Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista édesapám, mit...

Alkoholista édesapám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Gyerekként abban nőttem fel, hogy apám alkoholista. Többszöri sikertelen elvonókúra után a szüleim elváltak. Majd apa helyre razódott, újra együtt volt a család, apa visszaköltözött hozzánk. Kb 10 évig egy kortyot sem ivott, az elmúlt 1 évben többször is észre vettük hogy olyan fura volt. Újra jöttek a veszekedések. Kb. fél éve anyától kapott egy utolsó utáni esélyt. Karácsony előtt úgy jött haza a munkából hogy szintén lehetett látni rajta hogy ivott. A tesom beszélt is vele, hogy szedje össze magát. Teljesen a mai napig sikerült, ma ismét ittasan jött haza a munkából. Én ezt szóvá tettem neki, hogy megint ivott, erre kikelt magából ordítozott, hogy én meg a szerencsétlen testvérem tönkre tesszük mert igazságtalan dolgokat vágunk a fejéhez. Én eljöttem otthonról, mert megyek éjszakára dolgozni. Anyukám 17:00 után haza fog menni és észre fogja venni, hogy megint ivott. Félek mi lesz a következménye. Anya elfogja küldeni, attól felek, hogy apa csinálni fog magával valamit. Mindene megvan, tényleg mindene. Utazásokra mennek közösen anyával, nem vagyunk szegények, megvan mindene. Anya szereti és persze mi is, de ezt nem bírjuk.
2019. jan. 3. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled, kedves Kérdező.
2019. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szomoru, de sajnos ez edesapad dontese, es az o elete. Ha o inni szeretne, akkor inni fog, te es a csalad tobbi tagja nem tudtok ellene mit tenni. Jobb, ha inkabb baratsagosan, tamogatoan alltok hozza, attol, hogy alkoholista meg o is ember, aki szeretne, hogy szeressek. Persze ez csak akkor igaz, ha nem viselkedik durvan, aggressziven. Ha igy viselkedik, akkor ne hagyjatok magatokat.
2019. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem ezt a dolgot. Életemben egyszer (17 évesen) voltam részeg, bár inkább alkoholmérgezés lehetett, nem másnapos voltam, hanem egy hétig feküdtem, csak tisztálkodni keltem fel és enni valamit. A legjobb lecke volt amit kaphattam volna. Az utóhatás olyan kegyetlen volt, hogy azóta még csak becsípve sem voltam, megtanított a kulturált alkohol fogyasztásra. Alkalmanként azóta is iszom, de mindig mértékkel társaságban. Soha nem is értettem miként lehet ennek rabja lenni.

Sajnálom, hogy apukád nem tudja megállni. Minden csak rajta múlik.

2019. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!