Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának valo vagyok vagy nem?...

Anyának valo vagyok vagy nem? Ha még a 8 óras munka is kifaraszt?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek, es aggaszt a gyerekvallalas. Mindenkinek van mar a csaladban es piszkalnak is,de en nem ezert akarnek gyereket. 10 evvel ezelott fiatalabban , (mikor az ember nem gondol bele) szivesebben vallaltam volna babat.


A szules mindig is taszitott, foleg a fajdalom, meg h kitagul a nemi szervem. Hogy nem lesz idom magamra. A menzesztol amugy is kiborulok, utana napokig gyenge vagyok, hat a szules meg talan 10× rosszabb.


Egyebkent ugy gondolom h a tulnepesedes problema a mai vilagban, viszont sok a buta,bunko gyerek,sztem en jobbat nevelnek.


Viszont kimondva nem tunik neheznek es ketelkedek benne h miert nem merek bevallalni olyasvalamit ami sokaknak megy..



2018. dec. 26. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most attól függ hogy közelítjük meg a dolgot azt sokkal jobbnak látom ha mindenki maga rendelkezik a felett hogy akkar e gyereket nem.

Mert nem minden embernek való gyerek. Nagyosok kellemetlen szituáció tud kerekedni a dologból mindenki részéről.

Én is olyan típus ember vagyok hogy nem mindenhez van türelmem.

Meg szerintem senkinek semmi köze hozzá.

Magyarországon meg csak akkor hogy ha mindéből tudnék neki magán ellátást biztosítani.

Orvos iskola stb.

Máskülönben szerintem kínlódás lesz.Magyarország kormány filozófiája nem ember központú.

Itt rákényszerítenek elve olyan dolgokat ami az emberi természet ellen van.

S nem is tudatosak az emberek engem, már azért baszogatnak mert mást eszem mint a legtöbb ember(pl:algát..) egy ilyen társadalomba nem érmes de ez csak az én nézőpontom.

2018. dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy cipoben jarunk... en sosem akartam gyereket de “vensegemre” azt erzem, hogy csalad nelkul viszont biztos hogy nem akarok. A sajatom fogy, szetszeledt, vagynek hasonlora. Enis azzal vigasztalom magam, hogy tulnepesedes van stb, meg nem vagyok alkalmas ra, de bassszus.... nagy dilemma!
2018. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
Én szívem szerint örökbefogadnék egy 5-6 éves kisgyereket, szerintem tudnám úgy szeretni mintha saját lenne. De gondolom a szüleim kitérnének a hitükből, eléggé konzervatívak és nem tekintenék unokának.
2018. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak te gondolod így hogy nem akar gyereket.

Például az egykori szülőfalumban és annak szomszédos falvaiban is kb. 1950 óta folyamatosan csökken a népesség. Meglepően kevés gyerek születik arra felé. Mikor diagramon is megláttam ezt a tényt, elkezdtem kíváncsiskodni a lakóktól hogy mi az oka.

[link]

Nem beszéltek össze, mégis több falu lakói is azt mondták hogy 1950 óta élősködés történik a polgárokon és ez egyre csak nő. Az emberek nem szabadok. Egy olyan világba nem látják értelmét gyereket vállalni amiben szolga lesz belőle még diplomával is.

Én is hasonlóan látom. Előbb lesz gyerekem valahol a trópusi erdők tisztásán kialakított tanyán vagy valahol egy pélmafás trópusi paradicsomban mint idehaza. Az államosítással és padlássöpréssel Magyarország előttem örökre leszerepelt.

2018. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem tudod te ,hogy mi itt a jó döntés.

A rokonoknak én megmondanám,hogy ne bszogassanak vele, ez a te életed, te döntésed.

Egy gyerek életed végéig tartó vállalkozás és legalább 2 évtizeden át komoly anyagi kiadás is.

Rengeteg lemondással jár és tényleg fárasztó lehet, főleg az első pár év. Nyilván a testedre is kihat+ a túlnépesedés is jogos félelem. Lassan 8 milliárdan vagyunk, lehet,hogy a magyar kormány szembe pisil a széllel, de attól mi még láthatjuk,hogy ebből baj lesz.

