Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban nem megfelelő értékren...

Valóban nem megfelelő értékrend ez a gyerekneveléshez?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk az anya eleve kisigényű típus, tehát értékeli az apró dolgokat, a szándékot, ha mondjuk valami apróságot kap ajándékba (vmi ruhadarab, kozmetikum, éttermi vacsora) annak is ugyanúgy örül, arra törekszik a mindennapokban, munkahelyen, hogy kiegyensúlyozott legyen, nem arra, hogy mindenáron feljebb léphessen a ranglétrán, inkább választja a szabadnapot túlóra helyett, nyugalmat a plusz pénz helyett.

Illetve ezt az értékrendet szeretné átadni a gyereknek is. Hogy a nyugalom/boldogság/lelki harmónia belülről jön, nem pedig tárgyak/mások elismerése/rengeteg pénz váltja ki.

Régen azonban olyan vélemények érkeztek erre, hogy nem biztos, hogy az a gyerek is így akar majd élni, és nem biztos, hogy boldog lesz majd a turis ruhával, kínais cipővel meg az erdei sétával, balatoni nyaralással, buszos kirándulásokkal, főleg ha a környezetében nem ezt látja.


(Fontos kiemelni, nem nélkülözésről van szó, hanem szándékos minimalista életvitelről. Tehát lehetne annyi ruhája, amennyit szeretne, csak nem a legdrágább, utaznának nyaralni/külföldre, csak nem repülővel és luxusszállodába....)


2018. dec. 22. 17:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg persze minden el lenne neki magyarázva a maga szintjén, hogy mi miért van így.
2018. dec. 22. 17:41
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi erővel ugyanezt mindenre rá lehetne húzni. Ha falun lakunk, nem biztos, hogy a gyerek is ott szeretne lakni, lehet, hogy ő a nagyvárosba kívánkozna, ha meg városban lakunk, akkor lehet, hogy a gyerek inkább falura kívánkozna. Ha vállalunk kistestvért, akkor nem biztos, hogy a gyerek szeretne testvért, ha meg nem vállalunk, akkor nem biztos, hogy a gyerek szeretne egyke lenni. Sőt, eleve az se biztos, hogy tetszeni fog neki a saját neve, akárhogy is nevezzük el. Ott lesz majd neki az egész felnőtt kora arra, hogy úgy éljen, ahogy neki tetszik.
2018. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Dehogynem!


Ha evvel párhuzamosan megtanítod arra,

1. hogyan küzdjön a céljaiért (hátha nem elégszik meg avval, ami megvan),

2. nem akadályozod, hanem segíted az önmegvalósításban, 3. érzelmi melegséget biztosítasz számára,

4. valamint legalább annyira kerek mondatokban, helyesírási hibák ejtése nélkül sajátítja el tőled a kommunikációs készséget, mint a kérdésed alapján neked van, akkor nyugi, igen jó anya leszel.


Jó egészséget és komplikációmentes szülést kívánok!

2018. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én híve vagyok az aranyközépútnak. Nem kell ész nélkül költekezni, meg minden szart összevásárolni, de a másik véglet sem jó. Semmi baj nincs a balatonnal, a buszozással meg a sétálással, de ezek nem zárják ki a luxusszállodában való nyaralást. Mi pl idén nyáron a balcsin voltunk, bicikliztünk, túráztunk, tavaly krétán heverésztünk. Ruhák, cipők esetében ugyan ez. Azt írod lehetne annyi ruhája amennyit szeretne. Minek? Sokkal nagyobb pazarlás három szekrénnyi olcsó göncöt fölhalmozni, mintha lenne kevesebb, de minőségibb ruhája.

A végletek sosem jók. A gyereknek az a jó, ha sok mindent megtapasztal és akkor tud majd jól dönteni.

2018. dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Sok dologgal egyetértek abban amit írsz, de néhánnyal egyáltalán nem. Most ha ezeket mind be akarod tartatni egy kamasszal keményen, akkor nehéz dolgod lesz és igazából értelme sem feltétlenül van. Anyukám is hasonló hozzád nagyon és én is erdei sétán, autós nyaraláson, turis dolgokon nőttem fel, de kamasz koromra ez nyilván lazult, amikor végre nem nőttem ki mindent fél év alatt. Most vannak dolgok, amiket én máshogy csinálok, ő még mindig úgy csinálja, elfogadjuk egymást, hiszen a gyerekkel nem a te kicsi másodat neveled, hanem egy új személyiséget.


