Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » ELköltöznétek vagy tűrnétek a...

ELköltöznétek vagy tűrnétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal nem olyan a kapcsolatom mint ahogy kellene. Míg apám élt addig más volt minden. Azóta 12 év eltelt, én idén már 20 éves leszek. Anyu élettársával van egy külön házban de közben haza is jár. Nekem lett kapcsolatom, barátom most költözne albérletbe és munkát keres jelenleg, mellette pedig hétvégente képzésre fog járni. Mikor barátom itt tölt pár napot majd hazamegy, utána anyu mindig jön a szövegeléseivel. Nem akarja látni rendszeresen, oldjuk meg a dolgunkat, egyyzer azt mondta nem költözök el, máskor azt hogy mehetek nem érdekli. Nem főz, mert utálja. Mamámmal élek, együnk azt amit találunk maradékot. Ha főz, akkor is a másik háznál és csak kimért adagokat hoz dobozba. Mindig nézi ki mennyit hol és mikor evett. Engem is gyerekként kezel, kerestem pénzt nyáron és azt is elzárta előlem met hogy én "nem értek hozzá". Kijelentette hogy ő nem cseléd, szolga. Senki se bántja, még is ilyeneket gondol. Hozzám se szól normálisan. Ha házimunkát csinálok is leszidás van. Főzni-sütni nem is engedett sosem, mert a főzés büdös, és miért kínlódjak a konyhában. Barátom előtt elmond mindenfélének, mint aki leakarná beszélni rólam. Legutóbb is úgy mondta, hogy "ez megint ezt meg azt csinálta"..véletlenül se mondta volna hogy "ő". Anno 16-18 évesen dolgozott, tőlem elvárná. De csak diákmunka jöhet szóba mert tanulok. Keresztanyámnak szokta mondani, hogy nem a barátommal van baja hanem velem s hogy ehhez már túl idős. Baja volt az is hogy nem itthon töltöttem a szilvesztert. Kollégiumot is miatta hagytam ott mert az is bajára volt neki mert nem tud elengedni. 55 éves. Azon gondolkoztam, hogyha tanulás mellett (felnőtt képzés) eljárnék diákmunkára dolgozni akkor barátom mellett lehetnék egy albérletben esetleg abban a városban, ahol az iskolám is van és a munkája is lenne. De anyám szerint eltartott k***a lennék. Nincs lehetetlen, tudom nehéz lenne nagyon de mindent meglehetne oldani. Van egy bátyám, aki ha hazalátogat akkor van rendes étek. A menyasszonyát anyám soha nem piszkálja, mindig vinnyog meg ujjong mikor itt van.

Véleményt, tanácsokat szeretnék kérni, mert élhetetlen már ez a helyzet. Köszönöm, aki bármilyen jó szándékú tanáccsal ellát és fordítana rám időt.



2019. jan. 6. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Azt hittem 12 éves vagy
2019. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy nem tűrnék tovább.Lehet,hogy felnevelt még úgyis,hogy közben megnehezítette az életét a sors,de már felnőttél.Saját életed van,saját tervekkel amikben ő csak hátráltat.Attól mert a barátod besegítene nem leszel eltartott K...Én a helyedben költöznék.
2019. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

A korából ítélve megkeseredett klimaxos banya. A bátyáddal vs. veled való viselkedéséből ítélve pedig a tesód jobban szereti.

Hagyd a fenébe a mártír, mérgező, megkeseredett, kontrollálló anyád.

2 gyerekes 50N

2019. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Felnőttképzésen diákmunka? Mesèlj még! :D
2019. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Ez nem anya az nem járkál faxikohoz és nem a mama neveli a gyerekét,ez k va,ezért káz le mert ő is az,de ma ezek a nők vannak többségbe. Menekülj..
2019. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt hazaköltözni a koliból.

DE! csak akkor költöznék össze a barátommal, ha

- megérett rá a kapcsolat

- ki tudod fizetni a részed

Ha valamelyik nincs meg, akkor inkább a koliba mennék vissza.

2019. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a bátyád otthon volt,vele milyen volt a kapcsolata?

Amúgy én is költöznék inkább. Lehet,h javulna a viszony köztetek. Tudod,lehet,h néha jobb távolról szeretni,mint közelről útálni valakit.

És mi lenne a nagymamáddal? Ő el tudja látni magát?

2019. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!