Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Támogatnátok az...

Szülők! Támogatnátok az ötletet vagy nem?

Figyelt kérdés

19 éves lány leszek,soha nem volt még normális,komplett szobabútorom,és szeretnék beruházni. Nincsenek nagy igényeim,nem kell nekem több százezres fenyőbútor,csak egy szép,egységes,olcsóbb szobabútort szeretnék. Szekrény(2 kisebb vagy egy nagy),egy íróasztal és egy éjjeli szekrény.Mostanában vettem új ágyat,akkor felmerült az ötlet,hogy cseréljünk mindent,de nyilván,ez egy nagyobb összeg. Van félretett pénzem(egyetemre,hogy éhen ne haljak ),ebből tudnám fedezni. Rossz anyagi helyzetbe vagyunk,szóval csak jelképes összeggel tudnának segíteni. Új íróasztalra tényleg szükségem van,a többi csak "luxus".(Nyilván,nincsenek jó állapotban,és rondán kopottak,de még használhatóak.)

Körülbelül 150ezer forintról van szó.


Mit szólnátok? Támogatnátok vagy sem? Tanácstalan vagyok,hogy felvessem e az ötlet vagy sem.


2018. dec. 27. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Felvetheted, semmit nem vesztesz vele. Viszont ha nem vagytok olyan jó anyagi helyzetben, akkor érdemes használt bútorokat is nézegetni. Nagyon szép, újszerű, sérülésmentes szettek is vannak amiket csak költözés vagy stílusváltás miatt adnak el.

Nekünk pl a nappali szekrénysorunk egy albérletből költözésből van, mert a tulaj nem tudott mindent magával vinni. Teljesen karcmentes, 50 ezerért vettük, újonnan 150 ezer és csak egy éves bútor.

Nézelődj, hátha segítség nélkül is megy.

2018. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem!


Hidd el, hogy a továbbtanulásnál sokkal jobban fog jönni a pénz!


Komolyan!

2018. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem, a tanulásra szánt pénzt erre költeni nem jó döntés. És mivel rossz az anyagi helyzetetek, esély se lenne pótolni-plusz még igy se tudnád egyedül megvenni a bútorokat, ez is plusz terhet róna a szüleidre.
2018. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
Én csak olyan bútorokat vennék amiket később is tudsz majd használni. Én pl vettem egy ikeás szekrényt 30ezerért, a szombámban az emeleten összeszereltük, de utána jötten csak rá, hogy azt onnan az eletben nem fogjuk tudni levenni, szétszedni pedig nem igen lehet mert szögelve van. Ráadásul mi albérletben lakunk, szóval pár évre sikerült beruháznom egy szekrényre. Jó nem volt egy nagy vagyon de azért másra is el tudtam volna költeni.
2018. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem támogatnám. Ha olyan rossz az anyagi helyzet, akkor ez nagyon luxusnak számít. Helyette maradjon csak meg a továbbtanuláshoz, amit félre tettél
2018. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha a bútoraid csak kopottak, használt külsejűek, de amúgy használhatók, én azt javaslom, hogy inkább újítsd fel őket.

Környezetvédelmi szempontból is jobb, mint eldobni és újat venni.

Nem nehéz, vehetsz róla egy könyvet, vagy nézhetsz videókat a youtube-on. Így csak pár eszközt meg festéket kellene venned, az a bútorok mennyiségétől függően 10-20 ezerből simán kijön, a többi pénzed megmaradna, és még ott az öröm is, hogy a saját kezeddel dolgoztál rajtuk.

Én nagyon kétbalkezes nőként a régi komódot simán megcsináltam, nyilván nem lett tökéletes, de szerintem jó lett, és mások is dicsérik. Barátnőm a konyhaszekrény ajtóit lecsiszolta, és dekupázs technikával varázsolta újjá őket. Egyáltalán nem lehetetlen vállalkozás, és még élvezetes munka is.

Mondjuk ezzel várnod kell tavaszig, mert én pl. kinn csináltam az erkélyen, és ahhoz azért most hideg van szerintem.

