Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezhet ennyire erős kontroll...

Létezhet ennyire erős kontroll, életszerű ez a XXI. században, vagy valaki nagyot lódít?

Figyelt kérdés

Előre szépen kérek mindenkit, hogy ne legyünk egymás ellenségei, tartózkodjunk a kákán is kötekedő válaszoktól.


Nemrégen megismertem egy már nagykorú, 18 éves lányt. Folyamatosan arról erősít meg, hogy belém szeretett és amikor találkozunk, az ölelése és a csókja is nagyon őszintének tűnik.


Hogy mit keres a szülő-gyerek kategóriában?

Az anyjával és annak élettársával él. Mivel utolsó éves, de tanul, így nyilván van egyfajta alá-fölérendeltség, nem is akarnám összeugratni.

Node és itt erősítsen meg valaki, hogy most én vagyok hülye vagy az a nő? (Tudni kell, hogy egyelőre titokban tartjuk a kapcsolatot, mert nagyon új még és az alábbiakban kiderül, még miért)

A lány azt állítja, hogy, hogy:

-az anyja GPS-szel lefigyeli a telefonját és a napja minden percéről el kell számolnia (erre hivatkozással nem tud pl a lány eljönni hozzám)

-a lány szerint az anyja akkora cirkuszt csinálna, ha megtudná, hogy a lányának udvarol(ni próbál) valaki.

-a lány azt mondja, hogy az anyja előtt ismeretlen fogalom a "magánszféra", még a telefonjába is belenéz, ott sem tudunk írogatni rendesen, beszélni meg pláne nem mert észrevenné


A lány elmesélése alapján az anyja túlfélti, gyakorlatilag 0-24-ben kontroll alatt tartja, nem akarja hogy kihasználják stb.


Amúgy az anyja állítólag az élettárspasi telóját is figyeli és vele szemben is akarnokoskodik (ő meg hagyja - no comment)


Szóval elnézést ha picit kaotikus a kifejtésem, de normális dolog ez?

Nem ebből lesznek az életképtelen mamahoteles nők vagy a dacból megszökők?

Azt sem tudom, hogy (amúgy totálisan korrekt szándékkal viseltetve) mire számíthatok ettől a kapcsolattól?

Én nem használnám ki, megértem ha bizalmatlan, de a lány akkor is nagykorú. Tiltsa el akkor ha legalább megismeri a pasijelöltet és nem jön be neki. (De ez az élből, alapból való kontrollálás ez durva)


A kérdés sajnos nem kamu, sajnos a magyar rögvalóság a XXI. században, Európában, Magyarországon.


Még egyszer kérem, hogy ne ellenségesdire használjuk a fórumot, mivel a cél nem a szócsata, hanem kíváncsi vagyok, hogy tényleg hogy lehet ilyen, más is élt-e át hasonlót. (Mondjuk olvasok itt is néha olyanokat, hogy a hajam kihullik)



2018. dec. 21. 21:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos el tudom kepzelni, de azert meredek. Hala az okosvilagnak, a GPS nyomkövető már elég egyszerű hogy vkit kövessünk.
2018. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Én anya-fiú kapcsolatban tapasztalatam hasonlót, sajnos igazat is mondhat a lány. Ettől még nem lesz normális ez a szülő-gyerek viszony.
2018. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 grafno ***** válasza:
100%
Egy android rendszeren több profil is létrehozható és nem látja senki sem csak a tulaj. Egy másik ujjlenyomat és a 2. fiók jön be például. A GPS megoldhato ha kikapcsolja a helymeghatározást vagy fake GPS appal. Vagy tekerjen rá alufóliát ha nem akarja a nagyteso figyelje. Vagy csak nem akar a csaj téged eléggé és nem mer felvallalni. Ha tudja mire számíthat akkor már lehet elővigyázatos. De lehet csak lökött. Nem tudhatom. Nekem volt egy exem és ő sem akart bemutatni otthon, mert a vater lökött volt és szekalt meg beszolt mindenkinek és szégyellte.
2018. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. 3as, sajnos a csaj full analfabéta az IT-hez, saját elmondása alapján, de lehet, hogy az alufóliát fogom neki javasolni, ahhoz nem kell IT-zseninek lenni :D
2018. dec. 21. 21:52
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Van ilyen,én valláskárosult családbol jövök,nálunk a családon belüli molesztálás belefért kiskoru voltam javabán,de az h párom legyen 18 évesen maga az ördögtől valo volt,na vajon miért felejtettem el egyszer csak hazamenni,jol megterveztem mindent és byt intettem nekik.
2018. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Én csak azt nem értem, hogy ha igaz amit a lány ír, hogy a nap 24 órájában figyeli az anyja, gps-el minden lépéséről tud, ha nem tudtok se telefonon, se neten sehol kommunikálni, mert az anyja rögtön észreveszi, akkor hogy a fenébe ismerkedtetek meg? Azt már meg sem kérdezem, hogy hogy találkoztok, csókolóztok, ha az anyja 24 órában lesi.. Nekem inkább az az érzésem, hogy a lány lódít, és nem is kicsit.
2018. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Na most oké, betekeri alufóliával, ezt egyszer el lehet játszani.

