Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én nem tartom ezt jogosnak?

Csak én nem tartom ezt jogosnak?

Figyelt kérdés

Anyámnak a kocsijának a muszakiját én áltam az 1. Féléves ösztöndíjamból és a diákmunkámbol (2 hónap)

bol és magamra semmit

se tudtam költeni aztán még a kocsira téligumi t is én álltam . Aztán most azért csesztet engem hogy új kocsit akar venni és száljak be. Miközben én is anyi mindent vennék magamnak és ez a utolsó évem szívesen gyülytenék magamnak egy saját kocsit .

Igaz az autót használtam is de tankoltam is. A diák munkás pénzért nem vagyok mérges mert a jogsimat ő álta. De kiakaszt hogy csomo pénz megford a kezembe de semmitse tudok venni. Miközben minden időm a tanulásra megy el de ha arról van téma hogy én magamnak akarók gyülytenni kiakad. És azt mondja hogy akkor gyüjtsek amikor dolgozom. De azt se mondanám hogy csorok vagyunk ő keres 160k at a bátyám adneki 50k és apám adneki havi 30 k , hitel nincs.mi a véleményetek hadjam magam?


2019. jan. 3. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, mit tanulsz, de a helyesírást még nagyon tanulnod kellene!
2019. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%
Lekell ülni megbeszélni. A havi 160k pedig nem egy jónak mondható fizetés.
2019. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Legelso :D Oriasi! Ott a pont!

Magyarorszag ..itt a dolgok nagy resze tenyleg nem jo, az emberek gondolkodasa alapjan ez csak annak valtozik aki megy innen:)

2019. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
El kell zárni a pénzcsapot. Komolyan balekok vagytok ő meg dőzsől.. Tudod ki pénzelné igy,inkább buszoznék de amiért én dolgozom élőskődő nő nem kapna egy forintot se,de nőtől ne várj mást jo tanács a jövődre nézve..
2019. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Hadjad ... ösztöndíj. Hm.
2019. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez a minimum. Bár nem a helyesírásodból ítéle, de gondolom már felnőtt vagy, ha jogsid is van. Tehát egész életében eltartott, fizette a jogsid, valószínű nem ezt állta életében először. 160K az semmi, a + 80K-val sem lesz annyival több, hogy gazdagok legyetek. Én anyám nem várná el, hogy amíg tanulok addig dolgozzak, hogy adjak neki pénzt. Elvégre nem azért szült engem, hogy eltartassa magát. De ennyit megtehetsz érte, hogy fizetsz néha ezt azt. Elhiszem, fiatal vagy és megvannak az igényeid. De te is használod a kocsiját, max beszéld meg vele hogy az maradjon a tiéd.
2019. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, nekem fura a felfogásom, de én a tanuló gyerekem diákmunkával megkeresett pénzét, vagy az ösztöndíját nem a saját autómra költeném, sőt, el sem kérném tőle.

Oké, ha használja az autót, tankolja meg magának, ennyit megtehet, de miért a tanuló gyereknek kell a szülő új autójába beleadni?

Normális helyen a szülő támogatja a gyereket, hogy minél könnyebb legyen neki az életkezdés, nem pedig elszedi a pénzt a saját dolgaira.

Egyébként sem kötelező autóval járni, ha ennyire nehéz fenntartani...

2019. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Normális helyen utolsó igen, de nem magyarországon van ahol a fizu egy nulla rabszolga a nép a politikusok meg hawaiznak milliokbol milliárdokbol,egy család meg két 3 kerestből is nyomorog..

58N

2019. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Egy ilyen helyzetben biztos nem szállnék be egy új kocsiba, ameddig a mostani biztonsággal használható!
2019. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Havi 240e-ből négy embert kell etetni-itatni-ruházni, ebből nem lehet ugrálni.

Én az új autó vételét nem érzem jogosnak, főleg úgy, hogy a meglévő most lett műszakiztatva és új gumikat is vettetek rá, így két évig legalább nem lesz vele előre várható extra kiadás.

2019. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!