Egyetértek a munka és a szabadidő arányainak fontosságával. Én sem hajtok vezető posztra (de tegyük hozzá, hogy mérnök vagyok, ahol nem csak a felsővezető szinten lehet megélni). Nekem is fontosabb a kötetlen munkaidő, vagy esetleg a részmunkaidő annál, hogy minden áron manager legyek. Szerintem egy gyerek élvezi az erdei sétákat és a minimalista dolgokat is, ha rendesen foglalkoztok vele.


Amivel nem értek egyet:


Manapság az 5-10 ezer forintos repjegyek korszakában bennem fel sem merülne a gyerekkoromban szokásos autóval Horvátországba konzervekkel típusú út. Egyszerűen azért nem, mert rengeteg szervezést és melót igényel, de már nem lehet vele annyit spórolni, mint régen. Valami blogon össze is adták, hogy autóval lementek, apartman, vittek kaját (brutális már az autópálya díj) és ugyan ott voltak, mintha felültek volna egy repülőre éppen oda ahol olcsó (Spanyolország, görög, délolasz részek általában azok), foglaltak volna airbnb-n egy normális helyet és megvették volna a kajájukat az ottani boltban. Anyumék is minden évben szívnak buszos túrával olaszországba és minden évben rácsodálkoznak, hogy pontosan annyiért vettem a repjegyet, mint ők azt hogy este 11-kor indulnak és reggel 6-7 körül érkeznek fáradtan... A balatoni árak pedig egyenesen pofátlanok ahhoz a "minőséghez" képest, amit ott a legtöbb hely produkál (szerencsére egyre több a kivétel, talán megmozdult valami mostanában).


A ruhák szintén. Amióta betörtek a "fast fashion" boltok azóta nem éri meg a kínait venni. Egy egy színű sima póló/ujjatlan ha újonnan veszed is 900-1300 között szokott lenni a plázákban és ezek tovább szépek mint a kínaiban vett darabok. Turizni szoktam amúgy, imádom az outlet boltokat is, tehát nem veszek feltétlenül drága dolgokat, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy néha érdemes kicsit többet fizetni, mert nem mindig a legolcsóbb a legjobb ár-érték arányban. Erről mindig az jut eszembe, hogy a hely ahol edzek elkezdett edzős cuccokat árulni az egyesület logójával. A címkén egyébként jól látszik, hogy egy olyan márka, amit ismer mindenki aki járt már az ázsia centerben (kb 1000 forintért dobják utánad). 1-2 hónap alatt az összes csajnak kiszakadt a nadrágja, de az én középkategóriás 3-4000 sport leggingsem a D betűs ismert helyről pedig két éve jó.

2018. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező!


Éppen ellenkezőleg!


EZ A HELYES ÉRTÉKREND!


Ha a gyereknek nem lesz elég a balatoni nyaralás, akkor majd egyetemistaként, fiatal felnőttként, hátizsákkal, Interrail-jeggyel, csoporttársakkal együtt bejárhatják egész Európát, sőt Közel-Keletet, vagy még arrébb is.

De lehet, hogy Erdélyben vagy a Szlovák-Kárpátokban akar majd kirándulni, ami még olcsóbb, mint a Balaton. Vagy megkeresheti a pénzt egy luxusútra is - habár nem valószínű, hogy arra lesz igénye.

Hasonlóan: majd saját keresetéből vehet magának Salamander cipőt meg Armani öltönyt, ha épp erre vágyik. De lehet, hogy sosem fog erre vágyni.


Viszont a békés, nyugodt, harmonikus gyerekkort azt soha senki nem fogja elvenni tőle - és ezen múlik, hogy boldog ember lesz-e vagy sem.

2018. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Az élet összetett alapvetően nekem is a lelkibékém a legfontosabb.


De azt se adják ingyen.Sőt életem nagyrészét munkával töltöm ami nagyon stresszes.S én mondjuk olykor pénzen veszem meg a szabadidőm mert úgy érzem bekattanok ha ezt nem tenném meg.

S én hiába vagyok nyugodt ha környezet sterszel vagy siettetknek mert van egy sajátos tempóm.. Magyarországon meg többet is kell dolgozni s az embertől meg olykor agyvérzést lehet kapni világból kimenekűlnék néha de nem tehetem mert rávagyok utalva a pénzre mindenképpen.

A szerénység jó de a pénz nagyon fontos de nagyon okosan kell használni a zsidó filozófiából sokat lehet okkulni.

