Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem utálja az új páromat,...

Ciccmacsek kérdése:

Gyerekem utálja az új páromat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elváltam, a gyerek 2 éves volt, kis egyedüllét után összejöttem a jelenlegi párommal, akivel már 4. éve együtt vagyunk. A gyerek hol szereti, hol nem (vélelmezem a háttérben kap egy kis "segítséget" ehhez), de újabban rettentő csúnyán beszél vele, utasítja, h. költözzön el, trágár szavakat használ. Azt akarja ,hogy újra együtt legyünk az apjával és gyakorlatilag már oda jutottam, hogy feladom az egészet, az új párt elküldöm és leszek egyedül, v. max újra megpróbáljuk a gyerek apjával. Kész vagyok, mindent megpróbáltam, attól félek, hogy erre a gyerek megy rá lelkileg. Teljesen tanácstalan vagyok. A gyerek apjával barátok vagyunk, talán ezt is felérheti a gyerek. Nem utálom őt, sőt jókat beszélgetünk. Nem tudom, mit kéne tennem.

2019. jan. 4. 12:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet, hogy a mostani párod nem jól csinál valamit? Esetleg nem tud tenni valamit azért, hogy a gyerkőc jobban kedvelje? Netán ez az erős ellenseznv kölcsönös?

Szóval sok kérdés van és itt mindenképpen az új párod az, akinek alkalmazkodnia kell. Természetesen reális kereteken belül.

Én is most készülök "beépülni " férfiként egy ilyen családba. Tisztában vagyok vele, hogy nem én vagyok az első a sorban és hogy több szívet is meg kell hódítanom. Ha nekem azt mondaná a gyerek, hogy költözzek el, erős kudarcként élném meg.

2019. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, neked mindegy hogy kivel élsz, laksz együtt?
2019. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Most hany eves a kicsi? 2 volt amikor valtatok de mennyit voltal vele kettesben elvaltkent?

Ne add fol en hasonloan jarzam. De 3 volt valaskor 5 az uj parnal es nagyon kell meg most is figyelni es hasonloakat mond. Ne aggodj elmulik.

Ezeket tegyed:


KÖVETKEZETES VAGY.

- sose engedd hogy az uj paroddal csunyan beszeljen mindig szolj ra nem szabad, senkivel se szabad

- figyelj nem a parod kezdi e a gyerek ugratasat biztos nem piszkaja e vagy nem mast enged e neki mint te

- ha apjat hianyolja azt akarja vele legy mindig ugyanazt szajkozd apa es anya mar nem tud egyutt elni de teged mindk

2019. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ha szereted a párodat és ő is titeket, és jól bánik a gyerekkel is, akkor ne engedj a gyerek zsarolásának. Igen, könnyen meglehet, hogy az apja fúrja, hogy miket mondjon, hogy viselkedjen, főleg ha néha normálisan is viselkedik.

Egy 4 éves gyerek eszén nem nehéz túljárni és ezt ki is használják sajnos. Te annyit tehetsz, hogy megkérdezed, hogy apa mondta-e, hogy így viselkedjen, aztán beszélsz vele.

Azt ne hagyd viszont, hogy mindenkit elmarjon mellőled a gyereked, mert akkor te sosem leszel boldog.

2019. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
99%

Folyt kov.

De teged mindketten nagyon szeretunk. Es ezt egyutt dontottuk el apaval hogy kulon lakunk. Mindig mondd hogy kozos dontes ugyanazt akartatok ot ugyanugy szeretitek. Lassankent fel fogja fogni.

- legyen sajat kis kulon idotok mert valojaban legtobbszor feltekenysegbol fakad az egesz megszokta kettesben voltatok most az uj par mindegy hany eve vagytok vele megiscsak idegen es ot kifurta.

Amig kicsi addig nem nagyon tudod elmagyaazni neki a feltekenyseget.

Egyszeruen legyen egyertelmu mikor van a ti kis kettes vilagotok pl minden penteken egyutt mentek valahova vagy jatszol vele egy orat a szobajaban...es a paroddal is valahogy hagyf kettesben. Nekunk az segitett sokat hogy lett olyan program ahova az uj parom es a gyerek kettesben mentek. Es akkortol kezdodott a haversag is fokozatosan.

2019. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Ha indokolatlanul bánik így a pároddal, ne hagyd!

6 volt a lányom mikor váltunk, 9 mikor jött a párom.Tehát 3 év telt el, nem ugráltam, nem volt havonta új apuka.

A gyerek még mindig azt akarja, hogy menjünk vissza az apjához.

Utálja a páromat.Én nem engedem, hogy csúnyán beszéljen vele.De azt sem, hogy a párom nevelje.Ami a gyerekkel kapcsolatos, abban én döntök.

A párom rendes, kedves, jófej, de nehéz szeretnie a gyereket így, amit megértek.

Az apa nem beszéli tele a fejét, ezt tudom.

Napi kapcsolatban van a gyerekkel, akkor találkoznak amikor akarnak.

Heti szinten hallgatom, hogy elköltözik apához, vagy a "Józsi" költözzön el.

Utálok már villámhárító lenni....

Apjával nem fogunk kibékülni.

Egyedül nem akarok lenni.

Nagyon megválogattam, hogy kit engedek be az életünkbe, de szerintem mindenkit utálna, bárki lenne a párom.

Rohadt nehéz...sokszor én is azt gondolom, hogy jobb lenne emiatt egyedül...hogy önzés ebben a helyzetben maradni.

De áldozzam fel az életem?Nincs rossz dolga a gyereknek, normálisan élünk.

Szóval nehéz.Így is az, ha egyedül lennék is magyon nehéz lenne.

2019. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem a gyerek a főnök.
2019. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
8%
Miért nem maradtál együtt a gyerek apjával,mindketten tarthattok szeretőt,mi is így tettünk,de felneveltük őket normálisan. És ezt nőként írom. :)
2019. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem ragaszkodsz ezek szerint a párodhoz, ha csak így le tudod írni, hogy az új párt elküldöm...

Ha nem fájna az elvesztése, tényleg mi a francnak is van ott? Ne fecséreld se te az idődet olyasvalaki mellett, akit 4 év alatt sem tudtál igazán megszeretni, se az ő idejét ne rabold, mert ha szabad lenne, kereshetne másik nőt.

2019. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Íme a nárcisztikus személy gyerekként. Csak saját maga érdekli, nincs tekintettel még a saját anyjára sem, zéró empátia, emellett kontrollálhatatlan, hiszen mindketten birkaként tűritek, hogy parancsolgasson meg csúnyán beszéljen egy felnőttel.

Azért remélem, a párod minél előbb kirakja a szűrödet a neveletlen gyerekeddel együtt, főleg, hogy már olyanokat kavarsz a háta mögött, hogy újra összejössz az exeddel.

Lehet leszavazni, hogy ilyeneket írtam egy "ártatlan" kisgyerekről 😂😂😂

2019. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!