Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire tartjátok lelkileg...

Mennyire tartjátok lelkileg rombolónak, ha a szüleitek minden nap kritizálnak?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi az ami még belefér egy szülő - gyerek kapcsolatba? Kisebb megjegyzések néha, minden napos kritizálás a gyermek külsejével és belsőjével kapcsolatban vagy inkább az élni és élni hagyni elve? Természetesen nem a szélsőséges esetekről beszélek, amikor egy szülőnek bele kell szólnia a gyermekük viselkedésébe (pl drogok) hanem olyanra, hogy hízott 3 kilót és ezt minden nap megjegyzi vagy hogy nem olyan társasági ember, mint a szülő és a szemére veti nap mint nap, hogy bár olyan lenne, mint amilyen ő volt fiatal korában.

Romboló tud ez lenni lelkileg vagy butaság, hogy emiatt alacsonyabb lesz a gyermek önértékelése, túl kellene lépnie ezen könnyedén, hisz csak szavak és csak jót akarnak?



2019. jan. 7. 19:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat elegge az. A gyereknek kellene jelezni, hogy haho ez igy nem okes, mert ha o nem nyitja ki a szajat es viselkedesben lesz olyab (elkezd valami onrombolot csinalni), akkor az a szulo hibaja, mert kivivta ezt a viselkedesevel. Megbeszeleskor kiderul mi az, amit elvarnak es a gyerek tud teljesiteni, de ha a gyereknek nincs olyan nagy mennyisegu igenye tarsasagra stb, azt el kell fogadja a szulo. Eroltetni nem szabad a gyerekre.. Bar teny, hogy a szulonek nehez elviselni, ha nem olyan, ahogy azt elkepzelte..
2019. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenképpe romboló akárhány éves is az ember. Ha a testvérem mondana ilyeneket, az sem esne nyilván jól. Legtöbb esetben a szülő jót akar ezzel, de csak ront. Inkáb tettekkel érném el ezeket a dolgokat vagy legalábbis megpróbálnám. Elmenni vele pl futni, mozogni, ha nem társasági ember akkor megpróbálkoznék egyszer vele, hátha ki tudom zökkenteni, de ha nem megy hagyni kell, nem erőszakkal rábírni ezekre a dolgokra. Mellette kell állni, nem baszogatni. Azzal többet segítesz.
2019. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Persze, hogy romboló tud lenni lelkileg és természetes, hogy a gyermek önértékelése alacsonyabb lesz ettől. Nem kéne ezt hagyni, mivel a szülóknek támogatniuk kéne téged, akkor is, ha le akarsz fogyni, meg akkor is, ha nem.
2019. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes mértékben annak tartom.

Az én szüleim is ilyenek, csak még extraként érzelmi zsarolók is. Mondanom sem kell, hogy állandó depresszió jellemez ha otthon kell lennem velük.

Szerintem egy normális kapcsolatba maximum a tanácsolás fér bele, nem a kritizálás.

2019. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintetek mi lehet az oka, hogy a szülő ezeket a megnyilvánulásait nem érzi rombolónak?
2019. jan. 7. 19:55
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülő egoista, primitív paraszt. Persze, hogy romboló, teljesen aláássa ezzel a gyerek önbizalmát. Az ilyen szülő nem szereti a gyerekét. Tök mindegy, hogy ő minek tartja és hogyan magyarázza. Nem normális, beteg dolog.
2019. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleimnek egyszerűen ez lenne a kapcsolatteremtő stratégiájuk. Mind a ketten hagyományos, falusi családi környezetből jöttek. Nem volt kifejezetten mély a szüleikkel a kapcsolatuk és így a saját gyerekeikkel se jött össze ez. A rájuk jobban hasonlító testvéremmel tök normális a viszonyuk. Velem a kis "álmodozó"-val, akinek több kinyilvánított szeretetre lett volna szüksége gyerekként, meg teljesen elb*szott. Gyerekpszichiáter beszélt velük. Akkor egy ideig jobban odafigyeltek, hogy egymásra tudjunk hangolódni, de végleges változás nem történt.

Szóval én azt mondom, hogy a rossz szülői példa és a gyerekeik nem ismerése a baj.

#4es voltam

2019. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én apám kifejezetten szórakozásnak vette, hogy "poénkodhat" a gyerekével és nyilvánosan megalázhatja ahol és amikor csak akarja.


Gondolom a saját céltalan, szar életüket próbálták ezzel levezetni. Meg valahogy az egész család, rokonság ezt a mentalitást örökölte. Tipikusan leragadnak a külsőségeknél, vagy családi összejövetelnél a szokásos első megjegyzések, hogy "De meghíztál, de lefogytál". Csupa külsőségekkel és hibákkal való fricskázás, viccelődés.


Igazi tanulatlan prolik.


Sajnos az egész gyerekkoromban történő ilyen formájú megalázások erősen hozzájárultak ahhoz, hogy zárkózott és önbizalomhiányos felnőtt legyen belőlem.

2019. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személyszerint rosszul esne.Szerencsére nem voltak ilyenek a szüleim,sőt most sem szólnak be.Néha ha valami nem tetszik nekik akkor azt megjegyzik,de azt is finoman.Szerintem fordított esetben sem esne jól a szülőnek,ha azt kellen hallgatnia,hogy hű de sokat hízott.Meglehet ezeket szépen és normálisan is mondani,vagy épp utalni rá.
2019. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én kaptam az életben apámtól:


Rossz szemem miatti megjegyzések, mint "Pápaszemes". Mert ugye egyszerűbb a gyereket kigúnyolni, mint befizetni egy szemműtétre, vagy elmenni vele választani egy menő, trendi szemüveget. Hiszen az pénz és idő.


Hófehér bőröm miatti megjegyzések, mint a hófehérke és hasonlók. Mintha én tehetnék róla, vagy én választottam volna. Mert ugye egyszerűbb kigúnyolni, mint bőrgyógyásznál utána érdeklődni, hogy esetleg mi az oka.


Elálló fogaim miatti megjegyzések, megszégyenítések. Mert ugye egyszerűbb kigúnyolni, mint kifizetni egy fogszabályzó árát.


Vékony testalkatom, gyenge fizikumom miatti megszégyenítés. Girhes, gilisztás volt a "nevem". Persze itt sem azt nézné, mi lehet ennek a háttere, vagy nem azt nézné, hogyan fejlődhetnék. Vagy Isten ments, elfogadna úgy ahogy vagyok.


Később elhízásom miatti beszólások. Pedig kövér sem voltam éppen csak egy kis hasam volt.


De ugyanezek azért, mert nem vagyok férfi létemre szőrös. "Csámpás" a járásom, és lehetne még sorolni.


Egyszerűen akárhogy nézem, egy szülőnek nem lenne szabad gúnynevekkel illetnie a saját gyerekét.

2019. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!