Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ugyanúgy viszonyultok a...

Ti ugyanúgy viszonyultok a gyermeketekhez, ha már felnőtt?

Figyelt kérdés
Tehát, ha már mondjuk 25-30 éves, és beteg, és ti tudjátok, hogy beteg, aggódtok érte, szívetek szerint gondoskodnátok róla, vagy mivel már nem gyerek annyira nem aggaszt ez benneteket? Ha esetleg valami súlyos betegsége van, vagy valami miatt kórházba kerül, ugyanakkora az ijedtég, mint mikor gyerek volt, vagy azért ezek a dolgok változnak, ha már akár 25-26 éves?

2019. jan. 3. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem változnak, a gyerekem mindig a gyerekem marad még akkor is ha már felnőtt.A lányom 21éves de ugyanúgy aggódom érte amikor beteg,sőt gondoskodom is róla.Külön él,megvannak a saját dolgai,viszont attól ugyanúgy féltem mint amikor tini volt.
2019. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

25 éves a fiam, még velünk él. Ha beteg, akkor már nem megyek táppénzre vele, de gondoskodom róla. Csinálok egy nagy kancsó citromos teát. Készítek könnyű ebédet. Gyógyszert is elé teszem. Amíg dolgozom addig elvan ezekkel, és többnyire át is alussza a délelőttöt. Délután ha hazaértem, akkor újabb tea, ha kell viszek fel neki vizes borogatást stb.

A másik kérdésedre, hogy ugyanúgy aggódik az ember ha kórházba kerül.. nos igen. Amikor 22 éves volt a fiam , volt egy csúnya motor balesete. A kórházból hívtak fel, épp amikor dolgoztam. Ma sem tudom, hogy jutottam el balesetmentesen a kórházba. Órákig vártam a műtő előtt, és minden nap ott voltam ameddig lehetett. Amikor hazaengedték akkor otthon voltam vele még vagy 2 hetet. Mindegy mennyi idős a gyereked akkor is az a kicsi gyerek marad. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok ősanya aki csüng a fián..

2019. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan úgy.Néha az agyára is megyek ezzel :D Persze mikor beteg, nyilván jólesik neki a gondoskodás.Én alapból elég aggódós, tutujgatós anya vagyok, de ő már nem annyira igényli.
2019. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Szeretem támogatom,ha igényli,de nem telepszem rá, mivel felnőtt,nem erőszakoskodom,nem döntök helyette stb,igy nem menekül előlem mint sok szülőtől 200 300 km re aki a 30 éves helyett is megrágná a kaját is mintha óvodás volna..

58N

2019. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Máshogy. Elengedtem, élje a maga életét. És ő láthatóan hálás és értékeli, hogy nem szólunk bele az életébe. Az anyja persze "mélyebben" vájkál(na) a magánéletében, de ő sem szól bele a nőügyekbe, minden nőt szeretettel fogadott mindaddig, míg a nő ott nem hagyta, vagy bánatot nem okozott a fiunknak, mert persze onnantól egy riherongy lett mindegyik... Én, mint apja még ennyire sem szólok bele semmibe, csak ha kér tanácsot, véleményt, de azt is óvatosan teszem. Nem lehet megóvni az embereket saját maguktól, a világ iránti kíváncsiság okozta sérülésektől, balesetektől, melléfogásoktól. Az ember csak saját kudarcaiból tanul. Természetesen látogatom, amikor kórházban van, mert a visszacsapódó fallabda majdnem megvakította, amikor a karate edzés közben kiszakított vállizületét helyrerántották, amikor szintén edzés közben leszakadt térdi porcdarabot kiszedték a térdéből, hogy járni tudjon. És bármikor bármilyen segítséget kér, én megadom amit tudok, de nem kérdezek bele az életébe, mert szerencsére már itt van a 11 éves unokám.
2019. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem változik semmi. De már nem kisgyerekként bánsz vele, mert nem az. Az aggódás ezért más, mert muszáj tiszteletben tartani az ő önállóságát. Figyelni, hogy mi az, amire tényleg szüksége van, mi az, ami az én aggódásomból, és tutujgatásvágyamból fakad....

Érdemes önvizsgálatot tartani, és megkérdezni őt, hogy mire van szüksége, miben tudsz segíteni, mit szeretne ő? elmondani, hogy nem akarod túlfélteni, babusgatni, de számíthat rád. És nagyon figyelni, amikor elmondja ezeket? Aztán nem többet tenni... Hálás lesz, hogy felnőttként kezeli őt egy felnőtt. :)

2019. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!