Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermekbántalmazás a családb...

A gyermekbántalmazás a családban hány éves korban kezdődik?

Figyelt kérdés

Minden eset egyedi, de úgy értem, hogy többnyire.


3 éves kor felett inkább, amikor már kezd kialakulni a személyisége, akarata, vagy többnyire még ez alatt?

Esetleg jóval később?


Mik lehetnek a kiváltó indokok? Köze lehet a gyerek személyiségéhez?


Hogy például egy testvérpár (legyen lány-lány, mondjuk kis korkülölnbséggel, hogy ne mondhassuk, mert a "ha fiú, az más") egyik tagját a szülő imádja, és sosem emeli fel még a hangját sem irányába, míg a másikat napi jelleggel megalázza, veri, ok nélkül bünteti.


(én is bántalmazott gyerek voltam, egy húgom van, aki viszont nem, ezért is keresek okokat, válaszokat)


2018. dec. 29. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nincs korhoz kötve. Van akit csecsemőként is bántalmaztak, van akit csak 20 évesen. A kiváltó ok csak annyi, hogy a bántalmazó egy olyan alak, aki megérdemelné, hogy mindkét kezét levágják amivel ütött.
2018. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kor függő,apám már kiskoromban elkezdte aztán beszállt anyám is akit a piás apám bedarált a maga szintjére.. Elég hamar leléptem tőlük,de kelett egy pszichoterapeuta segitsége a feldolgozáshoz.
2018. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1%
Az elsővel félig értek egyet. Tényleg nincs korhoz kötve, de nem mindig ok nélküli- még akkor sem ha brutálisan szar megoldás egy kezelhetetlen, agresszív gyereket veréssel fegyelmezni.
2018. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs korhoz kötve. A bántlmazás kezdete a szülõtõl függ, nem a gyerektõl. A bántalmazás léte nem függ a gyerek személyiségétõl, max a viselkedése lehet kiváltó tényezõ.

Az ok minden esetben a szülõben keresendõ.

Konfliktuskezelési nehézségek, elfojtott agresszió, gyerekkori bántalmazás és még hosszan sorolhatnánk. Stabil mentális és érzelmi háttérrel rendelkezõ ember nem csinal ilyet.

2018. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
3-as, komoly bajok vannak a hozzáállásoddal. Kezelhetetlen agresszív gyerekből soha nem lesz normális ember verés útján! És a kezelhetetlen agresszív gyerek nem csak úgy a sors csapása, minden újszülött békésen és a világra nyitottan születik, hanem a szülő agressziója vagy elhanyagolása teszi azzá. És még csak nem is kezelhetetlen: ha megkapná a neki szükséges szeretetet és odafigyelést, újra beilleszkedővé válna.
2018. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondom, hogy kezelhetetlen gyerek, hanem inkompetens szülő! Nem ért hozzá, ezért más eszközt nem lát, csak a fizikai bántalmazást. Sajnos Magyarországon kb nulla a pszichológia kultúrája :(
2018. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4%
23-as, komoly bajok vannak a hozzáállásoddal. Kezelhetetlen agresszív gyerekből soha nem lesz normális ember verés útján! " Ezért is írtam hogy szar megoldás- de a szülő is ember, és bizony van hogy tehetetlenségében hibázik. Annak meg aki áldozathibáztatónak titulált, a saját történetem mellé, amit privátban elküldtem csak annyit üzennék: gondolkozz egy kicsit mielőtt ítélkezel, mert nem tudod mibe tenyerelsz bele. A dolgok sohasem fekete-fehérek, meg olyan egyszerűek ahogy látni akarod. Néha az a pofon éppen hogy megmentheti a gyereket. Bár én is kaptam volna mielőtt egy rossz döntéssel tönkreteszem az életem.. És nem, nem számít hogy csak kilenc éves voltam...
2018. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
"Én nem azt mondom, hogy kezelhetetlen gyerek, hanem inkompetens szülő! " tény és való, vannak ilyen szülők. Még akkor is ha az inkompetenciájuk abban merül ki hogy elkényeztetik a gyereket, és az eredmény egy arrogáns, erőszakos követelőző kamasz lesz, aki a családtagjaira is kezet emel ha nem az van amit ő akar.
2018. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
És a verés a megoldás? Attól majd megváltozik a gyerek? Mindig a szülő a hibás. Ő neveli rá, kényezteti el stb.
2018. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
3%

Látom senki sem akar a szemétől látni. Akkor röviden és velősen: nem, nem mindig a szülő a hibás. Már hat éves kortól nem csak a szülő neveli, formálja a gyereket- főleg ha mindketten három műszakban güriznek valami gyárban-( tudom, tudom, itt a gyakorin csak milliomosoknak szabad gyereket vállalni) hanem a környezet is ahol több időt, sőt sokkal több időt tölt el mint a szülővel. De igazából tök mindegy mit mondok, írok, A kérdés célja úgysem a valódi eszmecsere, hanem szegény vétlen, ártatlan gyerekek védelme, akiknek soha, semmi sem a hibája, meg a ro.hadék szülők szidása akik jót nem tudnak csinálni, ha belegebednek sem.


És mielőtt megint le lennék ugatva privátban, hogy szemét áldozathibáztató vagyok, elmesélném: bár nem a szüleim csinálták, de szexuálisan bántalmazott gyerek voltam. Úgyhogy pontosan tudom hogy egy pofon életmentő lehet ha idejében kapja az ember. És nem, nem mindig minden szemét szülő hibája, az sem hogy elkanászodik a gyerek. Tudom, a tetű szülőknek nem kéne annyit dolgozni, nem nem kéne átlag fizetésre szülni, mert igy nem őrzik 0-24-ben a gyereket....

2018. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!