Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérnek tőlem tanácsot, majd...

Kérnek tőlem tanácsot, majd juszt is az ellenkezőjét teszik - miért jó ez a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Mindig ezt csinálták, de most az elmúlt 1-2 hónapban egyszerre hallgatom mindkettőjüktől a panaszáradatot, úgyhogy kicsit besokalltam.

A történet a következő: édesanyám okosórát, édesapám pedig telefont szeretett volna venni magának nemrégiben. Nekem van mindkettő, mindkettővel maximálisan elégedett vagyok.

Az órát lassan 1 éve használom, imádom. Anyukám kérte a tanácsom, hogy milyet válasszon magának, megadta a prioritásokat (ne kelljen gyakran tölteni, működjön úgy is, ha messze van a telefontól). Én mondtam neki, hogy az a típus, ami nekem van, pont tökéletes erre a célra, másfél-két hónapot bír egy töltéssel, és ha az utcafronti emeleti szobámban hagyom a telefonom, és én a ház mögötti kertben vagyok, akkor se szakad meg a kapcsolat. Nagyon megörült az ötletnek, megköszönte a tippet, majd pár nap múlva hazaállított valami teljesen más órával. Azóta hallgatom a panaszkodást, hogy néhány napot bír csak egy töltéssel, és ha a telefonja a szomszéd szobában van, akkor már szétkapcsol az egész, emiatt MINDEN NAP panaszkodik nekem többször is, meg jön azzal, hogy csináljak már vele "valamit".

Édesapám szintén hozzám fordult telefon-ügyben, kérdezte a véleményem, kölcsönkérte a telefonom hogy megnézegesse, dicsérte hogy mennyire tetszik neki, meg hogy másoktól is jókat hallott róla, erre egyik nap küldi a fotót, hogy vett új telefont, persze nem olyat, amilyet mondtam, hanem ugyanannak a modellnek az újabb verzióját, amivel évek óta szenved és gyűlöli. Tőle is napi szinten hallgatom, hogy hogy lehet ilyen szemetet gyártani, ez nem működik, az nem jó... Eleve hallgathatott volna rám, de azon túl szerintem a konkrét készüléknek, amit megvett, valami baja van, de hiába mondom neki, hogy küldje vissza amíg garis, nem teszi, inkább csak szidja.


Ez csak két példa, ami éppen most aktuális, de sok mindennel eljátsszák; kikérik a véleményem, utána csakazértse azt teszik, majd utána nekem panaszkodnak.


Másnak is ilyenek a szülei?


Ha kérdeznek, utána miért nem hallgatnak rám?

Ha úgyse hallgatnak rám, miért kérdeznek?

Ha tudják, hogy én eleve elleneztem az adott dolgot, miért nekem panaszkodnak, miért tőlem várják - utólag - a csodát, a megoldást?

Mi ebben a jó? Miért csinálják?


2019. jan. 7. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg nem állnak úgy anyagilag, ahogy te és ők ennyit engedhettek meg maguknak.
2019. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Miért nem tőlük kérdezed meg?

Miért nem mondod meg nekik, hogy nem adsz tanácsot, mert úgysem fogadják meg?

2019. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

kérdés-zápor

"Másnak is ilyenek a szülei?"

Nem, hacsak nem vagyunk testvérek, mindenkinek más és más szülei vannak.

"Ha kérdeznek, utána miért nem hallgatnak rám?"

Mert nem tudják, Te vagy Ó, Kérdező! a bölcsek bölcse. Taníts minket is, efendi!

"Ha úgyse hallgatnak rám, miért kérdeznek?"

A remény hal úszik, úszik.

"Mi ebben a jó? Miért csinálják?"

Ebben nincs jó.

A technika kétélű, van benne ördögi erő is. Függővé váltak, ami többek közt azt jelenti, nem tudják az értékeket helyükön kezelni.

Vidd el őket az újpesti "egyelek+" "modern étkezdébe" (az áruház mellett van, Árpád út 62) Azonkívül, hogy jól főznek, gigantikus adagokat adnak a falra tett kis táblán ki van írva:

WiFi nincs!

Beszélgessetek.

2019. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1

SOKKAL jobban állnak nálam anyagilag, és amiket vettek, azok végül még drágábbak is voltak, mint az általam ajánlott termékek.


#2

Gondolod, hogy nem kérdeztem már őket az évek során? Egyszerűen nem tudnak válaszolni.


#3

Ez elég fura válasz, szerintem nem értetted meg, hogy mi a kérdés lényege. Szó sincs függőségről, meg bölcsességről, meg ilyenekről.

Az meg, hogy mindenkinek más és más szülei vannak, nyilván igaz, de ettől miért ne lehetnének közös jellemvonások? Vannak olyan tulajdonságaik, amik több szülőre is jellemzőek...

2019. jan. 7. 11:41
 5/16 acelsziv ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Ez a "majd én tudom" mentalitás.

Ha megint panaszkodnak, csak higgadtan kérdezz vissza.

"Megkérdeztél előtte?"

"Igen"

"Mondtam, milyet vegyél"

"Igen"

"Azt vetted meg?"

"Nem"

"Akkor innentől ne nekem panaszkodj"

2019. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

de értettem, mit zokogsz, csak nem úgy, ahogy te szeretted volna...


"Az meg, hogy mindenkinek más és más szülei vannak, nyilván igaz, de ettől miért ne lehetnének közös jellemvonások? Vannak olyan tulajdonságaik, amik több szülőre is jellemzőek..."


És? akkor az a megoldás a problémákra, hogy itt közösen szidunk valakiket (anyós/sógor/szülő/testvér/szomszéd stb- ahogy ez a gyakorira jellemző) itt soroljuk a közös hibákat?

Üljetek le és beszélgessetek. Ne legyél fölényes és lekezelő, mert nem te zrtad a lószrt, csak azt hiszed.

2019. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5

Hasonlóval próbálkoztam, de lepereg róluk. Mármint akkor éppen abbahagyják a panaszkodást, de amint legközelebb beszélünk, újra rákezdenek.


#6

Nem, nem érted, láthatóan. Hol írtam, hogy szidni akarok bárkit?

Na jó, akkor leírom részletesebben, bár azt hittem, elég egyértelmű: Hátha van itt valaki, aki találkozott már ilyen jellemű emberrel (akár szülővel, akár mással) és esetleg tapasztalatból tudna valami tanácsot adni, mit lehet kezdeni egy ilyen szituációval, hogyan lehet az ilyen emberekre hatni.

Mi fölényes és lekezelő egyébként a kérdésemben?

2019. jan. 7. 13:03
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
És most boldogabb vagy, hogy mindenki szidja a szüleid?
2019. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

Miért, ki szidta őket?

2019. jan. 7. 17:10
 10/16 A kérdező kommentje:

Mi lett ebből az oldalból?

1-2 éve nem jártam itt, előtte voltak normális válaszok, segítőkész emberek. Mostanra csak a rosszindulatú, szándékosan értetlenkedő trollok maradtak?

2019. jan. 7. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!