Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszi azt anyám, hogy...

Miért hiszi azt anyám, hogy ezek a dolgok problémásak? 16l

Figyelt kérdés

Erről van egy külön listánnyi dolog, amit azt hiszem le fogok írni. Csak előtte egy fontos információ, hogy kilencedikes vagyok, tavaly előkészítő évem volt és kollégista vagyok.


Az egyik a fiúhaverom, akit csak hallásból ismer. Néha szoktam róla beszélni otthon. A srác egy évfolyammal lentebb jár, mint én. Tök normális, bár vannak érdekes poénjai. Kb ugyanolyan a zenei ízlésünk. Meg mindig mondja, hogy tanul valami táncot, meg dalszöveget. Egyszer otthon említettem, hogy be akarja festeni a haját rózsaszínre és engem kérdezett meg, hogy hogy állna neki. Anyám ezen kiakadt, mert biztos feltűnősködik, meg az ennél is nagyobb baj szerinte, hogy tuti b***.(Amúgy egyik sem a kettő közül)Meg jajj, majd biztos utánzom és én is a saját nememmel akarok lenni...

Azóta is azzal izél, hogy ne beszéljek a sráccal.


Továbbá az előzőből kiderült, hogy anyám eléggé homofób. Rendszeresen is teszi a megjegyzéseit, csak úgy random, ok nélkül. Én meg pont az elfogadó emberek köreit erősítem. Lehet velem van a baj, de amikor arról beszél, hogy milyen undorítóak azok a bizonyos más emberek, meg csak feltűnéskeltés az egész, akkor engem eléggé zavar. Ezen az sem segít, hogy engem is azzal cseszeget, hogy biztos csávó akarok lenni, vagy éppen leszbikus vagyok. Ilyenkor jönnek a kulturált hangsúlyú érveim, amik neki nem tetszenek neki. Ebből is sok vita van.


A másik, amit nagyon nehezményez, hogy szerinte titkolok előle valamit. Minden mozdulatomba beledumálja, hogy csak azért lapoztam valamit a telefonomon, hogy ő ne lássa és biztos ugyanezért váltok testhelyzetet is. Meg egyáltalán miért nem módom el szószeint, hogy miről beszélek a barátaimmal a neten pl. Az a pláne, hogy az előzőt, hogy csak azért váltok, meg ilyenek csak ő látja bele. Amikor magyaráznám neki, akkor csak vitatkozik.


És végül a zenei ízlésem. Mindig izél, hogy nem csak kpoppot kéne hallgatnom, pedig tudja, hogy mást is hallgatok. Ha kérdezi akkor mindig mondom, tehát még nem is erőtetem rá. Azon belül a kedvenc bandámmal van a baja, amit tényleg nem is értek. Szerintem semmi baj nincs a Super Junior-ral.(aki nem ismerné, keressen rá)


Valaki el tudná magyarázni, egyenként, hogy melyikkel mi a baj? Ha anyámat kérdezem csak veszekedik....-.-


2019. jan. 1. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Megertem anyadat, minden tini kpopot meg Hirot hallgat.
2019. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hasty ***** válasza:
25%
Ilyenek a szülők! Hidd el saját tapasztalatból mondom Neked H ha nem lenne anyukád nagyon hianyozna ez tőle! Nekem is hiányzik H anyám csesztessen... Figyelj amúgy a sráccal kapcsolatosan megertem, nem épp férfias rózsaszínre festeni a haját, de ez más generáció. Ilyenkor egy nagyot kell nyelned. Anyukád nem abban a korban született hogy ez annyira elfogadott legyen. Sőt amikor én jártam általános iskolába akkor is ciki volt ha egy fiú rozsaszint vett fel. Megkapta egyből a meleg jelzőt. Ezek a "trendek" generaciorol generációra valtoznak. És tudni kell hogy az oregek már nem fognak alkalmazkodni. Nekik az a normális amiben felnőttek. Anyukád csak óvni akar teged. Szimpla feltes. A zenere is ugyanezt tudom mondani, nem ismerem az előadót. De lehet olyan zenét játszik amit anyukád úgy gondol H nem építő jellegű. Az én anyukám is utálta az emocionalis reppjeim... Annyit tudsz megtenni ennek az érdekében H nem beszélsz anyukadnak a fiúról így nemmtudtok majd psszekapni rajta. És néha betehetsz egy két neki is szimpatikus zenét hogy leszalljon rólad :D nincs semmi gond a gondolkodasoddal, értelmes vagy látszik az irasodon. Egyszerűen fogadd el H évtizedek vannak köztetek és O mindig máshogy fog látni mint Te :)
2019. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

#1 akkor te nem ezen a Földön jársz,meg ne haragudj. K-popot hallgatok álltalában,de MINDEN más műfajban hallgatok egy-egy elődód vagy bandát. De nyilván,ha valakinek valami nem tetszik automatikusan tini szarság lesz, fun fact : sajnos (nem tudok másképp fogalmazni) a kpop még mindig egy olyan zenei műfaj (nem mondom,hogy szeretni kell) ami nagyon nincs erre felé elfogadva és azok akik ezt kedvelik hülyének vannak nézve,de nyilván te ezt sose fogod elismerni,mert te nem szereted:D Hadd mondják meg azok akik értenek a zenéhez,és had mutassák meg a nyert díjak,a látszólagos munkásságuk és a világhírű hírességük,hogy igenis érnek valamit,másképp ha rosszak lennének nem rajonganának annyian értük:D Nem másért de a felhozott Hirod max. a környező orazágokba ismert.

Anyukád túloz kicsit,és az nem ok arra hogy ő más generációból van,hisz más anyák nem reagálják ennyire túl a dolgokat. A melegekkel való hozzá állása megint más. Nem jó ez az ítélkezése egyálatlán,de szíve joga szeretni vagy nem szeretni őket.

Fura lehet neki mindez,de ahogy más anyák ő hozzá kellene szokjon. Az idő nem fog megállni csak miatta.

2019. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Kormány tévét néz gondolom anyukád ott minden bünös ami bármiben más eltérő lazább szinesebb stb. :(
2019. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Veled semmi baj nincsen, itt anyukád a problémás ember. Megváltoztatni nem fogod tudni, úgyhogy még viseld el egy kis ideig.
2019. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nárcisztikus az édesanyád.
2019. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából mutatnék anyámnak olyan zenét, ami nem veri ki nála a biztosítékot, de ő unblock utálja a zenéket, tök mindegy mi az. Akkor se szeretné, ha mondjuk klasszikus zongoradarabokat hallgatnom.


By the way.... Hiro meg a Kpop hogyan kapcsolódik? Soha nem hallottam embert, aki azt mondta, hogy mindkettőt hallgatja.

2019. jan. 1. 17:13
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem úgy tűnik, anyukád kicsit nehezen viseli, hogy kezdesz leválni róla. Majd megszokja.
2019. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
Anyud meg normalis vilagban volt gyerek.
2019. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

15 éve még nem volt ez a facebook-os buzulás.

A mostani tinikre kíváncsi leszek, ha felnőnek és lesz gyerek, akkor hogyan fogják feldolgozni, hogy a gyerek kb. 20 parallel virtuális világban is élhet.


Régen egy szülőnek ezzel nem volt gond, hova mész kisfiam? Ja, nem mondod meg, akkor nem mész sehova.

2019. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!