Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz visszabeszél, mit...

A kamasz visszabeszél, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves, alapvetően egy nagyon okos, eszes kislány, hatalmas szíve van és rengeteg barátja.


Viszont itthon nekem sokszor visszabeszél, felesel, beszól, szemtelen. Van hogy a vita elmérgesedik és kiabálunk is egymással.

Az anyukájával csak nagyon ritkán szólalkozik össze, de az se fordul át vitába. A nővérével soha, a legjobb testvéri kapcsolatuk van amit el lehet képzelni.


Velem mégis így viselkedik, sértő dolgokat vág a fejemhez és mindent megmagyaráz.

Én meg olyan vagyok, hogyha ellent mondanak nekem akkor ideges leszek és én is kiabálok.


Gondoltam arra, hogy oka lehet ennek a viselkedésnek az, hogy a feleségemmel elég sokat veszekszünk, és már nagyon sokszor említette a lányom hogy nagyon elege van abból hogy folyton a veszekedést kell hallgatnia, felstresszeli nem elég az iskola okozta fáradtság szerinte hanem még elmondása szerint itthon is lefárasztjuk ezzel.


Lehet, hogy ezt tölti ki rajtam? Már elmondtam neki, hogyha ennyire zavarja megfogja csukja be az ajtót és ne avatkozzon bele, de azt mondta hogy egy bizonyos szint után már az ajtóbecsukás sem segít a helyzeten. Tudom, hogy iskolában nem viselkedik így, se a barátaival sem a tanáraival.

Csak velem.


Mi lehet ennek az oka?



2019. jan. 1. 18:20
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
40%
Te vagy a leggyengébb láncszem a családban. Annak beszél vissza a gyerek ugyanis, akinek mer.
2019. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
80%
Tulajdon kép leirtad hogy idegbeteg vagy, megy a veszekedés, akkor min csodálkozol?
2019. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
6%

"A LÁNYOM 17 éves, alapvetően egy nagyon okos, eszes kislány, hatalmas szíve van és rengeteg barátja.


Viszont itthon nekem sokszor visszabeszél, felesel, beszól, szemtelen. Van hogy a vita elmérgesedik és kiabálunk is egymással.


Az ANYUKÁJÁVAL csak nagyon ritkán szólalkozik össze, de az se fordul át vitába. A nővérével soha, a legjobb testvéri kapcsolatuk van amit el lehet képzelni."


Kamug*ci.

2019. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim válasza:
8%
Vedd el a telefonját, de vigyázz, mert neked is támadhat miatta! Ha így tesz, képeld fel, majd megtanulja, hol a helye!
2019. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
11%

Atyai pofon sokszor segít!

21/L

2019. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
84%
17 éves kislány, lehet itt a baj ,kislány max 12 13 éves korig,17 jövőre 18 éves nő lesz..
2019. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha nem lennél ilyen alarnkk s.fej, akkor nem akarna minden áron ellent mondani. Ugyanezt csinálom apámmal, mikor játssza otthon a főnököt. Tanuljátok már meg, hogy egy 17 évesnek van saját akarata, és próbáljatok kompromisszumot kötni. Az “azért, mert azt mondtam” már rég nem jó érv.
2019. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
61%
Jól teszi.
2019. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim válasza:
20%

"17 éves kislány, lehet itt a baj ,kislány max 12 13 éves korig,17 jövőre 18 éves nő lesz.."


Ezt írta valaki, de kérdem én, akkor mi van?


SEMMI!!!


Nem lesz tőle pénze, lakása,...


Amíg otthon lakik tudja ki a főnök!

2019. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%

"Én meg olyan vagyok, hogyha ellent mondanak nekem akkor ideges leszek és én is kiabálok."


Nos gondolom az anyja meg a testvére nem idegbeteg állatok, akik képtelenek elfogadni, hogy létezik az övéktől eltérő vélemény is. Majd ha elfogadod, hogy a gyereked nem a bólogató jancsid, akkor majd tudtok normálisan beszélni.

2019. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!