A pénz értékét a spórolás és a benne rejlő lehetőségeket érdemes szerintem minél hamarabb tudatosítani a gyerekben...

Meg nem érdemes a gyerek szabadságát korlátozni csak ami feltétlen muszáj..

Azt előre leszögezem a magyar oktatási rendszer katasztrófa.

Mint ahogy sok más ebben az országban.

De lehetőség is akad benne.

Amúgy ha tehetitek jobb lenne kűlfőldön szocializálni.

De ez is összetett.

Magyar ország nemtartozik a legboldogabb nemzetek közé van elról kutatás is. S ebből alra a megállapításra jutottam meg az eddigi tapasztalataimat összegezve hogy Magyarországon az EU többi nemzetével öszevetve hátrányosabb lelki és anyagi helyzetből fog indulni mint úgy a lelki és testi béke is elválaszthatatlan úgy vonatkozik ez más szintekre is...

2018. dec. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

A boldogság világnapján ismét nyilvánosságra hozta az ENSZ a világ 155 országának boldogság-indexét. A korábbi listavezető Dániát megelőzte Norvégia, a ranglista utolsó helyén pedig a Közép-Afrikai Köztársaság áll.


A listát (itt lehet letölteni) az egy főre eső GDP és a várható egészséges élettartam alapján állítja össze az ENSZ kezdeményezésére léttrejött Fenntartható Fejlődési Megoldások Hálózata (SDSN), amihez hozzászámolják az egyes országok lakóinak véleményét négy témában: - mekkora társadalmi támogatásra számíthatnak, ha bajba kerülnek, - mekkora szabadságot élveznek életük fontos döntéseiben, - mennyire érzik korruptnak a társadalmat, amiben élnek, - mennyire gondolják nagylelkűnek magukat.


Ez alapján a világ 10 legboldogabb országa:


1., Norvégia


2., Dánia


3., Izland


4., Svájc


5., Finnország


6., Hollandia


7., Kanada


8., Új-Zéland


9., Ausztrália


10., Svédország


De az első 20-ban ott van Ausztria (13.), ami maga mögé utasította Amerikát (14.) is, a németek (16.) pedig nemcsak a belgákat (17.) nyomták le, hanem Nagy-Britanniát is (19.). És ha már a nagyhatalmaknál tartunk, akkor jó tudni, hogy Oroszország a 49., Kína pedig a 79. legboldogabb ország, Észak-Korea viszont érthető okokból nem szerepel a listán.


Ami viszont minket, magyarokat a legjobban érdekel az az, hogyan szerepel kishazánk ezen a ranglistán. Nos,


MAGYARORSZÁG A VILÁG 75. LEGBOLDOGABB ORSZÁGA.

2018. dec. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Még az előzőekhez hozzátenném hogy a legnagyobb figyelmet mindenképp az oktatásra érdemes fordítani ez a legmeghatározóbb.


Egy érdekes példa hogy lehet így csinálni:

Dániában a magyaroknak is az állami

felsőfokú képzés ingyenes ami magasan akkreditált és a való életben is hasznosítható tudást ad s ha elvégzi akkor míg állást keres de addig kötelező jelleggel állást kell keresnie 400 e Ft nek megfelelő koronát kap.

Ez már egy nyugalmat azért ad hogy nem kell aggódni agyalni.

Kedvező cégalapitási lehetőségek..

Még az is a meglátásom h Magyarországon nem jókedvükből dolgoznak sokat az emberek alul annak fizetve s kihasználva de mivel kevés az órabér sokat kell dolgozni.. Az alapvető szükségletek ért is ami máshol még kérdés formályában se jelentkezik de sajnos a magyar identitást áthaták az egzisztenciális kérdések sora.

Alapvetően sokan hangoztatják itt hogy jobb egy bizonyos életkor után elköltzni otthonról.

Bár ez egy alapdolognak tűnik de ha kiszámoljuk hogy egy átlagos fizetéssel egy átlagos ingatlan nem kifejezetten könnyű megvenni.Eleve a létesülés stresszes. S még hol az önmegvalósítás. Az esztétikai is hiányzik az országból egyszerűen ha felszálok egy buszra vagy elmegyek egy kórházba rossz a közérzetem mert nyomasztó az ott tartózkodás de ki hogy éli ezt meg..


[link]

2018. dec. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kik voltak azok az idióták, akik 8-as (jelenleg) 0%-ra húzták le?

Én mindenesetre nyomtam egy zöld kezecskét.

2018. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!