2018. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha olyan a család anyagi helyzete, mint írod, nem a szülők ELVI támogatása a lényeg.

Neked kell döntened: bútor, vagy továbbtanulás.

Az utóbbi egész életedben hasznos, a bútort úgyis megunnád.

Ha már nem tanulásodra teszed félre pénzed, bútor helyett miért nem a család anyagi helyzetének megszilárdítása lenne a cél?

2018. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

A tanulásra félretett pénzen akarsz új bútorokat venni?? Remélem nem gondolod komolyan


Én 28 éves vagyok és soha nem volt összhangban a szobám (vagy épp bérelt lakásom) és soha nem érdekelt. Tavaly vettem egy nagyobb vidéki házat, most újítás alatt áll, na abban összhang lesz.


Az első válaszoló ötlete elég jó, használt IKEÁS eladó bútorok csoport van FBn.

De ha csak annyi hogy kopott, akkor max az íróasztalt cseréld le.


Arra a pénzre amit most bútorokra akarsz elkölteni, 1-2 év múlva lehet hogy nagy hasznát vennéd.


Amikor arról van szó, hogy félreteszek pénzt, hogy majd X év múlva vehessek egy házat, vagy hogy majd ha felnő a gyerekem, akkor el tudjam indítani az életben és segíthessek neki, vagy hogy majd vehessek 1-2 lakást, hogy annak kiadásából legyen egy passzív jövedelmem, mert nyugdíjam már lehet hogy nem lesz, akkor az az a kupac, ami NEM LÉTEZIK számomra. Meghatározok egy fix, minimum összeget,amit minden hónapban bele tudok rakni. Ha többet van lehetőségem, többet rakok bele, de a minimumot úgy határozom meg, hogy azt a legvékonyabb hónapban is bele tudjam rakni. És ennyi. Az a pénz nem létezik, nem szabad hozzányúlni, csak ha olyan mértékű szarban vagy, amiből máshogy nem tudsz kimászni (és nem, nem akkor amikor "meg kell szorítani a nadrágszíjat", hanem amikor az általad legminimálisabban elviselhető életszínvonal elvesztése is fenyeget) csak ha hozzányúlsz. De egyébként nem szabad.


Új bútorokat szeretnél? kezdj gyűjteni rá. A minimálisan beletehető összeg pedig olyan legyen, ami miatt nem kell csökkenteni egy forinttal sem a továbbtanulásra szánt pénzbe szánt összeget. Néhány észszerű, átgondolt praktikával bár nem azonnal, de 5-6 hónapon BELÜL meg tudnád venni a bútorokat úgy, hogy nem bántod a fontosabb dolgokra félretett pénzt és közben nem kell az egészre kölcsön kérned


Ez egy olyan pénz és életszemléleti gondolat amit az iskolákban nem tanítanak. Ezért lenne a szülő felelőssége.

2018. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Feleslegesnek tartanám arra a pár évre már, hogy kidobd azt a pénzt. Ugye màr nemsokára elköltözöl és éled tovább az életed, rá se fogsz utána nézni arra a bútorra, kivéve, ha nem viszed majd magaddal. Én elbeszélgetnék erről veled, de nem lebeszélni akarnálak, hanem hogy láss egy másik néző pontot. Azonban, ha utána is azt mondod, hogy szeretnéd akkor szolnék, hogy kezdd el nézegetni, milyet szeretnél, mérd meg, hogy befér-e.

Ha valóban nem is tudnálak támogatni anyagilag, de téged boldoggá tenne biztos nem esnék neked, főleg mivel felnőtt vagy és saját pénzből megoldanád, max tényleg picit bele pótolnék, hogy akkor már a jobbikat vedd meg.

2018. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Egyetemre másik városba mész majd? Mert ha igen, akkor szerintem felesleges, mert úgy sem fogod sokat látni. Én inkább megvárnám, míg albérletbe/lakásba/házba költözöl majd később, és akkor annak méretei alapján vegyél egyet
2018. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!