Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyukám felnőtt...

Mit tegyek, ha anyukám felnőtt létemre is úgy törődik velem, mint egy gyerekkel?

Figyelt kérdés
26/L vagyok, van egy 32 éves nővérem és egy 17 éves húgom, aki a féltestvérem. Külföldön dolgozom, évente 4x jövök haza 3 hétre, karácsonykor 1,5 hónapra, amit ilyenkor a szüleimnél a töltök, ilyenkor a nővérem is ott van. A szüleink, főleg anyukám valamiért sokkal többet foglalkozik velem mint a testvéreimmel már kiskorunk óta. Sokkal többet törődik velem, ha beteg vagyok, sokkal többet beszélget velem stb. Jól esik, hogy ennyire foglalkozik velem, de látom, hogy a testvéreimnek rosszul esik, hogy velem kivételez, és velük nem beszélget és törődik annyit mint velem. Emiatt elutasítóak is velem szemben, és haragszanak rám. Már beszéltem erről anyukámmal, hogy már felnőttem, és bár nagyra értékelem a törődését, már nem igénylem úgy mint gyerekként, és hogy a testvéreimmel is foglalkozzon, de semmi sem változott. Mit tudnék még tenni, hogy őt se bántsam meg és utasítsam el és a testvéreimmel is beszélgessen néha, nem csak velem?

2018. dec. 21. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön dolgozol. Még szép, hogy veled többet foglalkozik, mikor itthon vagy, hiszen csak az a pár hét van. Ha alapból többet foglalkozott veled régebben is, ez felerősödött. Szerintem érdemes lenne még 1x elbeszélgetni vele, és a tesóiddal is egyszerre, hogy kiküszöböljétek a csorbát. Mondják el a sérelmeiket, ha valóban vannak, stb. Mást nem nagyon tudsz tenni, hacsak nincs valaki más, akinél lakhatsz, vagy járj kevesebbszer haza. Ezek a lehetőségeid. Szerintem a szád nyisd ki előbb.
2018. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Egyszer már írtál ki kérdést a 17 éves húgod nevében, és a 32 éves nővéred helyében is.


Icipicikét unalmas már.

2018. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rögtön az jutott eszembe nekem is, hogy nem csoda ha veled beszélget többet, miután külföldön élsz és ritkábban lát. Nem is értem miért háborodnak fel a tesóid, az év többi részében ők vannak előtérben.


Ha az anyukád nem változtat, akkor lépj te. Ha leültök beszélgetni, elhív valahova anyukád, akkor szólj a tesóidnak is, hogy jöjjenek. Vond be őket is a beszélgetésbe, csak nem fogja anyukád kiközösíteni őket.

2018. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!