Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet az "unoka mikor...

Mit lehet az "unoka mikor lesz már? " jellegű kérdésekre válaszolni?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, és a családom az elmúlt 1-2 évben teljesen bekattant. Minden (!) családi összejövetelen szóba jön, az unoka téma, hogy az ő unokájuk így-úgy milyen lesz, hol lesz majd a kiságya szüleim házában, már kis cipőket is vettek, mert olyan "aranyos", és egyfolytában ezzel nyaggatnak, hogy az XY közös ismerősnek is most született unokája nemrég, és ők is majd mennyit fognak segíteni stb. Hozzáteszem nem vagyunk valami vagyonos család, nemrég sikerült vennem egy kis garzonlakást, ami egyelőre nem teljesen lakható, hitelből nyilván, és még idő míg ezt törlesztem teljesen, és ennél többre egyébként kilátásom sincs, mert ők nem tudnak segíteni, nekem meg nincs valami hatalmas karrierem. Garzonba biztos nem fogok szülni, de egyébként sincs kinek, tehát eleve értelmetlen az egész beszélgetés. Nem mintha szüleimet kicsit is érdekelné a "leendő apa" kiléte, akár egy hajléktalan is lehetne, nekik csak az unoka a lényeg. Már beszélgetni sincs kedvem velük, pedig köztünk korábban kifejezetten jó volt a viszony, de ez egyszerűen az agyamra megy, hogy ennyire elvakultan akarnak valamit, minden mást teljesen figyelmen kívül hagyva.


Már mindezeket elmondtam nekik is, hogy nem ártana hozzá egy apa / nagyobb lakás és / vagy jobban fizető munka, de semmi. "Majd lesz valahogy" meg "nem lehet örökké arra várni, hogy minden tökéletes legyen", de szerintem nálam még az alapok sincsenek meg, nemhogy a tökéletes.


Ezekre mégis mit lehetne mondani, hogy meg is értsék?


2018. dec. 29. 12:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Elkezdik a témát, te felállsz és kimégy a szobából vagy akár a lakásból is.
2018. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
98%

Ezekkel nem lehet mit kezdeni. Sosem fognak leállni.

Ennyi az életük. És az igényszintjük sem túl magas "majd lesz valahogy".

Mégis hogyan vársz belátást tőlük?

2018. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%

Az én szüleim ugyan ezt csinálták. Aztán jó messzire költöztem és közben megtaláltam a férjem. Azóta született egy kislányunk.

A szüleim, akik előtte még voltak bolondulva az unoka témán, a másfél év alatt egyszer jöttek el hozzánk, hogy láthassák az unokát. 180 km nem a világ vége.

Nekik abban kimerül az unoka téma, hogy a szomszédoknak lehet vele dicsekedni.

Mikor mi mentünk most karácsonykor, akkor sem igen foglalkoztak vele. Erről ennyit.

Hozzáteszem, hogy én már nagyon szerettem volna babát, de nem volt kinek. Emiatt dupla rosszul esett, amikor ezt forszirozták.

2018. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%

Személy szerint közölném vele (anyámmal), hogy adok én dns-t, szerezzen béranyát, aztán nevelje ő, ha annyira akarja.


Ja, akkor nem. Tipikus nagyszülői mentalitás ez az "onoka kell, de csak módjával és csak a jó dolgok, a többi meg marad rád (rátok, a másik szülővel). ÉS a sors is üzent már, hogy ezt a vérvonalat írtani kéne (apám ága).


Nem véletlen áll kihalásra az egész banda. Jobb is így.

2018. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%
Az észérveken már túl vagytok, itt már csak az marad, hogy amikor ismét szóba hozzák felállsz és hazamész/lerakod a telefont.
2018. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
34%
Feloldhatatlan ellentmondás és probléma. Közöld velük, hogy illetlenség más ember nemi életébe (hiszen ezzel kapcsolatos) beleavatkozni. Másrészt értsd meg őket is. Az idős emberben határozottan valamiféle megnyugvás érzése lép fel, ha van unokája, mert látja, hogy az ő élete nem volt hiábavaló, nem szakad meg a folytonosság......
2018. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
De ti ezt komolyan megteszitek a saját szüleitekkel (akik jó viszonyt ápolnak velük), hogy fogjátok magatokat, és mondjuk egy szülinapi ünnepségről/karácsonyról kisétáltok az ajtón, ha olyan téma jön szóba, ami meddő vitát eredményez? Az én szüleim nem ördögtől való gonosz emberek, mondom 1-2 évvel ezelőttig teljesen normálisak voltak, tök jókat lehetett velük bármiről beszélgetni. Azóta jött valami kattanás, és nem bírnak leállni. Ezért gondoltam, hogy valahogy csak lehet rájuk hatni, nem 4 általánost végzett, ostoba tuskók.
2018. dec. 29. 13:31
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Szüljenek maguknak, vagy fogadjanak örökbe ha annyira babázni akarnak...


Én 25 éves vagyok, de nagyszülőktől én is sokszor megkapom, hogy mikor lesz már dédunokájuk. Nekem az apajelöltem megvan, saját ingatlan viszont nincs, ami nálam létfontosságú. Albérletbe nem szülök. És még ha meg is van a ház, akkor sem biztos, hogy anyagilag bírnánk egy (vagy akár több) gyerek felnevelését. Nem tartom életbevágóan fontosnak, hogy ha magunkat is nehezen tartjuk fenn, mindenáron a nyakamba akarjak kapni még egy harmadik embert is. Ha sosem lesznek meg a körülmények, sosem lesz gyerekem, ilyen egyszerű. Persze erre a gondolatmenetre szoktam rendszerint megkapni az általad is említett "nem lehet örökké arra várni, hogy minden tökéletes legyen" szöveget, de nem érdekel. Én eleget nélkülöztem gyerekkoromban, nem akarom, hogy a saját gyerekem is ugyanezt élje át.


A kérdésedre válaszolva, vagy a legelső mondatomat tudom ajánlani megoldásként, vagy ahogy az egyik válaszoló írta, állj fel és hagyd ott őket. A te életed, a te tested, ne rendelkezzenek felette.

2018. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk pont a másik véglet ment éveken át. 10 éve vagyok együtt a férjemmel, de sokáig ha szóba jött a gyerektéma, mert valahol baba született vagy bármilyen okból, akkor anyósomék részéról jött a "jaj, remélem nem" "ez még nagyon korai" "huh, remélem még nem mostanában" stb. Hát ez is pont annyira rosszul esik, mint a másik véglet. A mikor szülök már témát a munkahelyemen hallgattam folyton, ezzel párhuzamban. Rendszerint lerendeztem annyival, hogy "hát tuti nem mostanában", de ez se hat meg senkit, ugyanúgy felhozták kb hetente.

Most, hogy babát várok lett csak csend mindenhol.

2018. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
27%
Kihagyod az összes családi összejövetelt és problem solved.
2018. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!