Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő, ha a megítélt...

Mi a teendő, ha a megítélt láthatási időben az Apuka mégsem viszi el a gyerekeket és ezt utolsó pillanatban közli nem is velem, hanem a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Minden ilyen után gyámügyre kéne mennem vagy ki hogy csinálja? Nemrég lett ítélet. Bosszant, mert másképp terveztem a hétvégét de tegnap este közli a gyerek, hogy az apja vmi rendezvényre megy ezért csinálják masképp.... Akkor meg vinné, amikor hivatalosan nem.lenne láthatás, mert hogy akkor ér ŕá....
2018. dec. 21. 08:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
24%
Nincs teendő.
2018. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
22%
Nos,normális anyaként, a gyerek érdekét nézném és átszerveznem ag időmet úgy, hogy ezen a hétvégén velem legyen, apukával meg akkor, amikor az ráér. Mondjuk én felnőtt ember vagyok és a gyerekem fontosabb az egomnal.
2018. dec. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%
Igen, és akkor csak anyuka legyen a "felnőtt ember", apuka bármit megtehet, jól értem?
2018. dec. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
30%
Nézd 3, én magamból indulok ki. Magasról teszek arra, hogy apuka mit csinál, az az o dolga. En szeretem a gyerekemet es vallalom a felelosseget. Nyilvan nem ugrok ki a bőrömből, ha tudom is en, epp valaminolyan programom lett volna, amit nagyon vartam, de nem is fogom feljelenteni, szidni a gyereknek, vagy kényszeríteni.
2018. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%
Nem koteles elvinni lathatasi idoben, csak jogosult. Te viszont mas idoben nem vagy koteles odaadni. Amugy meg kommunikacio, ket felnott ember tudjon mar ennyit kommunikalni ha egyszer csinaltak egy kozos gyereket. Ha ennyire latni se birjatok egymast akkor irjatok egy fuzetbe, de egy minimum kommunikacionak lenni kell.
2018. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
5-ös, de hiába oktatod ki a kérdezőt a kommunikáció fontosságáról, mert itt pont nem ő volt az, aki NEM kommunikált, hanem az ex férj. Tehát ő összekészíti abban a tudatban a gyereket és a holmiját, hogy apuka elviszi, közben apuka egy tollvonással lemondja, előtte pár perccel. Hiába kommunikál(na) a kérdező, ha a másik szarba sem veszi.
2018. dec. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
50%
Semmi. Láthatási jogról van szó, nem kötelességről.
2018. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
79%
6: nem a kerdezonek szolt a "kioktatas" (amugy nem volt kioktatas), hanem altalanossagban. Itt nem a kerdezo a saros, az vilagos. Meg kell mondani az apanak, hogy figyelj, nem gond ha nem tudod ekkor vinni csak akkor de legyszives idoben szolj, hogy en is tudjak szervezni. A kommunikacio pedig (bar itt megegyszer mondom az apa nem szolt idoben) ketiranyu, a kerdezo is szolhat idoben hogy figyelj, ez a hetvege akkor biztos, mert lenne vmi programom.
2018. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Senkit sem akarok feljelenteni! Ezerszer könyörögtem már, hogy velem egyeztessen, ne a gyerekekkel -van SMS, email, viber bármelyiken megtehetné, de egy sértődött kisgyereket semmivel se lehet ravenni a kommunikációra! Én hiába irnám hogy fix programom van mert azt m9ndja nem az ő dolga oldjam meg. Most különösen sértődött mert most jött ki írásban is az ítélet.

Volt, hogy 3 héttel előtte irtam fix utazasom van, majd 2nappal előtte közölte hogy nem ér rá.

Azt se tartom megoldásnak hogy mindig en alkalmazkodjak es soha ne tervezhessek 1 napnal előbbre mert ebből neki az jön le, hogy barmit megtehet.

2018. dec. 21. 09:40
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

Én megértem a kérdezőt teljes mértékben. Elvált szülők gyerekeként írok, tehát van fogalmam ezekről a dolgokról. Apám is annak idején beígért mindenféle programot, aztán ő is lemondogatta ezeket úgy 70%-ban. A szívem törte össze mindig. Anyukám vigasztalt engem, én meg nyeltem a könnyeimet, mert apámnak is hirtelen mindig más dolga akadt. Hiába szólt neki anyám, hogy nem kéne az érzéseimmel játszani, meg hogy inkább ne ígérjen semmit legközelebb, apám addig folytatta, amíg elég idős nem lettem, és magamtól be nem szüntettem a kapcsolattartást.


Mindenközben anyám folyamatosan túlórázott, hogy meglegyen otthon minden és ilyenkor szépen betelefonált a munkahelyére, hogy bocs, de mégsem tud bemenni... szóval lehet itt normális anyázni, mint ahogy a 67%-os válaszoló teszi, csak nem érdemes, mert itt az anyával semmi gond.


Bennem az is felmerült, hogy ilyen éretlen embereknek, mint ez az apa, minek kellett gyerek, de sajnos ez nem kirívó eset.

2018. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!