Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretem a szüleimet?...

Nem szeretem a szüleimet? Létezhet?

Figyelt kérdés

Szüleim nagyon zárkózottak. Elvannak a saját kis világukban, a saját világnézetükkel és bármi ami attól különbözik azt lenézik. Ha ember akkor meg le is hülyézik.


Semmi nem jó nekik. Nővérem egyetem alatt összejött egy 35 éves férfival. Semmi nem tetszik anyáméknak. A kora, az életmódja, a világnézete (szerintem irigyek is, mert jobb módú, mint mi). Mostani divatú nagy szakállat hord. Szüleim meg innentől kezdve bárkin meglátnak olyan szakállat, az az ember nekik onnantól egy utolsó mocsok szemét. Nyiltan nem mondják ki, persze, csak ahogy ránéznek meg beszelnek róla, a hangsúly.


Én "mintagyerek" vagyok kvázi, csinálom az egyetemet, mellette beléptem szakkollégiumba és vezetőségbe is bekerültem. Rengeteget fejlődtem, és végre vannak barátaim. De az se tetszik nekik. Szapulják meg lenézik az egészet, mert szerintük csak az egyetemre kellene figyelnem (sose jártak egyetemre mégis érdekes módon annyira jól ertenek mindenhez hogy hihetetlen)


Mikor kissebbek voltunk, (inkább amíg nem kerültünk ki a világba) addig jó viszonyban voltunk. Mióta kikerültünk az általuk felépített kis burokból, többször is visszakűldte számomra az élet, hogy k_rvára nem úgy mennek a dolgok ahogyan lefestették nekünk.


Letezhet, hogy emiatt nem szeretem őket? Más a viszonyunk mostmár, és sok jót sem tudok rájuk mondani. Igen anyagilag megadtak sokmindent, de helyette jobb lett volna ha életrevalóságot és helyes világképet adnak.



2019. jan. 2. 09:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Igen, létezhet. Szerintem nektek konkrétan az mondták hogy állandóan süt a Nap, mindig mindenki boldog, ugye?
2019. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem. Azt mondták, hogy mindenki át fog b_szni meg ha pestre kerülünk este nyolc után egyedul sehova ne menjunk meg nappal se mert odajon hozzank három alak es megkéselnek. Eszerint már vagy husszor meg kellett vona szurniuk az elmult két evben.

Annyira bizalmatlanok, hogy egy-ket osztálytarsamról mikor meseltem nekik, egyből elkezdték, hogy ez majd at fog vagni, annak a gyereknek egy szavát ne hidd el, stb.



Ellentetesek az elvarasaik velünk szemben. Nevelnek valahogy majd leszidnak és megbuntetnek mert azt csinalod. Mindig csak azt mondták, hogy nekunk csak a tanulás a dolgunk. Tavaly meg fejemhez vágták, hogy soha nem mentem oda besegiteni a ház körül. -.-


Mióta nővéremnek van barátja, azóta mondogatják, hogy úgy tervezték, hogy minden vasárnap nagyebéd nálunk és mindenki összeül. És termeszetesen nővérem a hibás mert nem ragaszkodik a családi hagyományhoz. Holott nálunk soha nem volt vasarnapi nagyebed, mihez ragaszkodjunk akkor???

2019. jan. 2. 10:01
 3/23 anonim válasza:
24%

Keress rá arra, hogy nárciusztikus személyiségzavar.


Szerintem szereted a szüleidet, mert mégis a szüleid.

Inkább a viselkedésük zavar, amit nem szeretsz bennük.

2019. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
Ha azért nem szereted a szüleidet mert aggódnak értetek, akkor ez a te hibád.Sokszor elgondolkodtam már azon,hogy azok a szülõk akik mindent megtettek azért,hogy a gyerekeibõl legyen valaki, az ilyen gyerekeknek gondjuk van a szüleivel, semmiben sem hallgatnak rájuk.Azok a gyerekek akiket el is hagytak gyerekkorukban, vagy felnõttek ugy ahogy sokkal jobban tisztelik,szeretik a szüleiket,mint az elõbb leirtak.
2019. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nincs náluk középút. Vagy 100%-ban egyetértesz velük vagy minden szavukat tagadod. Részben nem lehet, amugy is sokszor kiforgatják amit mondunk és elbeszélnek mellettünk. Ha meg valaki nem ért egyet velük, azt személyes sértésnek meg támadásnak veszik.


