Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minél hamarabb elszeretnék...

Minél hamarabb elszeretnék költözni, hogyan? Lehetséges egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam jól itthon, maga a légkör mérgező számomra. Már egészen kicsi korom óta így érzek, nem tudom az én életstílusom összeegyeztetni a szüleimével, ha megpróbálom, akkor nem tetszik legfokepp az apamnak, folyamatosan "lelki terrorban" tart, megjegyzéseket tesz mindenre, főleg amikor iszik, nagyon bántó tud lenni, és ez borzasztóan fáj, de csak azért mert nem értem hogy lehet valaki ennyire sértő bárkivel is, főleg a saját lányával. Mikor meg nem iszik, akkor teljesen normális, nem beszél tul sokat, ha meg beszelgetunk, akkor rendesen beszelgetunk, de meg sosem olelt meg, nyomott volna egy puszit az arcomra stb.. Olyan akkor mintha 2 normalis ember beszelgetne, akiknek amugy semmi koze egymashoz. Januarban toltom a 18-at,ultolso eves vagyok a gimiben, egyetemre tervezek menni, meghozza Budapestre, ami kb 200 kilometer, nem igazan latom a jovom itt, foleg ebben a legkorben. Van 2 testverem akik kisebbek nalam, imadom oket, mi nagyon jol elvagyunk, es szeretjuk is egymast. Anyukamat is szeretem, de egyreszrol utalom is hogy hogy volt kepes egy ilyen emberrel osszekotni az eletet, meg meg raadasul gyereket is szulni neki, akinek amugy egy jo szava nincs semmihez, es rettentoen pesszimista egy alak. Pénzugyileg tamogat, kifizette a kb 300 ezres jogositvanyomat, minden megtett, ezert is rosszul erzem magam hogy utalom, de akkor en egy halatlan kolyok vagyok? Nem tudom megis hovatenni. Rolam tudni kell hogy nagyon erzekeny ember vagyok, hamar meglehet bantani. Nem tudon ni legyen pesttel kapcsolatva, a diakhitelen gondolkoztam, hogy majd ha befejeztem az egyetemet akkor visszafizetem. Mert biztos vagyok benne hogy 450 pontot az eletbe nem gyujtok ossze. Már csak azt várom hogy valami herceg feher lovon megmentsen😅😅 Komolyra forditva a szot, nem tudom mégis mi legyen, mit tennetek a helyemben? Ha valaki azt mondana hogy beszeljem meg vele, akkor azt inkabb le se irja, mivel szerintem nem lehet megvaltoztatni valakinek a szemelyiseget csak ugy a semmibol. Ugy erzem ha elmennek, akkor cserben hagynam oket, de ha maradnek, akkor meg az en eletem tennem tonkre, meg a lelki eletem varat dontenem romokna.

2019. jan. 3. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anno 18 és fél évesen intettem byt az agressziv alkohlista családomnak,nálunk apám agressziv volt de akkor legalább foglalkozott velem ha érted,anyám is piás lett melette én is utáltam h diplomás nőként hova süllyedt,elmentem két sport táskával ,vonatra szálltam és pesten le,aludtam utcán igen munkászszállon laktam egyetlen nőként,aztán haveroknál kanapén matracon,majd albérlet,ma már saját lakásunk van,az elején minden munkát bevállaltam kivéve kettőt,kutyát sétáltattam,nőként 40 kiloval havat lapátoltam,zsákokat cipeltem,dolgoztam ujságkihordoként,pékségben,pincérként,konyhány,takaritottam ,gyerekre vigyáztam,melette tanultam,ma már mentőtiszt vagyok,és csecsemős gyeremekosztályos főnővér. Akarnod kell,tenni érte és menni fog. Nem könnyű. Semmiképp se férfihoz menj,nem éri meg csöbörből egy vödörbe rossz kapcsolatba lépni hogy otthonrol leléphess,mondom ugy h én sajnos én is beleléptem egy bántalmazóba az elején,talán a családi minta miatt is,de kijöttem. Kitartás.

40N

2019. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Azt írod, hogy már gyerekként tudtad, hogy nem szeretsz otthon élni. Akkor miért most 18 évesen kapsz a fejedhez?

Én 13 éves korom óta terveztem, hogy 18 évesen ahogy a törvény engedi lelépek az alkoholista családomtól. Nekem nem fizették ki a jogsit, én helyette verést kaptam. De 13 éves korom óta tudatosan készültem arra, hogy egyszer elmehessek. 14 évesen visszavittem a sok üveget, amiért kis pénzt kaptam. Eldugtam. Átmentem idős szomszédokhoz, hogy kis zsebpénzért cserébe kitakarítok, elmegyek bevásárolni nekik stb. 17 évesen vasaltam, és mostam is nekik. 16 évesen minden nyáron elmentem dolgozni, volt hogy hajnali 3 órakor már a piacon pakoltam a virágokat. Nem voltam kitűnő tanuló, nem voltam jó az idegen nyelvtanulás terén sem, mégis történelemben segítettem kisebb diákoknak.. Ha ne adj isten kaptam szülinapra vagy karácsonyra a nagyszüleimtől pénzt, azt is eldugtam. 5 éven át spóroltam, és dolgoztam. 18 évesen lett annyi pénzem, hogy az ajtót becsapva kiléphessek a nagybetűs életbe. Szobát béreltem, és szakmunkás vizsga után dolgoztam. Később estin leérettségiztem..Boldogultam..

Te csak most kapkodsz, így ok esélyed nincs. Jelentkezz egy egyetemre, és pályázz meg a kollégiumot. Egyetem mellett sokan diákmunkáznak, neked sem ártana. Vagy korrepetálj, vagy menj takarítani part time munkába. Ha akarod igényelheted a diákhitelt is.

Bevallom így olvasva, hogy voltaképpen elvagytok, és kifizetett 300 ezres jogsit is. ( mondjuk miért ennyi? Én tavaly tettem le, és jó ha 150-be került, vagy annyiba sem) neked fele annyi panaszra van okod, mint azoknak akiket vernek, aláznak az alkoholista szülei.

2019. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb:) Utolsó sajnálom hogy neked így alakult az életed, ezt senki nem érdemli meg! Rá még sohasem emeltek kezet, de megmondom neked őszíntén van mikor 2 pofon jobb mint pár szó a lelkednek ami nem esik jól. Nem csak most kezdek el kapkodni, de 13 évesen mégis mit csinálhatok azon kívűl hogy gyűjtöm a pénzt, attól a problémák és az érzések még ott vannak:) nem biztos ha van pénz, akkor az embernek semmi gondja,baja

Elsőnek,köszönöm a válaszát, nagyon motivalo amit leirtál kedves első, szép példa arra hogy nem szabad sohasem feladni:)

2019. jan. 3. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Levelezőn mész egyetemre és el mész mrkibe, kereskedelembe dolgozni fél mogyoróért. Egy albérletet bp-n sajnos nem fogsz tudni kifizetnibennyiből. De csak így van esélyed.


Vagy nappalis, koleszos leszel és anyádék tartanak el (ha akarnak). És szinte csak a szünetekben jársz haza.


Diákhitelt SOHA nem vennék fel. Belegondoltál, hogy milliós tartozással jössz ki az egyetemről? Én fizetősön vagyok, minden szemeszterre össze spórolom a tandíjamat (levelező+főállás)


25/N

2019. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!