Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásos szülők! Mit szólnátok...

Vallásos szülők! Mit szólnátok ha a 25 éves fiatok karácsonyi vacsorán beközölné, hogy ateista?

Figyelt kérdés
Illetve jó lenne, ha ők is tudomásul vennék, hogy nincs semmiféle isten.

2018. dec. 26. 12:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha elvárja hogy a szülei elfogadják akkor inkább ne mondjon olyant hogy ők is ébredjenek fel. Mert ő aztán nem egy mindent tudó,hogy tudja hogy létezik-e Isten vagy sem.
2018. dec. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%

Ateistaként írom, hogy szerintem azzal semmi baj nincs ha valaki a vallási meggyőződését (az ateizmus is az) bevallja otthon, de sosem értettem egyet azzal mikor valaki ezt megpróbálja ráerőszakolni a másikra.

Ha a szülők vallásosak akkor ezt is tiszteletben kell tartani.

A karácsonyi vacsorán viszont ennek szerintem nincs helye.

2018. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%
Vallásos emberként mondom,hogy talán csalódnék,főleg egy Karácsonykor jelentenébe,DE. Sose volt annyira vallásos. Hiszek Istenben,imádkozok de rengeteg vallásos szertatrást hülyeségnek tartok. Szeretném ha mindenki hinne Istenben,de ez nem lesz így,és én ezt elfogadom,csak imádkozni tudok másokért. Másfelől lehet én tévedek. De annak végképp nem örülnék hq azt mondaná hogy ébredjek fel,nincs Isten.
2018. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Dehát ez az igazság. És a vallások nagyon sok rosszat tettek a világgal már eddig is.
2018. dec. 26. 12:53
 5/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem biztos, hogy így van. Nem bizonyított, hogy létezik, és teljesen felesleges is, ami a világ működését jelenti, de attól még létezhet.
2018. dec. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Nem a vallás tett sok rosszat, hanem az, hogy ráerőszakolták másokra is amiben hittek. Ezt ne keverd össze.

Az asztalnál számomra (sem karácsonykor sem máskor) nincs helye vitának.

Én vallásos vagyok a férjem nem, a gyerekek sem lettek azok, mégsincs semmilyen megkülönböztetés egymás között.

2018. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
70%

"Dehát ez az igazság."


Pontosan ez a merev, nem megengedő látásmód vezetett a sok viszályhoz és háborúhoz, amit állítólag nehezményezel.


Régen keményvonalas ateista voltam, de ma már, évekkel később azt mondom, hogy van Isten. És még ezt is hozzáteszem: "Dehát ez az igazság!"

2018. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem tartom helyesnek ha masra akarja eroltetni a sajat nezopontjat, akkor se ha vallasos teszi ezt az ateistaval, de akkor se ha forditva. Elni es elni hagyni, mindenki abban hisz amiben akar, ez az egyik.

A masik, hogy nem a vallasra, de a szuleire lehetne annyira tekintettel, hogy ha mar fontosnak tartja a nezopontjat a tudomasukra hozni, akkor tegye ezt tapintattal, es hacsak nincs ra kulonleges es meltanyolhato ok (pl az ev tobbi reszeben tavol van ezert nincs modja stb), akkor lehetoleg ne pont a karacsonyi vacsoran.

2018. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%

A vallások sok rosszat tettek, de tettek sok jót is. Ha megszűnnének a vallások, akkor is nagyon sok rossz és nagyon sok jó dolog történne.

Isten pedig van, azoknak,akik hisznek benne. Talán olyasmi ez, mint pl. a szeretet. Azt sem láttad még, mégis van.

Mondjuk ha rád akarják erőltetni, akkor szembeszállhatsz velük így, de ha nem piszkálnak vele, akkor ne feszegesd a témát.

2018. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

“De hát ez az igazság.”

:)

Ezt mire alapozod? Innen nézve te sem vagy “jobb”, mint a szüleid. Ezt nem valláos emberként írom. A legnagyobb baj a vallással, hogy tökéletesen fel lehet használni ürügyként, mások elnyomására, önző aljas módon (szekták, hitgyülisek stb.) Semmi sem rossz (még ha nem is hiszünk benne elég sokan) magában addig, míg rosszra nem használják.

2018. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!