányos lenne. Nem akarom magára hagyni, jó a kapcsolatunk, de szeretnék már kicsit önállóbb életet élni. Egyszer említettem neki, teljesen megértette. De láttam rajta a félelmet, hogy most akkor.ő egyedül lesz innentől. Természetesen segíteném őt anyagiakban és minden másban, naponta is találkozhatnánk mivel egy tömmben laknánk csak külön lakásban.

Mindketten egyedülállóak vagyunk. Ti mit tennétek, hogy ülnétek le vele ezt megbeszélni?

Én 26 éves vagyok, ő 61.



2018. dec. 19. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Anya! leköltözök a nagyi lakásába, de nem szabadulsz meg tölem mert a föztödre naponta fogok rájárni, kienni a hütöt.
2018. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Duenna ***** válasza:
73%
Nyugodtan költözz el. Az élet sajátossága (definíciója) az, hogy a fiatal a saját életét akarja élni, és ez egy természetes folyamat, egy természetes emberi érzés és igény. Anyukád meg fogja érteni, hiszen az ő fiatalkori élete is így kezdődött: elköltözött a szüleitől saját életet élni.
2018. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem leszek megdícsérve ezért, de egyedül én nem költöznék el. Ha lenne egy komoly kapcsolatom akkor esetleg, de ha kiadtam volna az albérletet eddig akkor ez után is úgy tennék és otthon maradnék. Ha neked nincsenek pénzügyi gondjaid, akkor költözz el egyedül. Ahogy írtad nem hiszem hogy ez gond lenne bárkinek is a történetben. De mint mondtam én nem mennék el "külön azért hogy külön legyek", ha eddig jó volt a kapcsolatunk anyuval. Én havi 60-100 eFt-ot nem adnék fel, csak ha jól állok anyagilag.
2018. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Magányos lenne, mert a szinszéd lakásba költöznél?<facepalm>
2018. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen tökéletesen normális az az igény, hogy szeretnél önállósodni és nem még mindig édesanyádhoz alkalmazkodni. Ő is felnőtt ember, hidd el, fel tudja magát találni. Plusz kb akkor 2 percre leszel gyalog, kicsit túl is van ez szerintem lihegve...

Ha anyagilag is belefér, az új évet a helyedben már ott indítanám.

2018. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
Könyörgöm 26 vagy már rég egyedül kéne élned nem Anyu mellett. Mi van a mai pasikkal.. :O :O
2018. dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Könyörgöm 26 vagy már rég egyedül kéne élned nem Anyu mellett. Mi van a mai pasikkal.. :O :O"


Nem mondta hogy pasi. NEm tudom mit akarnak elérni az emberek amikor azt mondják hogy már rég így vagy úgy kéne élned egy idegennek. Azt vettem észre ha ugyan ezeket az embereket megkérdezed hogy miért nem lettek azok amik 10 éve szerettek volna lenni akkor azt mondják a körülmények így hozták, és akkor mindenki bólogat. Véletlenül nem lehet, hogy ha kicsit megszokásból is, de neki így alakult az élete, és pont? Miért ezen akadunk fel???

2018. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A körülményeket mi alakítjuk,utána nem kell sírni h miért nincs nőnk pasink saját életünk, ha anyuval kell élnünk ne h magányos legyen szegény,akkor nem kell sirni.. Ezek a nők meg mind maguknak szülnek,látszik hány felséget barátnőt,üldöznek el anyukák a játékbabáik mellöl..
2018. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%

Ha én lennék Te és igényem lenne az önállósodásra, akkor inkább kiadnám az azonos tömbben lévő lakást és annak a bevételéből kivennék egy másikat távolabb.

Lehet, hogy elsőre hülyeségnek hangzik, de két emelettel lejjebb nem fogsz önállósodni valószínűleg. Anyukád boltba menet-jövet be tudna ugrani, Te felszaladnál a szennyessel, meg ha nincs kedved a hidegben leugrani a sarki boltba felmész enni... Beugrik takarítani, képzeld el ha van nálad valaki és állnak egymással szemben a folyosón de pl te még nem akartad bemutatni.

Ez a másik lakás egy tömbben kb olyan, mintha a házon belül máik szobába költöznél.

Anyagilag nem számítana hogy te laksz benne és nincs bevétel belőle, vagy kiadva van de azt máshova adod, viszont az önálló lét kialakulásában nagyon is nagy szerepe lenne.

Amúgy szerintem anyukád sem feltétlenül félne egyedül lenni, talán kellene neki egy kis idő míg megszokja, de alapvetően az az élet rendje, hogy kirepülnek a "fiókák", nincs ezzel gond, csak át kell állni.

2018. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Költözz!!

61 évesen lehet, anyukád is alig várja. Nem öreg még, mehet pasizni, barátnőzni,utazhat.

Nem mindig öröm ám a szülőnek felnőtt gyerekével együtt lakni, ezt csak a "gyerek" hiszi.

61 éves vagyok, tudom mit beszélek.

Örülök, mikor a gyerekeim jönnek, de akkor is, ha mennek.

Egy felnőtt "gyerek" nem társ, nem barátnő, az a gyerekünk.

2018. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!