Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az állandóan mártírkodó és a...

Az állandóan mártírkodó és a gyerekét szidó ember miért vállal egyáltalán gyereket?

Figyelt kérdés

Sajnos ilyen szülőket fogtam ki én is, de most sikerült olyan bérleménybe költöznöm, ahol a szomszédaim mind ilyen emberek, (úgyhogy egy darabig most ezt hallgathatom, amíg nem lesz másik lakás a közelben).


Mi az értelme annak, hogy egy szülő folyamatosan azt ordítja, hogy ő mekkora áldozat, csak ő dolgozik stb, a szerencsétlen gyerek pedig semmit sem tud jól csinálni. Az előbb azért visszhangzott a ház, mert egy kislány rosszul nyitotta ki a postaládát. Hogyan lehet rosszul kinyitni egy postaládát? Ki is mentem, hogy vegye már magát észre az anyja, de csak addig fogta be, amíg be nem mentek a lakásba.


Mondom, minden áthallatszik, és szerencsétlen gyerekek bármit csinálnak csak letolást kapnak. A másik szomszéd szerint ne szóljak bele az életükbe, de beleszólok, mert nem kötelességem eltűrni elmebetegek kiabálását. Mert akinek a gyerekéhez egy jó szava sincs az elmebeteg.


Ha pedig valaki nem akar gyereket, de becsúszott, akkor sincs semmi joga, hogy lelkileg-érzelmileg tönkretegye. Miért nem inkább azt tűzi ki célként, hogy hogyan tudna minél jobban segíteni gyermekén?


2019. jan. 3. 16:39
 1/10 Metionin ***** válasza:
90%

2 eset van általában.

1. Akart gyereket de nem készült rá fel, társadalmi elvárások miatt vagy valakinek való megfelelés miatt vállalta.

2. Nem akart gyereket de becsúszott vagy rákényszerítették.


Én az első miatt jöttem létre, szívtam is pedig nem én kértem, hogy csináljanak meg a semmire mert Mari néni szerint ez a női princípium maximális beteljesítése.

2019. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mártírkodhasson.


Komolyan. Az enyém ezért vállalt.

2019. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

En nem csípem sosem a gyerekeket. Nem is akartam.

Becsuszott! De soha nem üvöltözöm vele és mindig segítem.

Én sem értem az ilyen szülőket...nem is lehet annak nevezni őket!

2019. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok! Nálunk apám volt ilyen. Vagyis még mindig. De már ugye nem velük élek es ha talalkszunk nem is köszön.
2019. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyám full ugyanez, csak ő nem ordibált, hanem addig csesztetett ilyen piti, semmilyen dolgokért, amíg el nem kezdtem bőgni.

Ellenben ha vmit jól csináltam, kis monológot adott elő, hogy milyen szuper és fantasztikus vagyok.


Ő szeretett volna gyereket saját elmondása szerint, szerintem meg ő egy tökéletes gyereket szeretett volna...

2019. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A en szuleim is pont ezt csinaltak. Aztan csinaltak meg egy gyereket.

Szomoru sajnos, minek gyerek az ilyennek.

2019. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sokan vannak a felelőtlenül gyermeket vállaló, de arra valójában alkalmatlan szülők.


Sokan valamiféle családi elvárásnak tekintik a gyerekvállalást, mert a szülő már úgy szeretne nagyszülő lenni. Ez egy súlyos hiba, bűn, mert ezzek tönkre teszik a leendő szülő és a születendő gyerek életét is.


Csak az vállaljon gyereket aki ezt tekinti élete fő hivatásának és boldogan csinálja. Aki bármi mást is akar mellette az felejtse el, mert valami mellett nem lehet jól csinálni.

2019. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem akarom ezeket védeni, de hogy jön ide a miért vállalt gyereket kérdés?

Tudhatta akár ő, akár bárki hogy így fog viselkedni a gyerekkel? Szerintem nem.

2019. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

És az előzményeket tudod? Lehet 50x szépen kért tőle valamit, amit te nem hallasz. Mivel 51. alkalomnál már anyukánál elszakadt a cérna, így csak a kiabálást hallod.

Inkább a kérdés, hogy te miért vagy ennyire frusztrált?

2019. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tipikus eset mikor a Cigány aszony megy a gyerekeivel körbevéve az uton mint a kotlós (mert ugye sok van, minden éven jön egy),aztán mást nem hallani csakhogy a rákkal eteti őket, meg "halálod legyen" kifejezéssel stb...
2019. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!