Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nem megszokott már...

Tényleg nem megszokott már hogy 7 éves gyerek egyedül menjen el iskolába?

Figyelt kérdés

Én 1987-ben voltam ennyi éves és egyedül mentem 2 km-re az iskolába meg vissza is. Hat jelzőlámpás,zebrás úton kellett átkelni ebben volt egy 4 sávos főútvonal is.Apukám csak ritkán vitt vagy hozott el iskolából kocsival.


Akkoriban szerintem sok gyerek járt egyedül iskolába.


Ma tényleg igaz hogy ez szörnyű felelőtlenség volna egy szülőtől?


Az igaz hogy vagy 4x több autó jár az utakon de ha jól tudom kevesebb a baleset a biztonságosabb autók miatt.


Sokan azt mondják hogy akkoriban még teljesen más volt a világ, de nem részletezik hogy milyen értelemben.


Akkor most mi az igazság?



2019. jan. 3. 16:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
Gyula .. nem nagy város . Szathmáry Niki 1998.januárjában tűnt el 7 évesen ... 3 év múlva került elő a holtteste ... A mai napig nem tudják kitette .. Itt nem épp az autóktól kell félteni a gyerekeket ..
2019. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
Vác. A házunk egy sarokra az iskolától. Egy zebrán kell átmenni. Mégis, csak másodikos korban engedik a gyetekeket egyedül menni. Elsöben mindenkit el kell kísérni és értük kell menni. Ez az iskola házirendjében van.
2019. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%

Régen sem volt kevesebb aberált,m int manapság,csak akkor nem volt ilyen gyors az információáradat.Mamám mesélte,hogy ahol Ő lakott egy pedofil el akarta kapni Őket mikoremtek hazafele au iskolából.A fűben fekve bújteg a férfi,majd mikor közeledtek felállt és mondta Nekik,hogy ne szaladjanak el,nem akar Ő rosszat...Mamám 70 éves most,akkor olyan 8-10 éves lehetett.

Engem másik városba buszal elengedtek iskilába 6 évesen.A mai eszemmel,és hogy már van gyerekem felelőtlenségnek tartom.Énem fogom engedni gyerekemet ennyi idősen egyedül iskolába.Inkább mondják,hogy kinyalom a sejhaját,de az én gyerejem oda fog érni az iskolába és haza is fog érni.Kár kockáztattni,hogy betuszjolják egy kocsiba...

2019. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%
Enyém 9 éves de lehet 12 évesen se engedem majd egyedül. Nagyváros, faluból be, fõutak, nagyon rossz környék s gyerek is kóborolna, sajnos ha olyan napja van s elmerül a gondolataiban egy pillanat alatt lépne ki kocsi elé. 😳😞
2019. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
20%
10-14 Éves lányomat, és fiamat is visszük, hozzuk. Kisvárosban lakunk, és alapvetően mehetnének egyedül is. Ha csak rajtuk múlna el is engedném őket, mert akkor tudnának "bandázni" is. De én inkább nem kockáztatok, főleg, hogy nem muszáj kockáztatnom.
2019. jan. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk megyeszékhelyen önkormányzati rendeletben szabályozzák, hogy 12 éven aluli gyermek közúton, tömegközlekedési eszközön KIZÁRÓLAG nagykorú felügyelete mellett közlekedhet.

Egyéb kérdés?


Különben több iskolában ki sem engedik az alsó tagozatos gyermeket, csak olyan személynek, akinek a nevét előzőleg leadták az iskolatitkárságon.

2019. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy más világ van, el kell fogadni, kár példálózni, hogy "bezzeg a mi időnkben". Átalakultak a dolgok, 2019-et írunk, nem hasonlíthatjuk össze a 20-30 évvel ezelőtti világot a mai világunkkal. Iszonyatosan felgyorsult, megváltozott, nem lett rosszabb vagy jobb, egyszerűen más lett, és el kell fogadnunk, igazodnunk kell hozzá, a lehető legjobban alkalmazkodni.


Mellesleg olyan keveset vagyunk a gyerekkel, hogy én kifejezetten örülök annak a kétszer negyedórának is amit vagy én, vagy a férjem tölthet el vele iskolába menet.

2019. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
6%
2019. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Soktényezős ez a dolog.

A lányom harmadikos most, 9éves volt a múlt nyáron. Szeptembertől kezdett egyedül hazajönni délután.

Most változtattunk rajta és reggel megy inkább egyedül, így hamarabb hazaérek délután. Budapest, egyedül nevelem, más opció nincs.

Eddig bébiszitterrel oldottam meg, ő volt a segítségem, de nem győztem tovább fizetni.

Nem vagyok nyugodt. Pedig az iskola mellett lakunk.

És pontosan nem az önállóságával van a baj, hanem a beteg világgal.

Vettem neki telefont és mindig bejelentkezik.

Nálunk a suliban amúgy csak harmadiktól engedélyezett az önálló hazamenetel.

2019. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
48%

En is egyedul jartam, megyeszekhelyen. Nalunk is volt mutogatos bacsi, negysavos dfout, oult autosok stb. De en se ertem akkor most mit kell tulfelteni a kisiskolasokat. Amugy inkabb Budapestre jellemzo ahol azert lehet tenyleg a reggeli csucsban a bkv nem az idealis a 6-7 eveseknek. Es sokan a sulihoz nem tudnak elgyalogolni mert a szulok valahova tok mashova iratjak be oket nem a kozeli iskolaba.

Amugy en arra tippelek konnyebb a gyereket kidobni a sulinal semmint megtanitani neki hogy hogyan kell kozlekedni gyalogoskent, hogy hogyan nem allunk szoba idegenekkel, vagy hogy kell segjtseget kerni, no meg hogyan kell szofogadoan fegyelmezetten iskolaba menni es onnan eljonni.

2019. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!