Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés
deadspacefan nevű felhasználó kérdése:

Mit kellene tennem?

Összevesztem anyummal. A dolog ott kezdődött hogy a saját szobámban ahol nincs fűtés (még a szüleimmel alszok és nem hajlandóak beköttetni a fűtést) beszélgettem barátnőmmel és támadó hangnemmel rám szólt hogy kapcsoljam ki a melegítőt úgy hogy semmi rosszat nem tettem. Tudom, rossz döntés volt, de ami után letettem a telefont megkérdeztem tőle hogy miért ilyen hangnemben szólt rám. Erre ő elkezdett a pénzzel jönni hogy mennyi mindent költött rám, elkezdett az intézettel fenyegetőzni. Szeretem anyámat, de néha teljesen nem értem a logikáját és nem is vagyunk valami jóban. Egyáltalán nem tisztel engem és a személyes teremet. De én mégis ki akarok vele békülni, de nem hajlandó megbeszélni ezt az egészet mert mindenre azt mondja hogy nem érdekli és befejezte velem ezt az egészet. Szerintetek mit kellene tennem?

Keress kérdéseket hasonló témákban: család, veszekedés, gyerek, szülő

2018. dec. 25. 19:32  Privát üzenet  

A válaszok
Ha ennyire ellenálló és nem találod a közös hangot vele, akkor semmit sem tudsz sajnos tenni. Én kivárnám, míg el tudok költözni.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2018. dec. 25. 19:41 Privát üzenet

Erősen elgondolkodni, hogy hogyan beszélhetsz a szüleiddel. Akármilyenek is.

Aztán, ha elég ember vagy ahhoz, hogy megbánd, ahogy beszéltél vele, illene bocsánatot kérni.

Nem pedig "megbeszélni vele ezt az egészet". Mármint hogy tiszteljen téged és a személyes teredet. Azaz számonkérni rajta, amit csak a fejedbe vertek valahol.

Igaza van anyádnak, hogy "nem érdekli, és befejezte veled ezt az egészet". Tessék, megkaptad a magad és a személyes tered tiszteletét.

Ha ilyen nagylegény vagy, el is tarthatnád magad, fűthetnél magadra, stb. Követelőzés helyett.

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2018. dec. 28. 06:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit kellene tennem?
Még is mit kéne tennem?
Meg kellene tennem ezt az apámnak? Ha szerintetek nem akkor, hogy tudnám megmondani neki, hogy menjen a piskótába az elképzelésével?
Mit kellene tennem azért, hogy apám végre beismerje, hogy iszik és elmenjen elvonóra?
14 éves vagyok. A szüleim elváltak. Kértehetem az áthelyezésem a másik félhez? Ha igen akkor ehhez mit kell tennem, és mennyibe kerül? Ha nem akkor hány évesen tudom ezt megtenni?
Mit kellett volna tennem?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!