Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom ki falun, egyszerűen...

Nem bírom ki falun, egyszerűen gyűlölöm, mi legyen?

Figyelt kérdés

Már nagyon kisgyerek korom óta vágyok el innen, mert gyakorlatilag egy dezodort nem lehetett megvenni itt...


Kész felüdülés volt a kollégium 14 évesen, már évekkel korábban elterveztem mindent, az első utam egy drogériába vezetett, nem ismert senki, voltak barátaim, lehetett moziba menni...


Aztán 17 évesen családi gondok miatt bejárós lettem 40 km-re, most azt szabták meg a szüleim, hogyha elvégzem az egyetemet elköltözhetek, de ez katasztrófa. Most az állandó áskálódás, pletyka, lejáratások. Mi az, hogy nem számolok be mindenkinek a faluban a vizsgáimról stb. Most nem azért, de nem normálisan kérdezik, meg "hogy hazudozok". Undorító, komolyan.


7.-ben is ezért vágytam el innen... Kibírhatalan.


2019. jan. 3. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Azt szabták meg, tudod ki ment volna vissza a kollégiumbol. Én is falubol menekültem pestre,nálunk még a templomba is el kelett játszani a szép családot,az nem volt gáz h mindkettő ivott verték egymást szeretőket tartottak,stb de ott ájatos manoskodni kelett kozben mindenki hányt tőlük..
2019. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nálam is hasonlò a helyzet.

Nem bìrom elviselni falun.

2019. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
83%
Ugyanez volt velem is, csak annak a neve város. 5500 lakos, cigány- és öregtelep. Se jó iskola, se egy rohadt könyvesbolt, se drogéria, 2 db nagy abc azt cső. Szinte menekültem gimibe a 40 km-re lévő városba, de én is bejártam. A lehető legtöbb időt töltöttem ott, bár nálunk családi gondok miatt nem lehetett tanulni, emiatt a késői busszal mentem mindig haza. Akkor már csak jövet-menet a buszmegbe láttak a helybeliek, ha kérdezősködtek, mondtam hogy nem érek rá és mentem tovább. Egyetemre tudtam én is csak elköltözni, azóta azt se tudják hogy ki vagyok. Annyit tudsz tenni, hogy ha faggatnak, lerázod őket, nem válaszolsz, ha a magánügyeidet firtatják. Lesz aki megsértődik de kit érdekel, ideje hogy észrevegyék magukat. Minél kevesebbet tudnak rólad, annál kevesebb alap lesz pletykálni. Az én szüleimnek is panaszkodtak hogy de nagy városi kanca (sic!) lettem, nem vagyok képes megállni velük beszélgetni az utcán. Hogyne, az első kérdés hogy kinek a lánya vagyok, a többi meg faggatózás anyám pénzügyi helyzetéről, hogy van-e barátom, meddig tanulok még, mikor szülök már, stb. hát kell ez a fenének. legszívesebben kitörölném az emlékeim közül azt a szar helyet.
2019. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

En is falun nottem fel es nekunk is "varos" a neve a nagy nepesseg miatt ahol ameddig a szem el lat cigany van.

Bolt van eleg sok de a falu masik vegeben,posta szinten.

Mindenki alkoholista, a polgarmesterunk egy szemet majom, tele van cigannyal a falu es nem a jobb fajtabol,tiszta retek minden mint egy nagy szemettelep.

En is elkoktoztem 1,5 eve es nagyon nem vagyom vissza

2019. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miénk is "város", aztán annyian sd laknak, mint egy faluban...
2019. jan. 3. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én falusi vagyok. Alig ismerem az itteni embereket az ötven év körülieket meg a fiatalabbakat se nagyon a középkorúakat valakinek emlékszem a Keresztnevére de amúgy ennél többet nem tudok róla mert nem igazán érdekel.

Anyukám szokott Rám szólni különböző helyzetekben hogy jaj mit szólnak a szomszédok ha meg látják hogy nincs ki takaritva az udvar például én meg mondtam óh gondoljanak amit akarnak annyira nem érdekel.

Megveszem ami kell az üzletből és jövök haza természetesen nem vagyok bunkó ha kérdezni akarnak valamit az idősebbek mert épp eszükbe jutott valami normálisan válaszolók a kérdésre aztán nyugodtan haza jövők.

2019. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Ja elnézést kérek 21 éves fiú vagyok mindjárt 22.
2019. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"most azt szabták meg a szüleim, hogyha elvégzem az egyetemet elköltözhetek"

Felnőtt ember vagy. Senki sem szabhat meg semmit, ha te magad nem akarod. Gondold át, hogy ilyen áron otthon maradnod lenne-e jobb, vagy elköltözni akár koleszba, akár bérelt lakásba (talán olyan áron, hogy a tanulás mellett dolgoznod is kéne). Aztán válassz, de ne panaszkodj, hiszen a saját választásod minden egyes nap.

2019. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Én is falun nőttem fel, és én is gyűlöltem hogy mindenki tud mindent mindenkiről, egy kumma magánszférája nincs az embernek. Én alapvetően Budapesti egyetemet választottam, és meg is mondtam szüleimnek hogy ott is kívánok későbbiekben lakni. Persze nem tetszett nekik sőt a mai napig azt hallgatom hogy miért kellett olyan messzire mennem, ők is meg a két testvérem a családjával ott laknak a közelükben vidéken, csak én mentem el messzire. Nem is bánom! Nincs több szomszédolás, nincs több pletyka. Férjemet itt ismertem meg egyetem alatt majd nem Budapesten, de Pest megyében vettünk házat, és itt született meg a fiam is. Boldogok vagyunk, és semmi pénzért nem mennék vissza vidékre. Ott semmi nincs, hiába lennének ott szüleim akik tudnának segíteni a gyerek körül de ennyi, munka nincs, vagy csak nagyon rossz kidolgozod a beléd kevés pénzért. Amit a férjem most dolgozik és amennyiért na olyat vidéken nem találnánk. Válassz nagyvárosi egyetemet, majd egyetem közben keress diák melót majd egyetem után szintén ott rendes melót és telepedj le. Nem kell falun letelepedni csak mert szüleid is ott vannak, hidd el.
2019. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
itt vagy meg?irj privit
2019. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!