Nincs kizárva,sőt valószínű, hogy a mi gyerekeinknek már az ivóvízért és a tiszta levegőért is küzdenie kell majd felnőtt korában. Nem tudjuk milyen világ jön rájuk,szerintem nem nevetséges,ha ezért nem vállalnál.

Na meg ha még 30 se vagy,akkor bármi történhet, még kb 10-15 éved akkor van ,hogy eldöntsd mi legyen.

Szerintem most ilyen gondolatokkal még napold el a dolgot.Aztán majd alakul a véleményed később, lehet, hogy pár év múlva máshogy lesz.

De egyébként nem kötelező gyereket vállalni, sokan élnek teljes életet gyerek nélkül is. Lehet családod gyerek nélkül is(férj, kisállatok, keresztgyerek, barátok,rokonok stb is lehet a családod, nem kell feltétlenül gyerek).

Egyébként később ha úgy alakul,esetleg örökbefogadáson is lehet gondolkozni,az talán jobb döntés(a szervezeted sem viseli meg+ nem hozol még egy utódot erre a túlnépesedett bolygóra, hanem magadhoz veszel egyet,akinek szüksége van rá) :)

2018. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggasszon a gyermekvállalás. Mindenki máskor érik meg rá. Én 35 éves vagyok, de hol van munkám, hol nincs. Akkor mire szüljek? Amikor van, én is pokolian fáradt vagyok. Nem a családodnak, vagy a szomszédoknak kell megfelelni, hanem ahogyan Te jónak látod. A gyermeknevelés nagy felelősség. Nem csak etetni, ruházni és iskoláztatni kell a kicsit, hanem bizony a lelkét is ápolni, meghallgatni a problémáit.
2018. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
EN sem szeretnek gyereket...egy kis menzesz hasfajadtol agyonutnek valakit...s 4oras munkatol hulla faradt vagyok.
2018. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

Mindenki maga dönti el, mikor akar, ha akar egyáltalán vállalni gyereket, ebben ne döntsenek mások helyetted.


Nekem nemrég "bekattant" hogy szeretnék gyereket, bár én is félek pld. a szüléstől, de most értem el oda, hogy vágyok rá a félelmek ellenére is.

Egyébként engem is iszonyatosan lefáraszt a 8-9-10 óra munka mert nem papírokat tologatok hanem ezerrel pörgök a melóban, és az utóbbi 10 évben jobbára ez volt a szitu. Egy gyerekkel azért mégis más, hisz magunknak nevelem, nem a főnököm épp aktuális hülyeségeinek kell megfelelni. Az is biztos hogy inkább moost dolgozok egy kicsit többet, teszünk félre jobban és pár évre otthon maradok a gyerekekkel és kiélvezem azt az időszakot.

2018. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

2esnek ment a privi. Masoknak a csaladban sokat segitenek a szulok'nagyszulok'ami engem zavar hiszen ha nekem lenne senki nem segitene.


Kedves 3as. Én is gondolkoztam mar ezen'de en nem ereznem sajatomnak. Es a csaladom se fogadna el.pedig konnyebb lenne egy par eves babaval'kevesebb lenne a szenvedes'kinlodas.


5os nagyon igazat irtal. Foleg h mi kulfoldon elunk es ez lassan a migransok hazaja lesz.. Felelmetes de tenyleg sokszor gondolok ra h ivovizert megy majd a harc. En jobban szeretem a tanyasi vilagot' egeszsegesebb is. De hiaba probalnam a gyereket ugy nevelni'iskolaban ugyis szembetalalkozik vele h minden gyerek azt nyomja'aztan mennek majd a szemészetre...


Viszont ha orokbefogadnek az a gyerek nem hasonlitana rank es lehet h nagykoraban meg ellenünk fordulna..


7esnek probaltam privit irni de nem lehet. Hany eves vagy? Miert 4oras melot dolgozol es milyen jellegu munka?

2018. dec. 27. 07:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézz magadba, és próbáld meg kideríteni, hogymiért szeretnél gyereket?

Nekem a leírásodból nagyon úgy tűnik, hogy nem belső késztetésből, szeretetből, gyerek utáni vágyból - hanem egyfajta társadalomban megugrandó szintként fogod fel, egy feladatként, amiben talán még sikeres is lehetsz.

Ez nem jó, nagyon nem jó.

Nézz utána a neten a funkciógyerekek fogalmának, olvass a témáról.

2018. dec. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!