Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Miért csinálja ezt? Soha nem fogja elfogadni?

Édesapám 6 éve hunyt el. A bátyám akkor volt 12-13 éves. Teltek az évek, de szinte soha nem került szóba Apa személyesen. Manapság a bátyám nem mondja ki a nevét(Apa), hanem anyának pl. úgy mondja, hogy : a férjed, vagy nekünk azt szokta, hogy az ember akinek nem mondjuk ki a nevét. Valamint, ha mi kimondjuk az Őt zavarja. Olyan mintha Apára haragudna, pedig Ő aztán tényleg nem tehet erről. Miért csinálja ezt? Esetleg bekéne neki olvasni, hogy miért teszi ezt? Apa nem ezt érdemli. Tisztelni kéne még most is.

Köszönöm a válaszokat. Áldott és Békés ünnepeket!

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyász, apa, testvér, harag, szomorúság

2018. dec. 24. 16:37  Privát üzenet  

A válaszok
Először is, eléggé keveset tudunk az édesapád haláláról valamint múltjáról is. Ezeket jobb lenne (elnézést hogy ilyen tapintatlan vagyok) megosztani, mert nem adhatunk így magyarázatot könnyen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. dec. 24. 16:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elnézést, igazad van. Apukánk elég nehéz sorsú volt. Keménységet mutatott ki, de a lelke tiszta volt és szelíd. A család jelentette neki szinte a mindent. Legalábbis, amit én láttam és gondolok.

Apa és a testvérem jó kapcsolatban voltak. Egy normális Apa-Fia kapcsolat volt. Ezért nem értem, hogy most miért bánik vele így, amikor nem ezt érdemelné.

# 2/5Időpont 2018. dec. 24. 16:49 Privát üzenet
Lehet, hogy testvéred próbálja elfelejteni vagy kitörölni magából apukátok emlékét. De ezt mi honnan tudjuk? Kérdezz rá tesódnál.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. dec. 24. 16:54 Privát üzenet
Hat éve kellett volna erről beszélgetni vele, amikor még gyerek volt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. dec. 24. 17:12 Privát üzenet

Amikor 6 éves voltam, nekem volt egy testvérem akit nagyon szerettem, és meghalt. Azóta nem igen beszélek róla senkinek. Az első pár hónapban a fájdalom miatt, most meg már azért, mert szinte elfelejtettem, nem tudok róla sok mindent mondani, és jobban szeretem kerülni őt, mint beszéd témát. Szerintem a bátyádnak is ez a problémája. Régen volt, és már nem szeretné újra feleleveníteni, mert attól tart, hogy lelkileg nagyon rosszul esne neki.

#1 voltam.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. dec. 24. 20:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Anya sose fogja elfogadni a páromat?
Angolul hogy van a következő mondat? Ha ő nem fogja elfogadni, akkor más majd igen.
Mikor fogja végre elfogadni a Fidesz és a magyar jobboldal, hogy mind történelmileg, mind gazdaságilag, mind vallásilag helytelen dolog az oroszbarátságuk, és vesznek példát a...
Megszeretném lepni anyát, de már tudom, hogy ellenkezni fog, nem fogja elfogadni az 'ajándékot'. Rossz ötlet?
Van itt köztetek olyan, aki attól fél, hogy nem fogja elfogadni soha senki és nem fog kelleni senkinek?
Segítség, anyukámat szeretném, ha megértené, miért teszem most, amit teszek, de most, hogy már elérkezett a tettek ideje is, képtelen elfogadni, mit tegyek, hogy ne önmaga elleni...

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!