Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogy fogadnátok, ha a...

Szülők, hogy fogadnátok, ha a gyerek félbe szeretné hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Külön élek a szüleimtől lassan 6 éve, de napi szintű kapcsolatban vagyunk.

Eddig dolgoztam, tavaly elkezdtem egy szakot az egyetemen munka mellett, de közben rájöttem, hogy túlvállaltam magam. Két szakot vittem párhuzamosan, néhány vizsgám hiányzik, az ezekre épülő tárgyaimat nem tudtam felvenni, így már most egy év csúszásban vagyok.

Szeretném az egyik szakot leadni, vagy ha nem sikerül, megszakítani a tanulmányaim, és a következő tanévtől újra elkezdeni máshol. Ha csak egy szakot vinnék, természetesen többet dolgoznék mellette, ha pedig meg kéne szakítanom a tanulmányaim, természetes, hogy elmennék teljes állásba dolgozni azonnal.

A párom azt mondta, elfogadja a döntésem és támogat benne. A szüleimnek még csak pedzettem a dolgot, de elég csalódottak.

Tudom, hogy nincs beleszólásuk, nem ők tartanak el, de nyilván rosszul esik nekik, hogy a gyerek belefog valamibe, majd nem tud helytállni.

Én is rettenetesen szégyellem magam emiatt, hogy nem bírtam teljesíteni mindenben, de annak sincs értelme, hogy 10 évig csinálom az alapszakot, aztán vagy meglesz, vagy nem, akkor inkább átmegyek valami könnyebbre.


Mennyire szégyen ez, hogy felnőtt ember létére valaki nincs tisztában azzal, hogy mennyit vállaljon, vagy mik a képességei?


2019. jan. 1. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék, ha egy szakot normálisan elvégezne. Nem kell egyszerre több szakot.
2019. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Ez így hülyeség. Ha egy szakot leadsz és emiatt "természetesen" többet dolgozol, akkor ugyanúgy nem fogsz tudni tanulni. Ennyi erőből hagyd ott az összeset egyszer s mindenkorra, nem kell évekig agonizálni. Úgy is az lesz a vége.

Természetesen a (bármiféle) munkát kellene abbahagynod, de azt meg nem fogod.

2019. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok otthagyni semmit, mindenképpen le akarok diplomázni. Csak nem akarom, hogy más tartson el.

Mindenki le tud diplomázni munka mellett, nekem is kéne, hogy menjen.

2019. jan. 1. 18:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Értem, mit akarsz, de nem az van, amit akarsz. Te pedig ahelyett, hogy tudomásul vennéd a valóságot, és megkeresnéd benne a legjobb lehetőségeidet, erőből vered a fejed a falba, mondván, hogy ha neked nem tetszik, akkor az nincs is ott.
2019. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Külön élsz,dolgozol,mi a bánat közük van hozzá.
2019. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is jártam így. Nem bírtam egyszerre a 2 sulit így az egyiket feladtam. Rohadt nehezen mondtam el a szüleimnek és igen, ők is csalódottak voltak. Igazából akkor nyugodtak csak meg amikor suli alatt el is kezdtem dolgozni abban a szakmában. Akkor tudták, hogy ezt nem fogom feladni. Ennek már 8 éve és azóta szóba se került a dolog.
2019. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Röviden és velősen: dolgozó ember vagy,nem gyerek, A szüleidnek véleménye lehet, beleszólása nem. Tedd amit helyesnek érzel, csak magadnak felelsz.
2019. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne ez szégyen, hogy rájössz túlvállaltad magad és az egészséged érdekében cselekszel. Add le amelyik nem érdekel és csináld csak azt amelyikhez kedved van. Munka mellett nem könnyű diplomát szerezni.

Az egészséged fontosabb.

2019. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egészséges alapból egyszerre 2 szakot csinálni, és mellette dolgozni, vagy 1 szak és munka, vagy 2 szak és nincs munka.
2019. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy tudnak ilyenek lenni egyes szülők...Olyan büszke lennék rád, hogy meló mellett tanulsz, nem hogy elvárnám hogy legalább kettőt egyszerre.
2019. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!