De ha rendszeresen így tűnik el, kb a harmadik alkalom után fog lebukni, vagy az anyja követni...

Szal ez sem megoldás.

Nem tudom, így hogyan ismerkedtetek meg, vagy tartjátok a kapcsolatot, de gondolom ideig-óráig működhet ez így, utána már vállalni kell az ezzel járó konfliktust mindkettőtöknek ha többet is akarsz.


Kérdés az, te akarod-e ezt így, vagy ettől függetlenül látsz-e többet is ebben a kapcsolatban?

2018. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Kérdés az, te akarod-e ezt így, vagy ettől függetlenül látsz-e többet is ebben a kapcsolatban?"


A lány nagyon kedves, be is jön, simán el tudnám vele képzelni nagyon komolyan és hosszútávon is. Ha hülyít, azzal nem tudok mit tenni.

Ha szeret, akkor remélem apránként tud lazíttatni a pórázon. Mert ez neki sem jó. Ha nem nálam, akkor másnál fogja kicseszni a biztosítékot.

2018. dec. 21. 22:13
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

A telefonos gps valósidejű megfigyelés abban az esetben működik, ha a szülei programozó zsenik, vagy hajlandóak minimum havi 25000ft-ot fizetni a teljes mértékben illegális szolgáltatásért. Néhány éve még nem volt ennyire szigorú a szabályozás, free appokkal, de még a google segítségével is valós időben nyomon követhettél bárkit. Azóta ez kicsit más.

Vannak természetesen egyéb gps nyomkövetők, de azok is minimum 2x1,5x1cm méretekkel rendelkeznek amit valahová el kéne ugye rejteni, és néhanapján azért a töltést is igénylik. Csodák sajnos nincsenek, az akkukapacitás még napjainkban is korlátos. Na meg minden nap észrevétlenül kiszedni a microsd kártyát, átböngészni az adatokat, esetleges hangfelvételt, nem két perc, és éveken át lebukás nélkül kivitelezni igazi művészet. Hacsak a drága anyuka nem igényli az alvást.

Mindezt persze bekamuzhatja a kislánynak aki elhiszi, és tényként közli tovább. A valóságalapja mindenesetre valószínűleg meglehetősen kicsi.

Szerintem egyrészt nagyon túlgondolja az anyja szigorát, másrészt pedig nemigazán biztos az érzéseiben. Mert ha tényleg úgy is lenne, ahogyan állítja, hogy az anyja a 007 ügynök, akkor is gyakorlatilag mindent megteszel ebben az életkorban azért, akit igazán szeretsz. Többek között rád ír msnen, majd törli az üzenetet. Vagy snapchatet használ. Vagy ha tényleg akkora a baj, minden üzenet után csinál a telefonján egy gyári visszaállítást(ami egyébként likvidálna minden külső szoftvert is többek között). Szóval nyugodtan hallgass az eszedre, ha hosszútávú kapcsolatot terveztél vele.

2018. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen létezhet, és létezik is. Az emberek többsége nem ismeri az arany középutat.

Vagy túlságosan elengedik és letojják a gyereket, vagy totális ellenőrzés alatt tartják. Egyik sem jó.

Viszont csak azt lehet ennyire korlátozni meg kontrollálni, aki hagyja magát.

Egy 18 évesnek már tudnia kéne kiállni magáért. Ha erre nem képes, akkor egy felnőtt kapcsolatra még nagyon nem érett meg.

Gondolom te jóval idősebb vagy, legalábbis a fogalmazásod alapján. Nem biztos, hogy érdemes erre a kapcsolatra túl sok időt szánnod. Nem mostanában fog elszakadni az anyjától, hacsak nem rángatod el tőle.

2018. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!