Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akadok ki, ha anyukám...

Jogosan akadok ki, ha anyukám a virágjait és az árujait a szobámba pakolja?

Figyelt kérdés
1,5 éve kaptam külön szobát, végre nem kell a szüleimmel egy szobában aludni. Először akkor akadtam ki, mikor tavaly télen a fagyok előtt rengeteg szobanövényt bepakolt a szobámba. Nagyon kiakadtam, mert akkor hordta be, amikor nem voltam épp itthon. Oké, 1-2 szobanövény az kell is és jól mutat, de 7 nagy cserepet behordott, ami sok helyett elvett, nem illett be a szobámba, és hiába fejeztem ki a nemtetszésem, csak tavasszal hordta ki őket. Idén szintén ez történt, hogy rendezgettem a szobámat, hogy nagyobb legyen a tér, hazaértem, és hopp, már megint egy nagy dzsungel van a szobámba..A szoba sarka tele volt, komódom tetejét is telerakta. Most, hogy jönnek a pravoszláv ünnepek, buzát ültetett, mivel a piacon árul, és ekkor jött az, amire nem számítottam. Szintén akkor pakolászott, mikor egy barátnőmnél voltam, és telepakolta az íróasztalom, a számítógép asztalát, a cipőtartómat, a ruhás szekrényem előtti részt (ajtót,fiókot sem birom kinyitni rajta),szoba közepét, kályha tetejét. Minden létező helyre nagy buzás dobozokat rakott. Nagyon-nagyon kiakadtam, mert úgy vagyok vele, hogy az én szobám nem egy raktár, és ha ezelőtti években is megoldotta a helyet nekik, akkor most is megoldhatná... de nem, legkönnyebb mindent az én szobámba tárolni.. Mutattam a barátnőjeimnek, mindegyik csak azt mondta, hogy ők már rég kihajították volna őket, de én persze nem csinálhatom ezt, mert jön a szokásos duma anyumtól, hogy " én építettem, azt rakok be, amit én akarok"... Egyszerűen nem tehetek semmit ellene, mindig az van, amit ő akar. Ti mit tennétek, ha ilyen helyzetben lennétek? 18/L
2019. jan. 2. 19:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
En elkezdenem elhordani onnan (pincebe, garazsba..ahol van hely) aztan ugysem pakolna vissza a szobadba...max duhongene de mast nem nagyon tud csinalni.
2019. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

Ha csak másfél éve van külön szobád, akkor nyilván ugyanabban a szobában kellett hogy tárolja ezeket a dolgokat, amíg meg nem kaptad.

Gondolom nem azért csinálja hogy jól kiszúrjon veled, hanem mert nincs más lehetőség.

Ha engem ennyire zavarna, akkor költöznék. Mást nem tehetsz. 18 éves vagy, felnőtt, ha valami nem tetszik, akkor van jogod és lehetőséged a saját lábadra állni.

2019. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem fogom fel h oda minek egy v több gyereek ahol a szülővel nyomorgnak egy szobába és a szülő képes előttük nemi életet élni,és ellepi szeméttel,ez sajnos tudom kikre jellemző..
2019. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
B@$zd ki valahova a cuccokat ahol nincsenek túlságosan útban. Úgysem fogja visszarakni.
2019. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
#3-assal teljesen egyetértek.De alapvetően jogos a kiakadásod,az Én szobámban mar biztos nem lennének.Kiköltöztél tőlük,rakja oda a régi helyedre.
2019. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
3 vagyok gyermekvédelemmel foglalkozom,iszonyu h egyesek mire szülnek,se iskolájuk se egy normális lakhatásuk állando munkájuk,de az államtól elvárják h alap jogon pénzt kapjanak amibol a gyerek látja a legkevesebbet mert a cigi mindig első pl és stb,és szidnak mindenkit. :(
2019. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Jogosan.
2019. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Nálam ugyanez van csak nem növényekkel hanem szekrényekkel meg asztalokkal. Oké , nagy szobám van és a házunk is nagy ezért nem értem hogy minek az enyembe?

Először jött az hogy anya azt hitte majd biztos örülök neki ..jaja..kihajitottam mindent mert nálunk tényleg van két garázs is...és még azon kívül is műhely, ilyesmi.

Utána már mikor nem voltam itthon pakolt be mert hogy ez volt a legközelebbi hely, vagy nem akarja hogy útban legyen.. és nálam majd biztos elfér...elmondtam neki hatvanszor nem raktár a szobám, és kihajitottam mindent. Vagy kitettem a folyosóra (mert az is nagy) vagy pedig kivittem az udvarra vagy a garázsba.


Már megkérdezi ha valamit be akar rakni de ezek megint szintén asztalok meg ilyenek és már nem rakja be ha azt mondom légyszives ne.

2019. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha elmégy zárd kulcsra az ajtódat és ne add ki a kulcsot a kezedből.
2019. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem igazán tárolt ebbe a szobában semmit, mert ugye nem rég épült, és itt is hideg lett volna. Amint kész lett a festés, padlózás, rögtön költöztem ide. A "hálószobájukban" tárolja már évek óta a növényeket, van aluminíum polc is a kaktuszoknak pl. Buzákat mindig a kanapéra tette, amin alszanak, vagy a konyhában a szekrények tetejére, és most egy cserép sincs bent, az én szobámba van minden.. Azt kihagytam, hogy az ablak párkányom is tele van. Többen is írtátok, hogy ti kivinnétek, csak sajnos én félek anyukámtól is.. Nem jó a kapcsolatom vele, mindig torka szakadtából üvölt mindenkivel, veszekszik, ha kipakolnám a virágait, akkor meg felpofozna elég rendesen.
2019. jan. 2. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!