Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál arra, ha a 16...

Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés

Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül) és jobban bíznának ebben a módszerben, illetve hosszú távon olcsóbb is lenne (gondoljunk bele, 4 db óvszer is 900 Ft körül van és ehhez is jöhet latexérzékenység, kiszakadhat stb.). Nem következne ebből feltétlenül az, hogy az ágyban kötnének ki, de amikor egyszer mégis úgy alakulna, nem kellene azon aggódni, hogy jaj kiszakad meg hasonlók.

Manapság a tabik már nem tartalmaznak olyan sok hormont, sőőt. A barátja is vele egyidős és egy éve vannak együtt, srác is nyilván ugyanolyan tapasztalatlan.



2019. jan. 7. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem örülnék, van felelősségérzete és előre gondolkodik.
2019. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
78%

Az efféle beszélgetés nálam már rég lezajlott volna a lányommal. Már barátja van...

Egyébként valószínűleg feliratnék neki. Nem rajtam fog úgysem múlni, hogy lefekszenek-e vagy sem. De legalább nyugodtabb vagyok, hogy védekeznek.

2019. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
39%

Ha még nincs kilátásban, hogy megtörténik a következő 2-3 hónapban, akkor azt mondanám neki, hogy még ne szedje. Majd ha már úgy érzi, hogy hamarosan megtörténik, akkor elkezdheti szedni.

Én is örülnék neki, hogy ilyen felelősen gondolkodik. Azért persze az óvszer sem árt. Sose lehet tudni, hogy nem hazudik-e az a fiú, és esetleg volt már mégis lánnyal.

Én is előre felírattam, annak idején mikor megismerkedtem az első barátommal. Igaz, én idősebb voltam, nem 16, már önálló keresettel rendelkeztem, tehát nekem nem is kellett pénzt kérnem rá. Aztán akkor kezdtem el szedni, pár hónappal később, ahogy felírattam, mikor biztos voltam benne, hogy megtörténik rövidesen.

2019. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
56%

"Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül)" - elküldeném apasági vizsgálatra:)))

(tényleg tőlem származó utódnál az 1-2 hét lenne a reális terminus, pláne, ha már együtt vannak hónapok óta.)

Egyébként meg mivel nőgyógyásza nyilván lenne, nyilván szülői díszkíséretet se igényelne a gyógyszer-felíratáshoz (majd elkíséri a pasija, nyilván) nekem valójában egyetlen kérdésre szűkülne a mozgásterem: "mennyi pénzt adjak rá?".

Na, EZT mondanám, Kérdező.

2019. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon sok szülő magától viszi el nődokihoz és iratja fel a lányának a bogyót.Szerintem felelősségtudatos ,ennek örülni kell.
2019. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
60%
Elvinném a nőgyoszámhoz,vennék gumit mert az is kell,és elmondanám mire figyeljen,elmondanám h minden belefér ami örömet okoz mindkét félnek,szerelemből tegye a párjával,az alkalmi kielégülős szex mástészta ráér azzal 20 30 asként ha épp nincs senkije. De legalább őszinte és felelősség tudata van. Ja én nem vagyok valláskáoruslt hogy esküvőig szüzességre kényszerítsek egy egészséges nőt...
2019. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
73%
Inkább, mint a pulya.
2019. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
8%

Ha tud mondani olyat, ami a nemi betegségektől is megvédi, akkor engedném és fizetném is!


Bár nem érteném, hogy minek? Ha lányom lesz leszbikus lesz, vagy 18 éves koráig szűz!

2019. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
45%
Kérnék egy időpontot a nőgyógyászomhoz.
2019. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
16%
Azt mondanám, hogy keresd meg rá a pénzt, kislányom. Akinek van ereje kefélni, annak dolgozni is legyen 16 évesen!
2019. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!