Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Barátnőm 16 éves el vetethet...

Datruth kérdése:

A Barátnőm 16 éves el vetetheti a gyereket vagy nem?

Figyelt kérdés

A barátnőm 16 éves,én 19. ő saját döntése szerint elvetetheti a gyereket vagy nem?

milyen beleszólása van benne a lány annyának?

és nekem?

(én is a szüleimnél élek és ő is)

a barátnőm ő nem tudja még pontosan hogy meg szeretné e tartani vagy sem,

én nem szeretném.

a barátnőm annya viszont igen.

(körülbelül 1 hónapos lehet)



2019. jan. 5. 12:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%
A védekezés gondolom eszetekbe se jutott. Ugrott a jövőtök. Gratula...
2019. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Elvetetheti. Ha anyuka vagy apuka nem írja alá a papírt, akkor a gyámhatósághoz kell fordulni. Neked semmi beleszólásod nincs jogilag.

Mi az, hogy kb. 1 hónapos lehet? Miért nem védekeztetek? Menjen orvoshoz, mert ha kicsúsztok az időből az gáz.

2019. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
Az ő anyja beleszólhat, igen,de nem kėnyszerítheti. Viszont ha nem veteti el, akkor lehet lesz cirkusz... Fel kell nevelni egy gyereket ahhoz lóvė kell. Szal ha a szüleitek nem segítenek (ok te mehetsz nyugottan melózni) esetleg el is pateroljak a csajt gyerekkel akkor kutya vilag jöhet. Főleg ha majd nem is maradtok együtt.
2019. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

"A Barátnőm 16 éves el vetetheti a gyereket vagy nem?"

Igen, de kell a szülei beleegyezése is.


"A barátnőm 16 éves,én 19. ő saját döntése szerint elvetetheti a gyereket vagy nem?"

Ig3n, de kell a szülei beleegyezése is. Ha ők nem akarják, akkor a gyamhivatalhoz kell fordulnia, ők felülbírálják a szülő döntését.


"milyen beleszólása van benne a lány annyának?"

Engedélyt kell adnia rá.


"és nekem?"

Semmi beleszólásod nincs

2019. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Még egy "felnőtt" aki azt hitte gólya hozza a gyerekeket...
2019. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%

Senkinek nem jutott az eszébe,hogy védekeztek,de esetleg kilyukadt a gumi és későn vették észre? Mert azért nem egy ilyen eset van. Vagy vannak más balesetek is mikor az ember védekezik és nem sikerül.

De van olyan eset is (persze ide is tartozhat a kérdező),hogy ő azt mondta "majd kiveszi mielőtt elélvez" gondolván az elég. Nem,nem elég.

Az anyja engedélye kell rá,ha nem a gyámhatóság felül múlhatja őket.

Neked 0 beszólási jogod van.

Azért azt ajánlom ha megtartásra kerül sor te is szépen segíts be és ne lépj csak úgy le. Te jogilag felnőtt vagy és dolgozhatsz a lány meg még csak gimis lehet. Szóval annyi tököd legyen ha gyerek megmarad,ne tedd tönkre egyikük életét se.

2019. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%
Szívből gratulálok apuka! Fizetheted majd a gyerektartást. :) Remélem legközelebb húzol gumit ha nem akarsz gyereket.:) Jaaa, az biztos kényelmetlen. Hát akkor, ilyen az élet hapsikám!
2019. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Eletetheti. Ha a szülei nem engedélyezik, akkor a gyámhatóság megteszi helyettük.

Ha még nem sikerült döntésre jutnotok, akkor lassan elkéne kezdeni komolyan elgondolkodni a témán, mert jogilag 11+6 napos terhességi korig lehet elvetetni a gyereket és nem kis procedúra. Védőnőhöz is többször el kell menni és a műtéthez a vizsgálatokat is intézni kell. Ezek nem mennek egy nap alatt.

Üljetek le közösen és higgadt fejjel beszéljétek át a lehetőségeket.

2019. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
11%
hát azért bebszna ha a kérdező nem dönthetne. Bár abban az országban ki tudja.... Beszélj a barátnőddel nagyon gyorsan!
2019. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%
Igazán kellemetlen szituáció. Vagy megtartjátok, de abban az esetben - ahogy már írták előttem is - a jövőtöknek annyi, szenvedhettek a felneveléssel. Sokkal jobb döntés volna elvetetni, amíg még el lehet.
2019. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!