Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt? Soha nem...

Miért csinálja ezt? Soha nem fogja elfogadni?

Figyelt kérdés

Édesapám 6 éve hunyt el. A bátyám akkor volt 12-13 éves. Teltek az évek, de szinte soha nem került szóba Apa személyesen. Manapság a bátyám nem mondja ki a nevét(Apa), hanem anyának pl. úgy mondja, hogy : a férjed, vagy nekünk azt szokta, hogy az ember akinek nem mondjuk ki a nevét. Valamint, ha mi kimondjuk az Őt zavarja. Olyan mintha Apára haragudna, pedig Ő aztán tényleg nem tehet erről. Miért csinálja ezt? Esetleg bekéne neki olvasni, hogy miért teszi ezt? Apa nem ezt érdemli. Tisztelni kéne még most is.

Köszönöm a válaszokat. Áldott és Békés ünnepeket!



2018. dec. 24. 16:37
 1/5 anonim válasza:
100%
Először is, eléggé keveset tudunk az édesapád haláláról valamint múltjáról is. Ezeket jobb lenne (elnézést hogy ilyen tapintatlan vagyok) megosztani, mert nem adhatunk így magyarázatot könnyen.
2018. dec. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, igazad van. Apukánk elég nehéz sorsú volt. Keménységet mutatott ki, de a lelke tiszta volt és szelíd. A család jelentette neki szinte a mindent. Legalábbis, amit én láttam és gondolok.

Apa és a testvérem jó kapcsolatban voltak. Egy normális Apa-Fia kapcsolat volt. Ezért nem értem, hogy most miért bánik vele így, amikor nem ezt érdemelné.

2018. dec. 24. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy testvéred próbálja elfelejteni vagy kitörölni magából apukátok emlékét. De ezt mi honnan tudjuk? Kérdezz rá tesódnál.
2018. dec. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat éve kellett volna erről beszélgetni vele, amikor még gyerek volt.
2018. dec. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
87%

Amikor 6 éves voltam, nekem volt egy testvérem akit nagyon szerettem, és meghalt. Azóta nem igen beszélek róla senkinek. Az első pár hónapban a fájdalom miatt, most meg már azért, mert szinte elfelejtettem, nem tudok róla sok mindent mondani, és jobban szeretem kerülni őt, mint beszéd témát. Szerintem a bátyádnak is ez a problémája. Régen volt, és már nem szeretné újra feleleveníteni, mert attól tart, hogy lelkileg nagyon rosszul esne neki.


#1 voltam.

2018. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!