Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek ítélné a bíróság?

Kinek ítélné a bíróság?

Figyelt kérdés

Csak a konkrétumokat írom, es köszönöm szépen nem kérek a minek szültél ilyen embernek stb válaszokból, van így is elég bajom. 5 hónapos kislányunk, csak anyatejes. Az apukával úgy összevesztünk, hogy 3szor megpofozott...

Nem szeretnék vele maradni már, de azt mondta ha kell fizet 10 milliót de én soha többet nem láthatom a gyerekem. Sajnos övé a haz is, nekem albiba kéne mennem. Viszont szoptatom a lányom...

És nem először ütött meg. Ítélhetik neki így is, csak azért mert van pénze?



2019. jan. 5. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem vagy drogos, alkoholista, nem veszélyezteted a gyereked, akkor kizárt, hogy neki ítéli. Pénz ide vagy oda. Ha tudsz hová menni a gyerekkel, a szülőkhöz, albérletbe, rokonhoz, és tudod etetni, ruházni, akkor sima ügy.
2019. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Elvileg kizárt, hogy elvegyék töled, hacsak nem vagy drogos vagy alkoholista.

Ha elmentél volna látleletet vetetni, amikor megvert, akkor adott esetben a láthatástól is eltiltják.

2019. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem iszom, nem drogozom, mégcsak nem is dohányzom ( mondjuk ő sem )

Annyira nem vert meg, csak pofont adott mindig. Tehát nyoma úgy nincs, meg én ( vele ellentétben ) nem szeretném, ha nem láthatná, hiszen imadják egymast és szüksége van az apjára is. ( őt nem bántaná szerintem soha ) Meg jó apa, csak a kapcsolatunk nem megy már együtt...

2019. jan. 5. 13:48
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Ismerek olyan anyukát akitől váláskor elvették a gyereket és apukának ítélték oda. Az ok annyi volt, hogy addig ők is apuka házában laktak és anyuka csak albérletbe tudott volna menni, de a gyereket nem lehet kiszakítani a megszokott környezetéből. Más indok nem volt, mert mindketten dolgoztak és ugyanannyit is kerestek. Viszont itt a kislány már 5 éves volt.


Szóval nem lehetetlen, hogy egy anyától elvegyék a gyerekét, de egy 5 hónapos kisbabát kizárt dolog, hogy elvegyenek. Ha stabil anyagi helyzetben vagy, van hol laknotok akkor esélytelen, hogy az apuka kapja a gyereket. És nem a szoptatás miatt, mert ez ilyen esetben pont nem indok.

2019. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

A tanácsom szintén bántalmazott nőként:

Először kiabálás, lelki terror, aztán pofon lesz, aztán jön a többi is úgy, hogy nyoma marad...veheted törvényszerűnek! Tudom milyen iszonyatos kényszer-kapcsolatban, kényszer korlátok között élni/maradni valakivel...mert muszáj, mert anysgi függés van, gyerek van, ővé a ház/lakás stb. (én is hasonlóban élek 3 éve, pedig az én lakásomban vagyunk de nem tudom kitenni)


Borzasztó dolog és csak az érti aki átélt már ilyet! Nem jókedvéből van senki egy ilyen viszonyban...főleg ha semmi kivülről jövő segítsége.


Mérd fel a helyzeted, van hová menned szülő, barát, rokon?

Ahová mész tudja a címet?

Van bármennyi kis pénzed/tudsz e szerezni?

Amint folt lesz rajtad azonnal látlelet. Nos a pénz sok mindenre jó, jó ügyvédre, biró megkenésére...aki mást mond hülye! De ha eltudod tartani magatokat, nem iszol stb elvenni nem tudja tőled. Viszont a közös felügyeleti jogot elérheti, és 2 hetente láthatással sem fogja szerintem beérni...ergo neked se

ártana 1 ügyvéd.

2019. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
A magyar bíróságok főleg az anyának ítélik a gyereket. Vannak esetek, amikor nem. Ez tény, de akkor nagy 'gubanc' kell hogy legyen az anyával.
2019. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem hogy egy ilyen pici gyereket elvesznek az anyjától, pláne hogy anyatejes még.
2019. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Egy kérdés voltak jelek a gyerek előtt is az erőszakra,mert ha igen nincs több kérdésem.
2019. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
97%

ma 15:01-es "Egy kérdés voltak jelek a gyerek előtt is az erőszakra,mert ha igen nincs több kérdésem."


Elöször is nem tudom, MIÉRT van egyáltalán kérdésed - mivel a kérdezönek MOST semmit nem segít, akármi is a válasz!

Másodszor, ha a gyerek elött olyan "jelek" voltak, hogy néha összevesztek és akkor kiabált az apa - ez nem jel, a legtöbb kapcsoaltban elöfordul hangos veszekedés, de ezt "eröszak jelének" venni ostobaság és ha emiatt nem vállalnának a nök gyereket, akkor mßeg tizede ennyi gyerek sem születne.

Ugyanis a kiabálás LEHET eröszak jele is ugyan, de a LEGTÖBBSZÖR nem az, hanem egyszerüen csak rossz fajta stresszkezelés, aminek folytatása nincs.

2019. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!