Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire van rossz hatassal...

Mennyire van rossz hatassal ez egy kisgyermek fejlodesere?

Figyelt kérdés
Anya, apa, 4 eves kisgyerek es apai agi nagymama elnek egyutt, amivel egy problema van, kezeletlen skizofren a mama. Bar gyogyszereket szed evtizedek ota ossze-vissza, orvos evek ota nem latta. Fizikailag is le van robbanva, alig bir beszelni, huzza az oldalat, aprokat lep, nyelni is alig bir, van hogy elajul, osszekakalja magat stb... a halucinaciokrol nem beszelve, hogy o latja, hogy a masik unokajat elraboltak, megoltek, fogva tartjak. Ment is mar at a lepcsohazban egy szomszedhoz, hogy ok gyilkosok. Es egyszeruen a szulok nem viszik orvoshoz... nem tudom, hogy azert e, mert felnek a kovetkezmenyektol, hogy eddig nem foglalkoztak vele ezert mit kaphatnak, ha egyaltalan van ennek kovetkezmenye. De szerintem egy 4 eves kisgyereknek nem ilyen kornyezet valo. Mit lehetne tenni?

2019. jan. 2. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Neked semmit.
2019. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Már ne is haragudj, de te milyen szerepet töltesz be ebben a családban? Csak azért kérdezem, mert nem mindegy, hogy egy kíváncsiskodó szomszéd, aki részleteket tud, vagy rokon, aki napi szinten jelen van?

Mindig a félinformációkból születnek a ferdítések, pletykák.

Az orvosok látatlanban nem írnak fel évtizedekig gyógyszereket, azt remélem sejted. Minimum félévente, évente látnia kell a beteget a szakorvosi javaslat miatt.

2019. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
En a kisgyermek feltestvere vagyok, en elkoltoztem onnan 1 eve, ez is kozrejatszott, hogy ilyen allapotok vannak. Engem is megviselt, pedig 20 eves vagyok, csak aggodok az ocsemert es baromi felelotlennek tartom mind anyukam, mind nevelofaterom hozzaallasat.
2019. jan. 2. 12:24
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, en is igy tudom, hogy nem irnak fel gyogyszert latatlanban. Pedig o nem megy ki a lakasbol, mert uldozesi maniaja van. A lanya megy el a gyogyszerert, a receptert, o intezi ezt a reszet.
2019. jan. 2. 12:25
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Első körben ülj le komolyan beszélni a nevelőapáddal és az anyáddal. Lebegtesd meg, hogyha nem lépnek valamit, akkor a gyámhivatalhoz fordulsz kiskorú veszélyeztetése miatt, mert ez az. Ki garantálja, hogy a nagymamának nem lesz olyan hallucinációja, hogy a kicsire támad? Legjobb lenne a nagymamát egy otthonban elhelyezni.
2019. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Oh, ezt már olvastam itt. Hát azota se történt semmi?
2019. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Megpróbálhatsz beszélni anyukáddal, hogy a mama és öcséd érdekében változtasson. Tölthetsz több időt a testvéreddel, és megpróbálhatod neki elmagyarázni, hogy a mama beteg, hogy megértse, hogy másképp kell őt kezelni, ne utánozza esetleg. Csinálhatsz vele külön tesós programokat, azzal elterelheted a figyelmét az otthoni dolgokról.
2019. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Amíg nincs gondnokság alá véve a nagymama, addig nem vihetik orvoshoz, mert erre nincs joguk!
2019. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem semmiképp nincs jó hatással a kicsire,főleg,hogy abban a korban már azért értelmesebb is és emlékei is maradnak meg.Én a helyedben komolyan elbeszélgetnék a szülőkkel,mert ez így nagyon nem oké.Sem a kisgyerek miatt sem maguk miatt,senkinek nem lehet jó egy ilyen emberrel együtt élni.Na meg kordában sem tudják tartani,a leírtak alapján.
2019. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Első körben a védőnővel és a gyerekorvossal beszélnék, valamint a mama orvosával. Mindezeknek joguk van a lakásban is meglátogatni a családot. A védőnőnek még kötelessége is.

És igen, jól sejted, hogy mindez rossz hatással lehet a kicsire, nem beszélve arról, hogy a szerencsétlen nagymama előbb-utóbb őt is bevonhatja a dilijeibe, pl. az üldözési mániájába.

2019. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!