Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg vele?

Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Anya dohányzik bent a házban is. Engem ez nagyon zavar nem dohányzóként. Kicsi a házunkban a füst még jobban áll a levegőben és én undorodok a füsttől.Már többször is mondtam neki, hogy csak kint gyújtson rá, vagy csak menjen át egy másik helyiségbe.Ő emiatt csak ideges lesz és azt mondja, hogy ne akarjam megmondani, hogy mit csináljon, meg hogy én mindig csak kötözködök stb... Utálok, ezért veszekedni, főleg Anyával.

Segítsetek, normális válaszokat várok!


2018. dec. 30. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
A saját lakásásban sajnos ott dohányzik, ahol akar:(
2018. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
Én ugyanebben a helyzetben vagyok, lassan 10éve. Nem bírja megérteni, hogy megfulladok, nemkapok levegőt. Így azt csinálom, hogy ha dohányzik kinyitom az ablakot. Mink is eleget veszekszünk ez miatt.
2018. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Értem a problémádat, sőt megértem nem dohányzóként , de akkor sem utasítgathatod a saját otthonában.
2018. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem fogod megértetni sohasem. Önző nikotinfüggő.

Mi ez a saját házában azt csinál amit akar okosság?

A gyereke egészségét teszi tönkre. Semmirekellőnek tartom az olyan szülőt, aki nincs tekintettel erre.

A gyerek a legdrágább, legértékesebb kincsünk, ebben a helyzetben nem releváns a saját ház baromság.

Két kamasz anyukája vagyok, elásnám magam szülőként, ha nem tennék meg mindent, hogy egészséges körülmények között éljenek.

Nőként szintén, ha büdös bagós lennék.

2018. dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Dobj elé egy házi füstbombát, akkor majd megérti, hogy miért nem bírod
2018. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a mai Magyarországon még mindig él az "én házam azt csinálok amit akarok" hozzáállás. Sokat nem lehet vele kezdeni.


Nekem anyám az elmúlt időszakban szokott rá a WC-n dohányzásra. Egyszerűen undorító. Egyrészt rögtön ahogy belép valaki a büdös bagó szagot érzi. A csikkek ott úsznak a vízben. Nagyon igénytelen. Ráadásul hiába nagy ház, konkrétan a szobában, emeleten is megcsapja az embert a bagó szag órákkal a konkrét cigizés után is.


Én azon vertem fel az agyam, mikor hozzám jöttek látogatóba. Anyám kiszáll a kocsiból, első dolga hogy elszív egy cigit mert hát 2-3 órája nem tudott szívni. Majd feljön és már megy az erkélyre rágyújtani, aztán jön be a cigiszag. Mondtam neki, hogy nálam ennyire ne érezze otthon magát.

2018. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Saját házában azt csinál, amit akar...hagyjuk már ezt! Tekintettel lehet lenni másra is, én is dohányzom, mégsem gyújtok rá a saját szobámban, ha vendégek vannak, meg általában amúgy sem. Nyugodtan ki lehet bírni azt a pár percet kinnt, amíg elszív egy cigit. Most az ünnepeket a bátyáméknál töltöm, ő sem bírja a cigi füstöt. Anyám és én dohányzunk, a házban nincs dohányzás, kimegyünk az egyik ilyen mellékéoületbe, ott lehet cigizni. Ha hajnali 4-kor kelek fel, akkor akkor megyek ki, ha este 11-kor jön rám, hogy cigizni akarok, akkor is kimegyek. Pár perc az egész, így nincs ebből vita. Lehet úgy is gyárkéményesdit játszani, hogy közben tekintettel vagyunk másokra is, attól függetlenül, hogy kié a ház.
2018. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg tekintettel lehet lenni másokra- de ezt a "másokat" miért mindig magukra értik az emberek?
2018. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
És visszafele miért nem hajlandók megadni?
2018. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is ez a helyzet. Ráadásul mi is egy kis panelban lakunk és hiába van csukva az összes ajtó, akkor is át jön a bűz. Vettünk neki ilyen cigiszag semlegesítő sprayt. Tényleg elnyomja a szagokat, csak hogy nem igazán hajlandó használni, pedig nem lenne nagy dolog. Mindegy, mi használjuk helyette is. Szerinte amúgy fölösleges... Persze, hogy neki az mert őt nem zavarja a büdös. Egyébként nem is csak a szag a baj, hanem a füst átfog mindent. A világos bútorok is sárgulnak tőle. Elég ronda. Sajnos nem tudunk mit csinálni, szellőztetünk ezerrel, aztán ha elköltözünk innen, nem lesz ilyen baj.
2018. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!