Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz visszabeszél, mit...

A kamasz visszabeszél, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves, alapvetően egy nagyon okos, eszes kislány, hatalmas szíve van és rengeteg barátja.


Viszont itthon nekem sokszor visszabeszél, felesel, beszól, szemtelen. Van hogy a vita elmérgesedik és kiabálunk is egymással.

Az anyukájával csak nagyon ritkán szólalkozik össze, de az se fordul át vitába. A nővérével soha, a legjobb testvéri kapcsolatuk van amit el lehet képzelni.


Velem mégis így viselkedik, sértő dolgokat vág a fejemhez és mindent megmagyaráz.

Én meg olyan vagyok, hogyha ellent mondanak nekem akkor ideges leszek és én is kiabálok.


Gondoltam arra, hogy oka lehet ennek a viselkedésnek az, hogy a feleségemmel elég sokat veszekszünk, és már nagyon sokszor említette a lányom hogy nagyon elege van abból hogy folyton a veszekedést kell hallgatnia, felstresszeli nem elég az iskola okozta fáradtság szerinte hanem még elmondása szerint itthon is lefárasztjuk ezzel.


Lehet, hogy ezt tölti ki rajtam? Már elmondtam neki, hogyha ennyire zavarja megfogja csukja be az ajtót és ne avatkozzon bele, de azt mondta hogy egy bizonyos szint után már az ajtóbecsukás sem segít a helyzeten. Tudom, hogy iskolában nem viselkedik így, se a barátaival sem a tanáraival.

Csak velem.


Mi lehet ennek az oka?



2019. jan. 1. 18:20
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

#20 Miért csak velem van a probléma? A feleségemmel a problémamegoldó képességünk a béka segge alatt van ezt jól tudom, és a 2 lányom is tudja mert mindig arra buzdítanak minket, hogy tanuljuk meg azt, hogyan kell leülni és higgadtan megoldani a problémákat.

Én nem ez a típus vagyok, de a feleségem sem szent. Ő is tud a semmiből kötekedni velem.


Furcsa, amikor a már most 29 éves lányom még ugyanilyen idős volt mint a húga, akkor is csak nekem járt a szája. Az anyjának elmondott mindent ,vele megbeszélt mindent. De nekem bezzeg járt a szája...


Mindkét gyerekem csak nekem beszél/beszélt vissza, pedig én csak apaként viselkedek. Hogyha valaki visszabeszél meg beszól valami csúnyát, mit csináljak, üljek csendben?

Nyilván ideges leszek, mert a gyereknek tisztelni kell a szülőjét. Úgy érzem, ahogy elérkezik a 16-17-18 év, valahogy ez a tisztelet 100%-ról 20%-ra esik.

2019. jan. 1. 19:49
 22/50 anonim ***** válasza:
58%

Szüleim vitatkozását én is sokáig hallgattam. A legjobb dolgot tették, hogy elváltak. Talán el kéne gondolkodni ezen. Nehogy azt hidd, hogy egy gyereknek élmény egy vitával teli családban élnie. Vagy éljetek normálisan (amit nem tudok elképzelni), vagy tegyétek a gyerekeknek a legjobbat. Hogy ne szóljon bele, ha Ő is ott él veletek és napi szinten hatással van rá a ti viselkedésetek?

Jó fej vagy! 48 éves vagyok, a lányom 1 éves korában elhagytam az apát. A nyugalmam és a lányom nyugalma fontosabb volt! A legjobb döntést hoztam!

2019. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék elválni a feleségemtől, mert bármennyit is vitatkozunk, szeretem...


Lehet hogy el kellene gondolkodnom/gondolkodunk azon, hogyan beszéljük meg a dolgokat normálisan... Csak nehéz, mert az elmúlt 30 évben nem így éltünk. És rettenetesen nehéz a szokásokon változtatni.

2019. jan. 1. 19:57
 24/50 anonim ***** válasza:
93%

Az anyjának elmondott mindent ,vele megbeszélt mindent. Mert ott van bizalom szeretet,téged max tisztel a felszinen, fél nek töled max ha bármiben máshogy gondolják bekkatansz és üvöltesz,aztan majd jön a tettlgesség is előbb utobb ha már a szép szora nem lesznek veled egy véleményen bármiről,a tiszteletet ki kell érdemelni a gyerektől is egy gyereknek is lehet más véleménye ha nem birod ezt felfogni menj pszichológushoz ne a család tedd tönkre. :( Sajnálom a családod. Nem lehet könnyü együtt élni ilyen őskori szemellenzős arrogáns tulokkal. Én már rég messze járnék a gyerekekkel és nyugdot légkör lenne.

58N

2019. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
90%

Neki meg igenis sz.r elviselnie, hogy a szülei veszekednek. Nem, nincs olyan, hogy ne hallja meg az ember azt, hogy a szerettei marják egymást ja és beleavatkozni sem kell, anélkül is épp elég kárt okoz ez az állapot mindenkinek, de főleg egy tinédzsernek. Talán nemcsak neki kéne azt mondani, hogy hallgasson, mert csak egy gyerek, hanem nektek kellene rendes felnőtt módjára megbeszélni a problémákat.

Feleségednek amúgy nem esik rosszul, hogy ő meg állandóan a ti vitátokat hallgatja? Na pont így érez egyébként a lányotok is veletek kapcsolatban.

2019. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

Mi nem veszekedünk a lányommal annyit, a felésegemnek nem kell állandóan hallgatnia. De ha hallja, akkor mondja hogy mennyire rossz hallgatni és nagyon elszomorodik...a nagyobbik lányom momdta neki a napokban, hogy "Na látod? Ő is ezt érzi, amikor folyton a vitátokat hallja". Talán 2 hetente van hogy összeszólalkozok vele, viszont mi a felesegemmel sajnos 2-3 naponta összekapunk minden apróságon...


Tudom, hogy ezen változtatnom kell.

2019. jan. 1. 20:27
 27/50 anonim ***** válasza:
74%
Tehát a 17 éves lányod leülne megbeszélni veled a dolgokat, de tea felnőtt, bevágod a hisztit, ha más a véleménye... Neked soha nem kellett volna apának lenned, magad is gyerek vagy.
2019. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
54%
2-3 naponta összekapunk minden apróságon... Ideje lenne elválni mielőtt nagyobb baj lesz,és a hiradoba kerültök.
2019. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
7%
Addig pofozd, ameddig nem tanul!
2019. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
14%

Nem lehet, a nejed kavarja a szart a háttérben, és adja a lányaid alá a lovat?

Kérdező,e zen az oldalon, pasasként ha nem vagy a pincsikutyája bármely nőnek, támadva vagy.

Nehogy már tekintélyed legyen férfiként...

Itt csak a nőknek van tekintélye, sérült, agybeteg libák írogatnak erre az oldalra, kár is ide ilyen kérdést feltenni.

2019. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!