Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Hogyan mondjam el a szüleimnek azt, hogy dohányzok?

16 éves (lassan 17 már) fiú vagyok és, hát az a helyzet hogy már 2 év dohányzás után arra jutottam, hogy elegem van a sunyulásból, és a titkolózásból, mert nem érzem magam tisztességesnek tőle, el szeretném mondani a szüleimnek, hogy dohányzok.

A helyzet az, hogy a szüleim eléggé szigorúak ilyen téren, és attól tartok, megromlana a kapcsolatom velük utána.

Mielőtt bárki kérdezné, saját pénzből veszem a cigarettát, amiért dolgoztam, tehát nem a szüleim veszik nekem.

Keress kérdéseket hasonló témákban: cigaretta, dohányzás, szülő, nevelés

2018. dec. 24. 16:38  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ne mondd el, jobban jársz.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont 2018. dec. 24. 16:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Még is miért járnék jobban?

# 2/14Időpont 2018. dec. 24. 16:51 Privát üzenet

Inkább hagyd abba a cigizést jobban jársz.

Ha a szüleid nem cigiznek,akkor lehet,hogy érzik a szagot rajtad.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont 2018. dec. 24. 16:52 Privát üzenet

Így mondd el: hát az a helyzet hogy már 2 év dohányzás után arra jutottam, hogy elegem van a sunyulásból, és a titkolózásból, mert nem érzem magam tisztességesnek tőle, el szeretném nektek: dohányzok.

A helyzet az, hogy a szüleim eléggé szigorúak ilyen téren, és attól tartok, megromlana a kapcsolatom velük utána.

Mielőtt bárki kérdezné, saját pénzből veszem a cigarettát, amiért dolgoztam, tehát nem a szüleim veszik nekem.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont 2018. dec. 24. 17:18 Privát üzenet
Kisebb kellemetlenség titkolózni, mint esetlegesen számolni velük.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont 2018. dec. 24. 17:32 Privát üzenet
Szerintem annyira nem lesznek szigorúak, saját pénzedből veszed, és ez már lassan a Te életed

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont 2018. dec. 24. 18:21 Privát üzenet

A dohányzás alapból hülyeség (tudom, mert 17 évig szívtam) szóval érthető a szüleid negatív véleménye. Most még rosszul esik, de lesz majd olyan, mikor visszasírod, hogy miért nem hallgattál rájuk.

Szóval szerintem ne mond el, hanem egyszerűen dobd el a csipába :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont 2018. dec. 24. 22:42 Privát üzenet
ha jot akarsz magadnak varsz ezzel a bejelentessel 18 eves korodig. ha OSZINTEN jot akarsz magadnak most azonnal abbahagyod :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont 2018. dec. 25. 01:40 Privát üzenet
Ha a szüleid nem cigiznek (én így vettem le a kérdésből)és tudod, hogy nagyon “harapnának” èrte, akkor szerintem ne mondd el, hanem inkább kezdj el szép fokozatosan leszokni róla, mert tényleg hülyeség és káros, ne szokj rá jobban. Mindig szívj el egyre kevesebbet, majd a végén egyre ritkábban és szokj le róla.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont 2018. dec. 25. 11:52 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Nem kell elmondanod. Előbb-utóbb úgyis rájönnek. Ha nem cigiznek, lehet, már tudják is. Egyébként meg bármikor találkozhatsz olyan kakikavaró ismerőssel, aki elmondja.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont 2018. dec. 25. 13:08 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy Dohányzok? Mit reagálnak majd rá?
Kaptam egy 1-est nyelvtanból, mellete van még egy 1-esem, holnapután szülői lesz. Hogyan mondjam el szüleimnek az egyiket úgy hogy ne boruljanak ki?
Hogyan tudnám meghálálni a szüleimnek azt a rengeteg jót amit eddig kaptam tőlük?
Meddig kell beszámolni az életemről a szüleimnek, családomnak?
Mit tegyek, hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy itt szeretnèm hagyni az egyetemet?
Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy itt akarom hagyni az egyetemet és helyette szakmát tanulni?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!