Nárcisztikus személyiségzavar...? Ö... na most meglepődtem.. ismerem meg tudom milyen, de.... az a baj esélyes is nem is kicsit, hogy enyhén/jobban ettől szenvednek.


Fhuu köszi, ez új fényben tüntetne fel sokmindent.

2019. jan. 2. 10:46
 6/23 A kérdező kommentje:

Amiatt neheztelek rájuk mert irreálisan aggódnak. (Pl utcán nem viselem a szemuvegem erre anyam mondja h el fog ütni az auto mert nem latom meg rosszul merem fel a tavolsagot -.- hogyne)


Meg mert soha nem biztattak. Nem mondtak ha nehéz napunk volt hogy hajra fiam benned van ne add fel. Nem mondtak h csinald mert van hozza tehetseged. Nem hallgatnak meg, vagy közbevagnak vagy elterelik a témát. Nem merem pl ha tizenevesen szerelmi banatom volt vagy barmi problemam, erdemben nem tudtak segiteni de meghallgatni se.


Lassan 20 éve ugyanazt mondjak. Mi valtoztunk meg valamit a vilag is de ők nem hajlandok.


Nem hajlandok elismernihogy felnőttünk. Nem is nezik ki belolunk hogy barmire kepesek volnank. Pl magamra h főzzek koliban

2019. jan. 2. 10:53
 7/23 anonim ***** válasza:
12%
Mit gondolsz miért aggódnak érted a szüleid? Mert szeretnek. Tisztességgel felneveltek. A leírásodból úgy tűnik, hogy pont, hogy nem nőttél fel, hanem most kerültél legalábbis agyilag a kamaszkor elejére, amikor a gyerek elkezdi kritikus szemmel nézni a szüleit. Ez egy 3-4 évig tartó időszak, amin te némi fáziskéséssel most esel át. Amikor majd agyban és lélekben is felnőtt leszel, akkor majd rájössz, hogy sokmindent szeretetből tettek vagy mondtak, másrészt arra is rájössz, hogy miközben kritizálod az intoleranciájukat, te sem vagy túl toleráns velük, te sem bírod elfogadni, hogy ők más véleményen vannak. Ha nem hiszed, nézz utána egy fejlődéslélektani könyvben. Tiszta kamaszgondolkodásod van. Persze ezt a választ majd elutasítod, mivel ugye lázadsz. Semmi baj, ez természetes, viszont idővel rá fogsz majd jönni, hogy a szüleid igenis megtették mindazt, ami egy jó szülőtől elvárható, és hálás leszel majd nekik. Amikor majd a hibáikkal együtt képes leszel elfogadni őket, akkor leszel igazán felnőtt.
2019. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem túl okos es kiforrott személyiségek. Igazi mérgező, lehúzó szülők.

Amúgy meg csak azért, mert a világra hoztak nem kell szeretni őket.

2019. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

enyémek is ilyenek, el is költöztem tőlük jó messzire


persze amig otthon laktam, az volt a baj, hogy otthon lakok, nem járok sehova, ha eljártam valahova, akkor miért jövök haza hajnalban, amikor meg el akartam költözni, akkor meg miért akarok elköltözni miért nem jó nekem otthon...


szoval ki érti ezt... persze most meg az a bajuk hogy nem látogattam meg őket karácsonykor... de már leszrom őket

2019. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
62%

A sajat akaratuk raeroszakolasra masra, ha ők szeretetből is teszik, meg joszandekkal nem hasznos a masikra nézve. Hiába hiszik ezt ők, hogy jót tesznek.

Ők vakon hisznek magukban, fel se merül bennük, hogy esetleg ők is tevedhetnek.

Szeretetbol is lehet ártani, akaratlanul.


Pont mint ez az oldal... A normális es hasznos velemenyeket lenullazzak, mert nem ugyan az, mint az övék.

Meg még a kérdező a hibás. Aha...

2019. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!