Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt édesanyám?

Miért csinálja ezt édesanyám?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, de rájöttem, hogy a szak, amit választottam teljesen hidegen hagy. Szeptemberben egy teljesen más irányú szakra szeretnék járni, ahova le is adom a jelentkezésemet. A problémám az, hogy édesanyámnak mikor ezt közöltem, hogy csalódtam és egyáltalán nem nekem való és nem is megy ez a szak, azóta nem beszél velem. A vizsgaidőszakot elvégzem, megcsinálom a vizsgáimat, de a 2. félévet nem szeretném folytatni.

Bátyám 3 éve ugyanezt tette, őt támogatta, mondta neki, hogy tényleg nem neki való... velem miért teszi ezt?

Nagyon jó kapcsolatunk van/volt pedig, mindig mindent megbeszélhettünk egymással.. Édesapám elfogadja, támogat, de anyu hozzám se szól, köszön és ennyi.

Szeretnék tanulni, de ha van rá lehetőségem, akkor addig váltanék, amig nem késő... Ekkora baj lenne ez?

Bátyámat a mai napig támogatja, és helyesli, hogy váltott, nálam miért nem teszi?



2019. jan. 7. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Miről, mire mégy át?

Mondjuk orvosiról, andragógiára, presztizs szakról valami büfészakra?

Lehet ez bántja?

A bátyádnál még elviselte a csalódást, nálad már nem bírja, hogy másik gyereke is kudarcot vall?

Vagy egyszerűen téged nem szeret annyira.

2019. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, az a baj, hogy egy fél évet otthon láblógázol? És mi van, ha nem vesznek fel a másik szakra? Akkor két szék közül a pad alá.

Lehet, megértőbb lenne, ha úgy tálaltad volna, hogy elvégzed a második félévet is, és HA átvesznek, akkor hagyod abba. Abban lenne ráció, ez így tényleg elég elhamarkodott döntésnek tűnik, hogy még nem is jelentkeztél az új helyre, de ezt már nem csinálod tovább.

2019. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Minek csinálod meg akkor a félévet? Az fontos, hogy milyen szakról milyenre váltanál. Lehet ezzel van a baja. Meg ne felejtsd el, hogy más egy fiú és más egy lány. Amit a bátyád vígan megtehet, addig azt Te ezek szerint vígan nem teheted..
2019. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel a szak, akkor válts másra! Kérjed meg édesapádat és a bátyádat, hogy szóljanak édesanyádnak erről.
2019. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bogus20 ***** válasza:
100%
Én megmondanám, hogy a csendes terrorral nem ér el semmit, vagy beszéljen veled normálisan, vagy megszakítod vele a kapcsolatot - hisz úgy sem beszél veled, akkor minek az egész. Tudom hogy ez radikális dolog, de sokszor láttam már olyat, hogy valaki közeli hozzátartozóját azért meri így manipulálni, mert azt gondolja, hogy annak úgysem lehet következménye, ha így gyakorol rá nyomást. Anyukám is ilyen, de én állandóan kiugrasztom a nyulat a bokorból, mert rettentően idegesít ez a néma csönd amivel bűntudatot akar kelteni, ilyenkor van egy kis vita meg sírás, de eddig mindig az lett a vége, hogy megtaláltuk a közös hangot.
2019. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
Gondolom beleölte a pénzét Te meg otthagyod.Nem vagy valami kitartó, ha belekezdtél valami azt igenis bekell fejezni.Milyen dolog ez.
2019. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem tudom, miért teszi ezt, de ne legyen bűntudatod! Azt kell csinálnod, ami érdekel! Majd megbékél, ha meg nem, akkor ezek szerint mégsem támogat igazán. Persze a két szak közötti időszakban én elmennék dolgozni, ne ülj otthon, de azért ne érezd rosszul magad, mert váltasz.
2019. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!